Etusivu / Lapin ammattikorkeakoulu - Lapin AMK / Esittely / Ajankohtaista / Uutiset / Syksyllä 2018 alkaviin tutkintokoulutuksiin valitut
28.6.2018 14:44

Syksyllä 2018 alkaviin tutkintokoulutuksiin valitut

Onneksi olkoon opiskelupaikasta ja tervetuloa opiskelemaan!


Tästä löytyvät kevään varsinaisessa yhteishaussa valitut, jotka ovat antaneet luvan valintatietonsa julkaisemiseen. Varasijoilla olevia tai varasijoilta opiskelupaikan saaneiden nimiä ei ole mainittu.

 

Suomenkielisiin AMK-tutkintoihin valitut:


Agrologi (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi


Halonen, Nina Maria
Hietanen, Anniina Milja Marjatta
Ihme, Johanna Marjut
Kallio, Elina Emilia
Pajala, Elina Sofia
Palojärvi, Sanna Maria
Pikkarainen, Taru Karoliina
Pätsi, Henna Julia
Rae, Tiina-Mari Elina
Saastamoinen, Hannaleena Katariina
Yli-Suvanto, Emilia Irmeli
Österman, Aura Ursula


Fysioterapeutti (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi

Aikkila, Emma Lyydia
Hautala, Suvi Maria
Huitila, Katri Maria
Järvi, Kim Tapani
Jääskeläinen, Jatta-Mari
Karttunen, Lotta Maaria
Klytseroff, Elias Ilmari
Koivisto, Tuuli Sara Josefiina
Kristo, Sara Marianne
Kömi, Hanna-Reeta Sofia
Lind, Väinö Jaakko Juhani
Lipponen, Iida Emilia
Malinen, Minna-Maria
Marttila, Janne Antti
Mokko, Elina Anneli Safiira
Mäkelä, Veera Katariina
Männistö, Emmi Katriina
Määttänen, Miraella Tuuli Emilia
Nieminen, Aleksi Juho Valtteri
Nykänen, Tuomas Lauri Oskari
Pakkala, Stiina Eveliina
Raivio, Jasmiina Rosanna
Ravelin, Elina Maria
Rissanen, Saija-Riitta
Saari, Tommi Juhani
Seppänen, Julius Sulo Emil
Seppänen, Vilma Eveliina
Sipilä, Jere Matti Sakari
Sorvala, Laura Rebecca
Suomalainen, Jenni Pauliina
Tuomaala, Aleksi Arto Viljami
Turpeinen, Anni Lotta
Väli-Korpi, Valtteri Julius


Geronomi (AMK), Monimuotototeutus, Kemi


Akbaba, Arja Kaarina
Alasalmi, Emilia Hanna Kristina
Hangasvaara, Tiina-Annukka
Heikkinen, Anu Marjaana
Kaakko, Hanna-Kaisa
Kaan, Noora Petriina
Koskela, Elisa Kristiina
Luukkonen, Riitta Annika
Mattila, Tiia Anniina
Oikari, Merja Aulikki
Petäjäjärvi, Tarja Maarit
Poutiainen, Kaisa-Birgitta
Rautiainen, Janne Evert
Rinkinen, Krista Hannele
Salojärvi, Matti Paavo Juhani
Saraste, Liisa Maaria
Sinihalme, Kaisa Eveliina


Insinööri, Konetekniikka (AMK) Päivätoteutus, Kemi

Alatalo, Henrik Aleksander
Barck, Jonas Antero
Berg, Tuomas Tapani
Kolmonen, Sami Jarkko
Kunnari, Jani Esa Antero
Leskio, Marianne Kristiina
Meriläinen, Veera Camilla
Päättönen, Matti Petteri


Insinööri, Konetekniikka (AMK) Monimuotototeutus, Kemi


Alalääkkölä, Tiia-Maria Susanna
Greus, Alex Kristian
Haataja, Jere Otto Johannes
Holappa, Harri Olavi
Hyttinen, Johanna Maria
Kauppi, Miikka Jari Aleksi
Kiiskilä, Harri Markus
Koivuranta, Juha Samuli
Koivusaari, Renny Juha Antero
Korhonen, Juuso Johannes
Korsman, Jenni Maria
Kuosmanen, Roni Jaakko
Lehosmaa, Susanna Iida Katriina
Lepola, Matias Ari Antti
Marjakangas, Katri Marjaana
Matikainen, Suvi Anniina
Ollila, Niko Heikki Mikael
Pekkala, Heikki Veijo
Pitkänen, Lari Juhani
Ranttila, Janni Isabel
Springare, Jukka Antero
Särkkä, Teemu Markus Johannes
Turulin, Elina Pauliina


Insinööri, Maanmittaustekniikka (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi


Ali-Alha, Pirita Pihla Anniina
Filpus, Eetu Aleksi
Ilvesluoto, Laura Maria
Iso-Möttönen, Juuso Matti Johannes
Kallio, Niko Johannes
Kekki, Henri Juhani
Kinnunen, Leevi Aleksanteri
Leivo, Anne-Marjut
Majava, Janne Marko
Näätänen, Olli Matias Hermanni
Palmgren, Aapo Verneri
Rahikkala, Markus Juhani
Ryynänen, Toni Tapio
Väänänen, Petrus Viljami


Insinööri, Maanmittaustekniikka (AMK), Monimuotototeutus, Rovaniemi

Aamuvuori, Timo Tapani
Ahokas, Miika Samuli
Gunnari, Ville Raine
Harri, Ari-Pekka Eerik
Hyttinen, Pasi Marko Olavi
Klemetti, Eetu Kasperi
Koivisto, Keijo Olavi
Kukkonen, Katri Helena
Kunttu, Lotta Maria
Kylmäluoma, Aki Mikael
Laine, Anu Sinikka
Lanu, Nuutti Santeri
Lindgren, Matti Mikael
Marttila, Anna Emilia
Nikkilä, Nella Maija
Nurkkala, Ville Juhani
Pohjanvesi, Pauli Birger
Räsänen, Jonne Juhani
Sergejeff, Minna Marika Tuulia
Stenberg, Markku Esa Henrik
Toivonen, Samuli Oskari
Turunen, Lauri Antero
Törmälehto, Harri Jaakko Tapio
Vainio, Nuutti Ilmari
Valtonen, Teemu Petteri
Ylisirniö, Miikka Henrik


Insinööri, Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi

Agasiian, Valeriia
Alahelisten, Atte Matias
Heikki, Pia Mirjami
Hoikkala, Ali Ohto Paulinpoika
Jatkola, Jyri-Petteri Joakim
Järvinen, Sini Eveliina
Kamutta, Miikka Petteri Mikael
Korkala, Jari Ilmari
Kuronen, Joonas Emil
Lahtinen, Pyry Kullervo
Laine, Rasmus Aleksanteri
Loukkaanhuhta, Mikko Kalevi
Markko, Elias Pekka Paavali
Nirkkonen, Joel Jaakko
Ojala, Juha Ville Jalmari
Pasanen, Aleksi Pentinpoika
Pärn, Jaan-August Eliel
Rasmus, Markus Mikael
Stenberg, Markku Esa Henrik
Tanhua, Tomi Markus Veli
Tapio, Aki Atte Albert
Tuomaala, Tomi Kimmo Mikael
Tuulaniemi, Aki Anselmi
Vaarala, Mikko Juhani
Ylilehto, Jussi Kalervo
Yrjänä, Annika Irja Loviisa


Insinööri, Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka (AMK), Monimuotototeutus, Rovaniemi


Ahlqvist, Iina Maija Marjatta
Auniola, Matias Arvid
Erkkilä, Matti Akseli
Hannola, Markus Sakari
Hauta-aho, Riina Helena
Jokelainen, Sinna Marianna
Kemppainen, Jussi Oskari
Kettunen, Joel Sami Antero
Kohn, Martin Philipp
Koskela, Mikko Henrikki
Kostamovaara, Hannu Juhani
Malkki, Anni Elsi Marjatta
Markkanen, Petri Juhani
Marttinen, Joni Kristian
Matikainen, Suvi Anniina
Matilainen, Teemu Oskari
Mursu, Tomi Petteri
Nikkeri, Anu Eeva Susanna
Penttilä, Timo Erkki Johannes
Pinola, Sanna Anneli
Pulli, Juha-Matti
Rautio, Arto Markus
Repola, Petri Aukusti
Salmela, Miika Matias
Sieppi, Jonna Sini Marjaana
Sipilä, Pentti Mauri Antero
Suopajärvi, Sami Tapio
Tajakka, Tero Tapio
Turpeenniemi, Sini Karoliina


Insinööri, Sähkö- ja automaatiotekniikka (AMK), Päivätoteutus, Kemi

Aspegren, Joni Jyrki Santeri
Keskikallio, Tero Markus
Kivelä, Miika Aleksi
Malinen, Eetu-Oskari Eemeli
Mäkelä, Joni Henri Kristian
Orasvuo, Aleksi Eemil
Vaahto, Valtteri Allan
Vittikko, Jenna Amanda Vilhelmiina


Insinööri, Sähkö- ja automaatiotekniikka (AMK), Monimuotototeutus, Kemi


Hännikäinen, Matti Samuel
Kemppainen, Kirsi Mirjami
Korkeamaa, Juho Taneli
Kurttila, Mikko Matias Olavi
Kylmä, Anna Elisa
Laitinen, Tero Matias
Leppioja, Nikolai
Mikkola, Jouni Petteri
Niemimäki, Ari-Matti Ensio
Niskala, Satu Marika Irmeli
Ohtamaa, Aleksi Hermanni
Ollila, Ismo Timo Sakari
Pulju, Pasi Juhani
Reiman, Toni Tapani
Rousu, Antti Eemeli
Tomperi, Petri Matias
Torvinen, Arto Antero


Insinööri, Tieto- ja viestintätekniikka (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi

Ailunka, Ville Valtteri Topias
Eskuri, Timo Tapani
Haapalainen, Sampo Matias
Hakala, Siina Pelagia
Hettula, Veli-Matti
Huumonen, Robin Rikhard
Hyttinen, Otto Veikko
Hämelahti, Kalle Lassi
Järventausta, Risto Juha Kustaa
Kainulainen, Emil Miko-Matias
Kananen, Ville Tapio
Karabiberis, Pavlos Antonis
Kuntsi, Aku Arttu Johannes
Lahtinen, Sakari Matias
Lisko, Jussi Antti Markus
Maaranen, Juho Kristian
Mikkonen, Niklas Olavi
Poutanen, Joonas Aleksi
Rautomaa, Ari Aki Antero
Ruokamo, Petteri Aleksi Tapani
Räihä, Miika Ilmari
Skrebneva, Elena
Virtanen, Akseli Väinö Ilmari
Väisänen, Aki Petteri


Insinööri, Tieto- ja viestintätekniikka (AMK), Monimuotototeutus, Kemi

Aska, Tiina Marjut
Haapala, Aleksi Oiva Tapio
Hakkarainen, Henri Samuli
Happo, Janne Juhani
Heikkinen, Ville Samuli
Humminen, Juho Eelis
Jussi, Jani Tapani
Lahtinen, Joni Tapio
Lappalainen, Toni Markus Rikhard
Nguyen, Trong Thien
Ojakoski, Jesse Hermanni
Palokangas, Heikki Aarne
Pekkala, Joakim Kristian
Pieti, Armi Sini Annika
Särkelä, Toni Tapani
Virsunen, Hanna-Mari
Vuotila, Anna Maria
Välijärvi, Velimatti Taneli


Kuvataiteilija (AMK), Päivätoteutus, Tornio

Anttila, Ellanoora Marika
Appelgrén, Aino Emilia
Estabrook, Teija Kristiina
Karioja, Laura Milla Katariina
Karjalainen, Riku Roope Mikael
Karjalainen, Roosa Maria
Karppinen, Emma Karita
Kochegarova, Anastasiia
Kokkonen, Leevi Heikki Johannes
Kraft, Anniina Mirjami
Lievonen, Juuso Topi Tapio
Linna, Kaisa Mimosa
Lohi, Ruusu Marjut Cordelia
Lundgren, Amanda Eevastiina
Mattsson, Antti Juhani Matias
Mellenius, Väinö Sakari
Orjasniemi, Elmiina Helena
Peltonen, Jenni Maria Katariina
Pesonen, Heidi Sisko Katariina
Sirviö, Tiina Kaarina
Virtaniemi, Sini Hannele


Liikunnanohjaaja (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi

Aarnio, Saana Maria
Ahola, Alina Josefiina
Ala-Kasari, Jussi Jukka Mikael
Annunen, Veera Julia
Haapalainen, Enni Emilia
Harju, Noora Johanna
Hassinen, Enna Emilia
Heikkilä, Makreeta Tuuni Mariel
Hildén, Kalle Valtteri
Hintsala, Maiju Lotta
Kantola, Juha Eerik
Karjalainen, Jukka Artturi
Kauppinen, Tommi Juha Mikael
Kemppainen, Linda Tuulia
Kestikievari, Riina-Sisko Eveliina
Kurki, Juho Kalervo
Kärkkäinen, Henrik Jouko Albert
Lahti, Veera Sofia Pauliina
Linnakivi, Venla Kristiina
Mäkelä, Neea Maria
Nyyssölä, Emma Wilhelmiina
Olsbo, Leo Tuomas
Pantsar, Sanna Sofia Katariina
Pavas, Aino Eveliina
Perälä, Aku Olavi
Peura, Aatos Oskari
Portaala, Sanni Sebastina
Rahkola, Mikael Verner
Ronkainen, Juho Antti Juhani
Sirkkala, Santtu Jukka Benjami
Suomalainen, Jenni Pauliina
Syrjänen, Nina Hannele
Tammilehto, Sofia Silja Maria
Tarvainen, Isa Nina Patricia
Valkama, Saija Riikka Josefiina
Veniniemi, Elena Joanna Anastasia
Vesterbacka, Erno Juho Valtteri


Metsätalousinsinööri (AMK), Monimuotototeutus, Rovaniemi

Aamuvuori, Timo Tapani
Heinikoski, Ilona Roosa Anneli
Holappa, Tuomo Tapani
Kinnunen, Ari Pekka
Kotsalainen, Lauri Juho Isak
Kukko-Väisänen, Taina Helena
Lammi, Harri Tapio
Lohi, Antero Samuli
Luoma, Jonne Pietari
Manninen, Niko Kalevi
Pesonen, Elisa Hannele
Pääkkönen, Kyösti Valtteri
Rimpeläinen, Matti Markku Johannes
Salo, Mirva Johanna
Selkälä, Jari Juhani
Toivanen, Otto Pekka Olavi
Widgrén, Juho-Mikko
Virkkula, Sini Eveliina
Ämmälä, Pasi Jyrki Johannes


Metsätalousinsinööri (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi

Ahonen, Sirkku Maria
Autio, Birgitta Elisa
Henttu, Juha Henrik
Karjalainen, Anne Helena
Kinnunen, Matias Christian
Kiuru, Petri Erkki Antero
Kukkola, Maria Emilia
Kuosku, Eetu Asla Oskari
Kämäräinen, Mikko Oskari
Mantere, Miika Tapani
Meriläinen, Lauri Eino Valdemar
Miinalainen, Maija Kaarina
Nikka, Eemeli Pekka Oskari
Ohtonen, Salla Amanda
Paananen, Onni Mikael
Somppi, Simo-Atte Kristian
Sumiloff, Iina Jenna Julia
Viitaniemi, Teemu Jalmari
Wirkkala, Juho Petteri


Restonomi (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi

Airaksinen, Salla Aurora
Alapere, Sirja-Riina
Gomes, Emilia Tuulikki
Hirvinen, Vilma Josefiina
Honkuri, Julia Susanna Tuulevi
Jauhojärvi, Sari Annikki
Jokela, Anni Marita
Jäntti, Titta Maaria
Kaarlenkaski, Janina Susanna
Kangas, Jenna Kaisa Sofia
Kemppainen, Heini Jasmin Tuulia
Kemppainen, Sami Aleksi
Keski-Ojala, Konsta Risto Kalevi
Koivuranta, Pinja Vilhelmiina
Korvenpää, Jenni Emilia
Koskenniemi, Pia Kristiina
Kumpulainen, Jere Eino Henrik
Kurikkala, Maria Eveliina
Kylmäniemi, Juho Aslak Albert
Lindsberg, Essi Riikka Tuulia
Lyytikäinen, Laura Elna Anniina
Marjamäki, Phetrin Christina
Martimo, Mikael Sulo Arvid
Mild, Jonna Marika
Mourujärvi, Heta Marika
Mursu, Pauliina Emmi Kaarina
Mäkipeura, Emma Aino Eliise
Määttä, Esko Yrjö Henrik
Niemi, Juho Pekka
Nikusaari, Julia Kristiina
Nurmela, Veera Matilda
Oinas, Reetta Julia Josefiina
Onkalo, Veera Elsa Emilia
Paadar, Tuuli Maria
Palmgren, Amanda Ida Emilia
Pesonen, Emma Kaisa Aurora
Piiparinen, Jenna Veera Kristiina
Rajala, Susanna Katariina
Rasmus, Sebastian Agim
Riekkinen, Krista Heljä Sylvia
Riihijärvi, Tiia Annika
Rinkinen, Rosa Marie Kristiina
Ristonmaa, Milla Anette
Ruuskanen, Olga Margareeta
Rämö, Mervi Marjaana
Seppälä, Riia Jenny Maria
Tahkola, Leo Aleksi Tapani
Toivanen, Saana Susanna
Vaarala, Neea-Riikka Marjatta
Viitanen, Janika Kristiina
Väisänen, Anna Maria


Sairaanhoitaja (AMK), Päivätoteutus, Kemi

Halonen, Tiia Elisa
Hannula, Roosa Kristiina
Heikka, Johanna Anneli
Heikura, Tanjamari Tiina Karoliina
Hänninen, Jenni Elisabeth
Jarva, Milla Vilhelmiina
Jäärni, Julia Johanna
Kiira, Ronja Miranda Riikantytär
Kinnunen, Annika Emilia
Koivumaa, Sami Tapio
Koivuniemi, Julia Jasmin
Koivurova, Sani Julia
Kumpula, Marika Susanna
Kärppä, Jonna Emilia
Latva, Miro Joonatan
Lindroos, Janika Alexsandra
Mäkinen, Ronja Eveliina
Nivakoski, Eerik Olavi
Ollinmäki, Emilia Ida Helena
Peltoniemi, Henna-Sofia
Puominen, Iisa Rilla Marika
Ruokojärvi, Jami Karri Petteri
Ruotsalainen, Milka Marja Melissa
Saapunki, Tia-Maria
Satomaa, Eveliina
Simoska, Tiina Sofia Annikki
Sutinen, Jasmin Susanna Micaela
Tirkkonen, Roosa Emilia
Vääräniemi, Marjo Tuulia
Åhman, Miro Kristian


Sairaanhoitaja (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi

Alanenpää, Niina Emilia
Hanhisuanto, Kaisu Laura Elina
Hattukangas, Jonna Susanna
Heikkilä, Kaisa Irmeli
Hyvärinen, Roosa Sofia
Hyöky, Laura Emilia
Hämelahti, Mona Anneli
Kolari, Ulla Inkeri
Korte, Emmi Katriina
Kyrönniemi, Ville Johannes
Lompolo, Tiia Jasmiina
Luusua, Jonna Elina
Marjakangas, Linda Maria
Narkiniemi, Sonja Lisa Maaria
Niemi, Ida Eliisa
Patokoski, Piia Jasmin Emilia
Pekkala, Riikka Emilia
Rajaluoto, Johanna Suvi Elisabeth
Rautiainen, Kristian Reino Johannes
Rekola, Anniina Heidi Helena
Rimpisalo, Elina Inkeri
Rättyä, Sirpa Hannele
Rönn, Juliaana Emilia
Saukko, Marianna Hannele
Saukkoriipi, Henna Kaisa
Sääskilahti, Sini Riikka Tuulia
Tervo, Ronja Liisa Maarit
Törrönen, Kari Juhani
Vesala, Heidi Maria Rosanna
Viippola, Linda Anniina
Virtanen, Isa Sofia
Virtanen, Kirsi Elina
Virtanen, Mikael Viljam


Sosionomi (AMK), Päivätoteutus, Kemi

Alaniemi, Tiia Pauliina
Aula, Essi Katariina
Buska, Noora Sara Emilia
Elsinen, Ville Mikael
Haapalainen, Vili Joonatan
Halkola, Niko Cristian
Heikkilä, Juuli Kanerva
Juusola, Johanna Katariina
Kaarlejärvi, Kati Minna Maarit
Kallunki, Minna Katariina
Kangas, Päivi Helena
Kemppainen, Kirsi Marjaana
Kortteisto, Laura Pauliina
Kumpulainen, Tiina Katri Emilia
Kurtti, Johanna Katariina
Köngäs, Johanna Marika
Lappalainen, Taru Susanna
Lumijärvi, Liisa Maria
Marttiini, Kati Susanne
Marttila, Malla Johanna
Nordström, Milla-Marianna
Oinas, Satu Johanna
Pekala, Kaisa-Liisa
Perätalo, Kia Karenina
Pirkola, Susanna Kristiina
Pirnes, Ida-Reetta Rebekka
Pulju, Jenna Hannele
Rytky, Roosa Maria
Saarela-Toska, Marja-Leena
Tervo, Miikka Tatu Joonas
Vuoti, Jaana Kaarina
Yliniitty, Leena-Maria


Terveydenhoitaja (AMK), Päivätoteutus, Kemi


Arola, Alina Alisa
Jakunaho, Kari Jouko
Jaurakkajärvi, Johanna Maaria
Kangas, Mari Helena
Karppinen, Vuokko Matilda
Mätäsaho, Eeva Katariina
Raappana, Sanna Kaisa Elina
Ronkainen, Alice Maria Kaarina
Silvasti, Anna Maria
Takku, Arttu Eino Kristian


Terveydenhoitaja (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi


Elfving, Nina Maria
Hallikainen, Jenina Annikki
Hanhela, Kristiina Leea Teresa
Heikkilä, Hanna Riina Julia
Hintsala, Anniina Elina
Iinatti, Jenni Tuulia
Liste, Mika Eemeli
Tallgren, Ella Maria
Uusimaa, Suvi Maria Sofia


Tradenomi Liiketalous (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi

Aho, Anna-Sofia
Aikio, Johanna Elisa Maria
Haanpää, Mikael Aleksanteri
Halttu, Katarina Susan Henriika
Hanska, Annika Aino Helena
Heinonen, Nikolas Leander
Härkönen, Elias Joona Jeremias
Järvinen, Noora Essi Emilia
Kangas, Emmi-Riina Marjaana
Kasurinen, Miko Herman
Keränen, Hanna Katariina
Kuukasjärvi, Elisa Karoliina
Lassila, Essi Lotta
Matinlompolo, Eetu Joonas
Metsälä, Elina Heidi Katariina
Outila, Joel-Akseli
Palokangas, Jasmiina Rosanna
Pieski, Jere Antti Johannes
Piipari, Antti Tapani
Poikonen, Linda Karoliina
Pudas, Eveliina Lotta Susanna
Pulliainen, Anni Maria Aurora
Rautio, Elina Marianna
Sarpola, Sina Elina
Savela, Heidi Anniina
Seitaniemi, Jemina Katariina
Siljanto, Anessa Elviira
Torvinen, Henna Emilia
Turunen, Essi Annukka
Velakoski, Anna-Kaisa Pauliina


Tradenomi Liiketalous (AMK), Monimuotototeutus, Tornio

Aikio, Heidi Maarit
Alvasto, Aino Elise
Apukka, Iina Annika
Jaako-Uusimäki, Kaisu Eveliina
Kalliorinne, Mira Marika
Karppinen, Tommi Petteri
Kupsu, Ida Sari Marianne
Kylökäs, Jonna Janita
Määttä, Minja Erika Irene
Nietula, Aksu Johan
Pirttijärvi, Elsi Tuulia
Pitkäniemi, Miia Helena
Raunio, Ville Anttoni
Riihijärvi, Tiina Maarit
Sipponen, Nea Inkeri
Siurumaa, Katja Maaria
Sääskilahti, Ulla-Maija
Tielinen, Natalia
Virta, Heidi Tuulia
Vähä, Riikka Karoliina


Tradenomi Liiketalous (AMK), Päivätoteutus, Tornio


Elevaara, Emmi Emilia
Erkkilä, Juho Petri
Heinänen, Anna-Leena
Hekkala, Heidi Eveliina
Ikonen, Jenni Sofia Katariina
Kaarlela, Sinna-Riina Sargit
Kaisto, Jani Kristian
Koskenniemi, Niina Roosa Karoliina
Kuittinen, Katja Elina
Kunnari, Jami Juhani
Lauri, Maria-Kaisa
Manninen, Jasmin Maria
Nummila, Atte Kalevi
Phosawang, Warissara
Rusanen, Letta Leena Kaariina
Rytilä, Elisa Johanna Kristiina
Salminen, Anni Karoliina
Simonen, Antti Kristian
Särkikangas, Suvisatu Jasmiina
Säynäjäkoski, Veera Eveliina
Valtonen, Janne Ensio


Tradenomi Tietojenkäsittely (AMK), Päivätoteutus, Tornio

Alanko, Joni Sakari
Hietala, Jessi Emilia
Huttunen, Meri Suvi-Tuulia
Kalermo, Topi Aaro
Koistinen, Juha Kari Johannes
Lakkala, Ville Raimo Edvard
Mäntynenä, Riikka Elina
Nissilä, Janne Johannes
Oikarinen, Markus Kalle Tapio
Penttinen, Jonna Maria
Räsänen, Eetu Benjamin
Sova, Tuukka Tapani
Toikkanen, Jaakko Juhani
Varonen, Elmeri Eetu Arvid
Yliniemi, Juho Viljami
Ylismaa, Anna-Riikka
Yritys, Santeri Jani Petri


Englanninkielisiin AMK-tutkintoihin valitut:


Restonomi (AMK), Tourism, Päivätoteutus, Rovaniemi

Aileru, Akeem Olajide
Andreu Simola, Marc
Bui, Thuy Anh Tram
Culley, Daniela Katharine
Hang, Tuyet Nhi
Jääskeläinen, Anni-Elina
Le, Do Minh Anh
Lo, Yen
Luu, Tien Dat
Migrik, Sevgi Nur
Mithu, Md Khaled Hossen
Munna, Md Rahul Islam
Nguyen, Bao Ngoc
Nguyen, Thi Ninh Khoa
Nguyen, Tran Hai Son
Nissinen, Karoliina Marianne
Palosaari, Camilla Emilia
Pham, Duy Bao
Pham, Huu Thien Phuc
Rahman, Md Mahfujur
Rautiainen, Milla Juulia
Tamang, Manoj
Tauriainen, Elsa Rebecca
Thai, Thuan Phat
Thapa, Pabitra
Tran, Khuong Uyen Quynh
Tran, Thuy My Trinh
Tran, Trang Quynh
Tyurn, Kristian
Vu, Ha Vy
Vuu, Hao My Hang
Väänänen, Jasmin Emilia


Sairaanhoitaja (AMK), Nursing, Päivätoteutus, Kemi

Azumah, Samuel Kudzo
Cherono, Sheillah
Chikozho, Authur
Collan, Kipkemei
Collboni Cruces, Irene Lidia
Jerop, Sharon
Keino, Meshack Kipkoech
Kipkemboi, Hillary
Kipkinyor, Kennedy Kipkinyor
Lagundi, Marie Blanche
Midzi, Nancy
Minneh, Emilly Sonia
Muganga, Linda Vimbai
Njehia, Muthoni Florah
Onyango, Pendo Akinyi
Pandit, Kamal
Park, William Tyler
Pham, Vu Thien An
Salvador, Mark Rey


Tradenomi (AMK), Business Information Technology, Päivätoteutus, Tornio

Adedokun, Adewale Sikiru
Adeniyi, Omotayo Oluwatobi
Aitoukazzamane, Mohammed
Farooq, Noreen
Frantti, Ari-Pekka
Holma, Tuomas Tapani
Karpenko, Anastasiia
Levchenko, Anastasiia
Li, Yang
Miettinen, Toni Tapio
Nguyen, Nhat Minh
Olaniran, Afolabi Monsur
Olaosebikan, Opeyemi Lawrence
Raymond, Chinenye Martha
Sorokin, Artem


Tradenomi (AMK), International Business, Päivätoteutus, Rovaniemi

Adetayo, Tolulope
Ansari, Intaj
Asif, Muhammad
Avetisian, Varditer
Azad, Md Abul Kalam
Dang, Truc Lam
Dey, Zibon Lal
Fahim Uddin, Mashrur
Hossain, MD Israfil
Huynh, Minh Long
Islam, Raihan
Karki, Indrakamal
Karki, Sharmila
Kesti, Nelli Karoliina
Khadka, Sushma
Lamidi, Omotayo Rianat
Lindeberg, Sebastian Samuel
Mashata, Stella
Nawsad, Ansari
Nguyen, Thi Thanh Tram
Nissan, Md Wahidur Rahaman
Oduntan, Micheal Seun
Ogunjide, Julius Oluwatobi
Olusanya, Ayomide Martin
Onuorah, Chukwuma Timothy
Pupe, Kennedy
Quach, Thi Lan Anh
Rahman, MD Tarequr
Ruhkala, Aleksi Matias
Shrestha, Rama
Sunar, Arjun
Thapa Magar, Asmita
Tran, Khanh Ling

Suomenkielisiin YAMK-tutkintoihin valitut:


Tekniikka ja Luonnonvara-ala (ylempi AMK), Digiajan palvelujohtaminen

Hyytiäinen, Pekka Juhani
Jääskeläinen, Taina Hannele
Korhonen, Tuomas Juhani
Lammi, Elli Ida-Mari


Restonomi (ylempi AMK), Digiajan palvelujohtaminen

Junes, Toni Aaro Johannes
Kurkinen-Stoor, Katja Pauliina


Sosiaali- ja terveysala (ylempi AMK), Digiajan palvelujohtaminen

Ilola, Hannamaria
Rantala, Elina Inkeri
Tuomenharju, Minna Marjaana


Tradenomi (ylempi AMK), Digiajan palvelujohtaminen

Haukkamaa, Mari Katariina
Konttinen, Maria Anna Elisa
Kreku, Johanna Emilia
Kupari, Iikka Matti Jaakko
Loikkanen, Outi Hannele
Montonen, Noora Johanna
Sarviaho, Marja Johanna
Sorvoja, Tiina Susanna


Insinööri (ylempi AMK), Agrologi (ylempi AMK), Metsätalousinsinööri (ylempi AMK), Luonnonvarojen älykäs johtaminen, Rovaniemi

Ahokumpu, Leena Marjaana
Anttila, Heli Tuulia
Hyytiäinen, Pekka Juhani
Kostet, Pia Marika
Nikka, Anna-Sofia
Puhakka, Heikki Juhani
Salomäki, Paula Elina
Tikkala, Seppo Juhani


Insinööri (ylempi AMK), Teollisuuden verkostojohtaminen, Kemi

Alatolonen, Jukka Peter
Heikkinen, Heli Aila Hannele
Karvonen, Olli-Pekka Antero
Kumpuniemi, Veli Matti
Pöntinen, Matti Ari
Romakkaniemi, Iivari Pasi-Pekka
Suomalainen, Tomi Tuomas


Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala (ylempi AMK), Terveyden edistäminen, Kemi

Alasiurua, Aila Pauliina
Kangas, Johanna Mirjami
Kynkäänniemi, Anne Maarit
Mankinen, Hilla Linnea
Mustakangas, Satu Maarit
Mäkikyrö, Jatta Mirjami
Nikupeteri, Jaana Maritta
Sandqvist, Minna Maarit
Simoska, Merja Orvokki
Syväjärvi, Anne-Marita
Turpeinen, Eija Hillevi
Valkama, Terhi Johanna
Väinämö, Mari Hannele


Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala (ylempi AMK), Hyvinvointiosaamisen johtaminen, Rovaniemi

Hovisilta, Heidi Anna-Liisa
Hyvärinen, Riikka Maria
Kähkönen, Tiia Eveliina
Lehtosalo, Anne Johanna
Määttä, Liisa-Maria
Nevala, Piia Maria
Puttonen, Kaisa Anni Matilda
Päivärinne, Meri Eevastiina
Ruokanen, Hanna Marianne
Saukkoriipi, Katja Susanna
Säkkinen, Nina Maria Susanna
Särkelä, Sanna Katariina
Tuomikoski, Jonna Eveliina
Valtonen, Kati Marjut Anniina
Vazana, Joona Miikael


Restonomi (ylempi AMK), Matkailualan osaamisen johtaminen, Rovaniemi

Alatolonen, Johanna Maria Elina
Gärding, Marjo Terhikki
Hataja, Eeva-Maija
Hiironen, Milla Johanna
Karhu, Minna Satu Maarit
Kostamovaara, Heli Marjaana
Lygo, Olesya
Murtola, Mari Susanna
Niemi, Noora Aleksandra
Pakarinen, Tanja Manuela
Åman, Tiina Johanna


Insinööri (ylempi AMK), Teknologiaosaamisen johtaminen, Rovaniemi

Joensuu, Juhani Kullervo
Jumisko, Oula Jalmari
Kinnunen, Tomi Pekka
Korhonen, Tuomas Juhani
Lepistö, Ville Hannu Valtteri
Leppälä, Pasi Markus
Liekonen, Sampo Tapio
Niemelä, Arto Olavi
Niemelä, Tommi Kristian
Nietula, Pekka Juhani
Pirttinen, Valtteri Johannes
Pulska, Jarkko Mika Petteri
Yritys, Mikael Veli Eerik


Tradenomi (ylempi AMK), Liiketoimintaosaamisen johtaminen, Rovaniemi

Hataja, Janne Kaarlo Hermanni
Hulkko, Tiia Mariia Johanna
Jauhojärvi, Inga Niina Susanna
Keisu, Marko Aulis
Kontiola, Lasse Aatos
Kurkinen-Stoor, Katja Pauliina
Körkkö, Anne Maria
Laukkanen, Heli Marjatta
Oikarainen, Tanja Kaarina
Pietilä, Janne Juhani
Pitkänen, Amanda Inkeri
Salmela, Maiju Anniina
Sarajärvi, Jonna Pauliina
Sulasalmi, Johanna Leena-Kristiina
Syväniemi, Jussi Aleksanteri
Tervo, Kati Suvi
Upola, Päivi Helena

Englanninkieliseen YAMK-tutkintoon valitut:


Master of Business Administration, International Business Management

Alalääkkölä, Hanna Katariina
Anantha Padmanaban, Sudhan
Ashraf, Waqas
Chukwuemeka, Azubuike Victor
Dobrotin, Victor
Egbulem, Tony Chukwuma
Korhonen, Heli Eveliina
Niemi, Noora Aleksandra
Raval, Vibhuti
Ruohonen, Irina Anneli
Tuokko, Meri-Annina
Waheed, Rashid




_DSC8749.jpg



Verkkopalvelumme käyttää evästeitä, lue lisää. Jatkamalla sivuston selailua hyväksyt evästeiden käytön. [Hyväksyn ehdot]
OK