Etusivu / Lapin ammattikorkeakoulu - Lapin AMK / Esittely / Ajankohtaista / Uutisarkisto / YAMK-tutkintoihin valitut
13.6.2014 7:00

YAMK-tutkintoihin valitut

Ylempiin ammattikorkeakouluopintoihin yhteisvalinnassa valitut. Tervetuloa opiskelemaan!


Alueiden käytön suunnittelu, agrologi (ylempi AMK) , metsätalousinsinööri (ylempi AMK)

ALASALMI RIITTA HANNELE Vuolijoki
JAAKKOLA JOONA MATIAS Taivalkoski
MAJURI KAISA KAROLIINA Pohjasperä
MOLKOSELKÄ PASI TAPIO Hirvas
NYGÅRD PAAVO TAPANI Tornio
OHENOJA ANTTI JOHAN Kilpisjärvi
RAAPPANA SAMI EEMELI Suomussalmi
SANTALA KALLE MATTI OSKARI Rovaniemi
SAVIKUJA HENNA Oulu
VINBLAD SANNA OUTI MAARIA Rovaniemi
VÄISÄNEN ANNE-MARI Saarenkylä

Matkailuala, restonomi (ylempi AMK)

HAATAJA SOILE MARIA Kiiminki
HERTTUA TUOMO JOUNI TAPANI Rovaniemi
HYTTINEN PÄIVI SISKO KAARINA Kolari
HÄMELAHTI PIRKKO SUSANNA Rovaniemi
JUNTURA NITA JOHANNA Kittilä
KAARTINEN MAIJU HANNELE Keminmaa
KASVI SARI JOHANNA Kempele
KORPIVAARA PIA MARIA Saarenkylä
LONKA LOTTA - KATARIINA Rovaniemi
MÄNTY MARIA HELENA Rovaniemi
NILSSON PIA MARIA SUSANNA Rovaniemi
PESONEN MARJA LEENA Rukatunturi
PITKÄNEN MARJO ANNIKA Rovaniemi
PORTTI TEIJA INKERI Rovaniemi
RIEKKI-POIKELA SANNA KAIJA Rovaniemi
SAARELA-SORRI ARJA TUULA ANNELI Saarenkylä
SEPPÄLÄ ERJA SONJA TUULIKKI Haukipudas/Oulu
TUPPURAINEN SIRPA ANNELI Tyrnävä

Teknologiaosaamisen johtaminen, insinööri (ylempi AMK) Kemin ryhmä

BERGMAN JOUNI MIKAEL Oulu
GRÖNVALL MIKA ANTERO Kemi
HEIKKINEN PETRI MIIKKA JUHANA Oulu
JAAKO TOMMI OLAVI Tornio
JÄNTTI ARTO JUHANI Oulunsalo
KANTO VILLE JOHANNES Tornio
KAUPPI JAANA MARJUT Keminmaa
KAVERI PIRKKO ANNELI Kemi
KEKÄLÄINEN VIRPI ANNELI Kemi
KVIST SAMPO ASLAK Tupos
LACKMAN HARRI JOHANNES Olhava
NISSI JOUKO JOHANNES Kiiminki
OLLANKETO ERKKI SEPPO MIKAEL Muhos
PARKKILA LEENA MARJATTA Kemi
SAVOLAINEN VEIJO SAKARI Kemi
TIHINEN ANSSI TAPANI Simo

Teknologiaosaamisen johtaminen, insinööri (ylempi AMK) Rovaniemen ryhmä

AHO LEO Raahe
HAKKARAINEN MATTI VILJAMI Sodankylä
HEDEMÄKI KIMMO JUHANI Rovaniemi
KALLUNKI ANTTI SAKARI Kuusamo
KONTSAS HENNA MARIA Ivalo
KONTSAS ANNE-MARIA Rovaniemi
KORTETJÄRVI PAAVO AARONI Sotkajärvi
MAJURI MARKUS Rovaniemi
MATTILA VILLE MATTI Rovaniemi
MIKKOLA OULA JUHA SAMULI Rovaniemi
PEKKALA HANNU MATIAS Rovaniemi
PÖYLIÖ ESA HEIKKI Kemijärvi
SIRKKALA KIMMO OLAVI Rovaniemi
STARK RAIMO KALEVI Saarenkylä
TIKKANEN TUOMO JUHANI Oulu
TURUNEN PERTTI EINARI Rovaniemi
WESTERLUND TONI ANTERO Rovaniemi
VETELÄINEN MARKUS ANTERO Kuusamo
VIRTA ANU MAARIT Rovaniemi

Terveyden edistäminen ylempi AMK-tutkinto, Kemin ryhmä

ALALAHTI MARKKU PÄIVIÖ Tervola
AUTIO ARJA-LEENA Tornio
FRANT JOHANNA MARITTA Kemi
JAAKKOLA PÄIVI SUSANNA Ii
JOKELAINEN MARJA-LIISA Ii
KARI HELENA MARJUKKA Kemi
KEHUS MARJA AILA ANNIKKI Keminmaa
KESKITALO ELINA MARJATTA Tornio
KOIVURANTA VIRPI AULIKKI Kemi
KUJALA ANNA KAISA Keminmaa
LIIKAMAA ANNE JOHANNA Kemi
NIKKINEN MARJA MAARIT Äkäsjoensuu
PARVIAINEN SATU KRISTIINA Liminka
PELTONIEMI SAINI MARJA Keminmaa
PESONEN VIRPI ANNUKKA Maksniemi
PYYNY AILA MARJA Tornio
SOIDINMÄKI ANNE MAARIT Lautiosaari
VIIPPOLA EERO TAPANI Ylitornio
VILEN PIPSA JOHANNA Kemi
YLISUVANTO PÄIVI MARKETTA Kuivaniemi

Terveyden edistäminen ylempi AMK-tutkinto, Rovaniemen ryhmä

HEIKKINEN MARIA EVELIINA Äänekoski
HÄRKÖNEN SISKO ANNELI Rovaniemi
JUNTUNEN PASI PETTERI Sirkka
KOIVISTO KATJA MARIKA Ylitornio
MANNINEN KATI PAULIINA Rovaniemi
NIVA KATJA JOHANNA Rovaniemi
PENTTILÄ KAISA MARI ANNIKKI Tervola
POIKELA HENNA MINTTU EVELIINA Rovaniemi
ROMPASAARI TEIJA HELENA Rovaniemi
SAVOLAINEN MARKO AARNE TAPIO Kempele
SIRVIÖ JUSSI ALEKSI Rovaniemi
TAPIO PASI OLAVI Rovaniemi
TIKKALA SANNA RIIKKA Oulu
TOIVOLA KIRSI MAARIT Saarenkylä
VAARA SOILA ELISA Sodankylä
VALAJA SISKO IRENE Rovaniemi

International Business Management -tradenomi YAMK-ohjelman valinnat vahvistuvat myöhemmin.



Tiina Arturs ja Niina MBA.jpg

Tiina, Arturs ja Niina ovat jo valmistuneet YAMK-tutkintoon



Verkkopalvelumme käyttää evästeitä, lue lisää. Jatkamalla sivuston selailua hyväksyt evästeiden käytön. [Hyväksyn ehdot]
OK