Etusivu / Lapin ammattikorkeakoulu - Lapin AMK / Esittely / Ajankohtaista / Uutisarkisto / Syksyllä 2017 alkaviin tutkintokoulutuksiin valitut
30.6.2017 11:44

Syksyllä 2017 alkaviin tutkintokoulutuksiin valitut

Onneksi olkoon opiskelupaikasta ja tervetuloa opiskelemaan!


Tästä löytyvät kevään varsinaisessa yhteishaussa valitut, jotka ovat antaneet luvan valintatietonsa julkaisemiseen. Varasijoilla olevia tai varasijoilta opiskelupaikan saaneiden nimiä ei ole mainittu.

 

Suomenkielisiin AMK-tutkintoihin valitut:

 

Agrologi (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi
Flankkila, Tea Emilia Anette
Harju, Ilari Saulinpoika
Heikkilä, Anni Elisa Karoliina
Hirvonen, Essi Katariina
Holappa, Kaisa-Ida Sofia
Huhtanen, Elsa Edith
Korhonen, Matti Henrik
Martin, Aleksi Mikael Jalmari
Nevala, Noora Elisa
Nurminen, Saara Eveliina
Pesonen, Sanna Maria
Pulska, Isa-Miranna Susan
Pääkkölä, Hanna Eveliina
Rastas, Jussi Raimo Kalevi
Rytky, Kristiina Ulriikka
Seppänen, Marjaliisa
Tuomivaara, Marjo Oili Maria
Wallén, Waltteri Bernhard
Virtanen, Minttu-Maaria Eveliina

Fysioterapeutti (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi
Heikkinen, Marjo Riikka Johanna
Hyvärinen, Susanna Karoliina
Hyötylä, Tuomas Artturi
Härkönen, Perttu Jaakko Oskari
Jokelainen, Essi Pauliina
Kaipainen, Anni Iida Marika
Kakko, Noora Sofia
Kanniainen, Reetta Maria
Kunze, Annika Sara Susanne
Kutvonen, Kalle Matti Oskari
Kuukasjärvi, Jaakko Sakari
Leppäjärvi, Joona Mikael
Linke, Jenna Maarit
Linne, Henna Carina
Mankisenmaa, Heidi Annika
Mantila, Siiri Silva Tellervo
Nummi, Roni Pekka Kalevi
Nurmenrinta, Rita Rosaliina
Peräjoki, Jenni Maria
Pietilä, Toni Juhani
Pulkkinen, Anne Elina
Pulkkinen, Hanna Matilda
Puttonen, Eerik Johannes
Ravaska, Ida Maria
Ristimäki, Laura Katariina
Salovaara, Emma Natalia
Satta, Emilia Veera Maria
Sulisalo, Juho Samuli Konrad
Taka, Jussi Oskari
Tapaninen, Jami Waltteri
Timisjärvi, Sanni Marjaana
Tuokkola, Anniina Elina
Uusmies, Heini Sofia

Geronomi (AMK), Monimuotototeutus, Kemi
Herranen, Riikka Johanna
Nikkarinen, Neea Matilda
Määttä, Satu Hannele Marjaana
Heikkilä, Leena Maria
Kolmonen, Päivikki Heli Lauriina
Peltoniemi, Johanna Erika
Savilaakso, Katri Johanna
Kuusela, Minna Irene Susanna
Hiltunen, Riikka Johanna
Parkkila, Hannele Katariina
Laakkonen, Mari Susanna
Seppänen, Helena Annikki
Juopperi, Kari Olavi
Heikkinen, Pinja Irene
Snikkarinen, Taija Maaret
Juopperi, Tuija Marja Sinikka
Alalauri, Mirja Anna Annikki
Mäkinen, Pirita Essi Elina
Polojärvi, Anne Sirkku Birgitta

Insinööri, Konetekniikka (AMK) Päivätoteutus, Kemi
Koivunen, Mikko Eerik Akseli
Nevanperä, Teemu Antero
Kallijärvi, Jasmiina Johanna
Eskelinen, Kalle Aleksanteri
Rosenqvist, Sakari Johan Petteri
Eskelinen, Ari Juhani
Kyöstäjä, Jaakko Matias
Saarela, Elisa Annika
Fisk, Ari Pauli Kalevi
Hyvärinen, Roosa Josefiina
Kymäläinen, Niko Olavi Johannes
Jussila, Lauri Petteri
Jämsen, Eemil Antti
Puumalainen, Milja Ellen Elisabeth
Kiuru, Aleksi Joona Valtteri

Insinööri, Konetekniikka (AMK) Monimuotototeutus, Kemi
Järvenpää, Lauri Matias
Okkonen, Miikka Juhani
Pohjanen, Eveliina Ida Maaria
Mattila, Jaana Marika
Wäre, Jenni Ilona
Turtinen, Paulus Tarmo
Aaltonen, Lassi Kristian
Määttä, Joel Oskari
Inkala, Samuli Kristian
Vakkala, Jere Aleksi Matias
Jakku, Reko Kristian
Sääskilahti, Petri Juhani
Kosamo, Tero Eemeli
Mattila, Jari Markus
Tuisku, Sami Tapani
Marttila, Valtteri Timo Henrik
Koskinen, Minna Marja

Insinööri, Maanmittaustekniikka (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi
Uusitalo, Annika Johanna
Pitkänen, Manu Antero
Maaninka, Valte Erkki Arimo
Ylinenpää, Lauri Matias
Pyörre, Sami Matti Johannes
Postila, Jarkko Ilmari
Korpi, Ilkka Mikael
Smeds, Liisa Emilia
Minkkinen, Mika-Matti Olavi
Muikkula, Miska Aslak
Korkala, Jasmin Liisa Johanna
Paakki, Toni Kristian
Määttä, Jarkko Juho Antero
Myllynen, Taina Inkeri
Juhola, Juuso Aleksi Elias
Huhtanen, Santeri Juuso Juhani
Peltola, Anni Elina

Insinööri, Maanmittaustekniikka (AMK), Monimuotototeutus, Rovaniemi
Ojala, Marko Johannes
Tahvanainen, Jussi Veikko
Salo, Niko-Petteri Juhani
Kakko, Timo Johannes
Ylihurula, Helena Maria
Kärki, Tero Krister
Hietala, Jarmo Antero
Mäklin, Sirpa Hannele
Repo-Kajokulma, Tiia Marja Annika
Vuori, Hanna Maria
Salakari, Jani Juhani
Karjalainen, Joni Olavi
Vuori, Joni Erkki Kristian
Karjalainen, Paavo Juhani
Salonen, Eetu-Petteri
Simonen, Laura Eveliina
Hietanen, Arvo Samuli
Karhunen, Mikko Petteri
Kälkäinen, Hannele Kaarina
Mattila, Nina Johanna
Kurvinen, Niko Samuli
Kinnunen, Pekka Veli Tapio

Insinööri, Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi
Aaltonen, Konsta Iisakki
Alanenpää, Janne Mikael
Annala, Jyrki Sauli Eemeli
Anttila, Kati Hannele
Haapakoski, Patrik Eero Oskari
Hakola, Torsti Petja Santeri
Halonen, Esa Santeri
Halonen, Ville Valtteri
Hannula, Tuomas Tapio
Heikkilä, Viljami Juha Samuel
Höynä, Roope Juhani
Ikäläinen, Sami Matias
Jousa, Vili Eppu Armas
Kaasinen, Roope Unto Joonatan
Kankaanpää, Hanna Maaria
Karttunen, Olli Aleksi
Kelahaara, Minna Maaria
Keränen, Janne Viljami
Kokko, Juho Ilkka Aadolf
Kumpula, Ari Pekka Veikko
Laakso, Aku Rauno Kalevi
Laakso, Jere Vilho Alexander
Lampela, Jani Johannes
Lehto, Markus Sakari
Luusua, Jonas Mikael
Maununiemi, Ville-Valtteri
Puttonen, Markus Samuel
Rantajärvi, Juha Mikael
Satta, Jouni Niko Petteri
Sillanpää, Antero Johannes
Tölli, Teemu Sulo Leander
Vaarala, Mikko Juhani
Väisänen, Juho Aleksi
Väänänen, Tomi Tapani

Insinööri, Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka (AMK), Monimuotototeutus, Rovaniemi
Graf, Jere Otso August
Lindgren, Ville Johannes
Pesonen, Toni Henrik
Ylimartimo, Anna Karoliina
Hyvönen, Anna Irene
Lappeteläinen, Juha Jaakko
Heino, Ilkka Mikael
Tuuliainen, Heini Maaret
Kolehmainen, Markus Kristian
Katajamäki, Jaana Karoliina
Koivunen, Aleksi Jalmari Paulinpoika
Timonen, Tuomas Petteri
Sipola, Antti Olavi
Lehtimäki, Maria Eveliina
Remes, Olli Rikhard
Tahvonen, Antti Risto Kalervo

Insinööri, Sähkö- ja automaatiotekniikka (AMK), Päivätoteutus, Kemi
Ahokas, Johannes
Alamartimo, Atte-Matias Leonard
Alatalo, Viivi Johanna
Alkku, Sami Matias
Jokelainen, Santeri Ville Paavo
Kärkkäinen, Tommi Tapani
Lampinen, Aki Ilari
Leinonen, Miikka Tapani
Malinen, Ville Oiva Antero
Martti, Jyri Edvard
Moilanen, Lasse Artturi
Rautio, Olli Ilmari
Räsänen, Peter Antto Felix
Viiri, Juha Petteri
Vähä, Taneli August
Ylijääskö, Janne Ilmari

Insinööri, Sähkö- ja automaatiotekniikka (AMK), Monimuotototeutus, Kemi
Uusitalo, Jani Kristian
Sadinmaa, Juha Kauko Matias
Mattanen, Miska Aleksanteri
Grönholm, Pekka Tapio
Kunnasto-Kantola, Miina Eliisa
Raiskio, Teemu Kristian
Aurala, Vesa Ilmari
Rissanen, Sanna Mari
Pekkala, Niila Jouni Ilmari
Kokkonen, Hannu Väinö Tapio
Leetoja, Aldo

Insinööri, Tieto- ja viestintätekniikka (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi

Alanko, Joonas Petteri
Eskuri, Tarmo Johannes
Hedemäki, Tuukka Santeri
Herranen, Tuomas Antero
Järvinen, Ville Juhani
Kajanki, Katja Annikki
Kallio, Antti Lauri Ilmari
Kannala, Henri Oskari
Karkkola, Antti Olavi
Kuoksa, Hannu Antti Johannes
Laaksonen, Henri Antero
Luosujärvi, Harri Henrik Eemeli
Momeni, Bahram
Muikku, Joona Emil Juhani
Myllymäki, Jesse Oskari
Niemelä, Tatu Juhani
Nissi, Petri Mikael
Nissinen, Harri Juhani
Paananen, Reko Eemeli
Pajula, Mikko Topias
Palo, Pasi Tapani
Perälä, Toni Petteri
Piitsalo, Miko Joonas
Pikkuaho, Lasse Robert
Pikkupeura, Aki Petteri
Pyykönen, Janne Eino
Pätsi, Santeri Tapio
Siipola, Oskari Juho Hermanni
Skliaruk, Ilia
Soikkeli, Rolle-Severi
Takalo, Joonas Olavi
Tarkkanen, Miika Juha Matias
Torvinen, Joosua Iisakki
Viiri, Jesse Jalmari

Insinööri, Tieto- ja viestintätekniikka (AMK), Monimuotototeutus, Kemi

Laukkanen, Kimmo Petteri
Lönnroth, Chris Elias
Kettunen, Aapo Antero
Keränen, Sami Oskari
Knuuttila, Petri Juho
Impiö, Heikki Antero
Karppinen, Miska Akseli
Talvensaari, Laura Hannele
Liukkonen, Sampo Aleksanteri
Haataja, Sara Maria Aleksandra
Simonen, Jaakko Sakari

Kuvataiteilija (AMK), Päivätoteutus, Tornio
Alapirtti, Anniina Heidi Marika
Hakkio, Leo Jens-Erik
Hautala, Saija Marjatta Mirjam
Kaunismäki, Senja Marjukka
Kramsu, Niko Juhani
Könkkölä, Juho Pekka Artturi
Laitinen, Linnea Karoliina Emilia
Laurila, Jani Eemeli
Lehtinen, Anne Pauliina
Paaso, Katariina Sofia
Raatikainen, Taru Annika
Saastamoinen, Nea Mariella
Saransalmi, Jussi Petri Santeri
Simula, Jenni Maria
Tolvanen, Mira Pauliina

Liikunnanohjaaja (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi

Ailunka, Johan Eerik Jalmari
Hakulinen, Niko Aleksi
Hautaniemi, Emmi Helena
Heikkala, Arno Tapani
Heikkinen, Konsta Johannes Ilmari
Hellsten, Henna Elise
Jussinniemi, Jannaliina Kreetta Fredriika
Kainulainen, Saara Sofia
Kiiskinen, Iina Anna Jasmin
Kinnunen, Anni Jasmin
Kortessalo, Annimaiju Malviina
Koskela, Jesse Tuomas
Kumpulainen, Kasper Eemeli
Kuukasjärvi, Tero-Antti Tapio
Lanne, Ossian Joonatan
Lilleberg, Lauri Juhani
Malmberg, Liisa Regina
Malmisalo, Markus Erik
Maunula, Miki Iisakki
Mulo, Tiia Sofia Aleksandra
Nevala, Ida Eveliina
Nousiainen, Roosa Linda Ilona
Pirilä, Marko Heikki Oskari
Rauatmaa, Touko Tapio
Raudaskoski, Jessika Eeva-Maria
Rautio, Sanna Sofia
Runtti, Tomi Valtteri
Röppänen, Petra Julia
Salmela, Tuomas Timo Henrik
Salmesvirta, Klaus Oskar
Silla, Neea Juulia
Suomela, Annette Alexandra
Sutinen, Pekka Valtteri
Tapola, Sara-Anna Emilia
Tiainen, Katri Hannele
Tuomola, Nelli Patricia
Törnvall, Iikka Tuomas
Uusitalo, Valtteri Jukanpoika
Vesamäki, Reija Aino Matilda

Metsätalousinsinööri (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi
Alatalo, Riikka Maarit Hannele
Hannula, Saara Mari Elena
Hietajärvi, Tatu Aleksi
Hietanen, Maria Helena Wilhelmina
Janatuinen, Eetu Valtteri
Kojola, Juho Joel Mikael
Kylmäniemi, Juho Aslak Albert
Liikanen, Paavo Oskari
Lundgren, Hannu-Pekka
Maaninka, Juho Veikko Edvard
Manninen, Heikki Johannes
Mäkelä, Ville Juhani Hermanni
Niskanen, Paulus Valtteri
Näriäinen, Niina Maria
Oikarinen, Joni Johannes
Ojanperä, Sisko Marjaana Aleksandra
Pääkkölä, Väinö Aleksanteri Valdemar
Sarajärvi, Anssi Eemeli
Satokangas, Heidi Marianne
Saukkoriipi, Ville Matias
Seppälä, Risto Oskari
Sievänen, Verneri Viljami
Simuna, Topias Antti Eemil
Timonen, Valtteri Aarne Mikael
Törmänen, Konsta Maunu
Väntänen, Maria Annika

Restonomi (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi

Ahola, Juho Tapani
Autio, Julia Petriina
Borén, Joonas Henrikki
Granlund, Emilia Juulianna
Halvari, Milja Melina
Heikkinen, Sami Jaakko Santeri
Huhtanen, Sofia Emilia
Huisman, Olli-Oskari
Kaijala, Salla Sinikka
Kalliokoski, Tuomas Juhani
Kanniala, Iiris Kaarina
Karanen, Jari-Pekka Juhani
Keränen, Raimo Tapani
Kivijärvi, Santtu Kalle Aleksi
Kivimäki, Minna Kaarina
Klaavuniemi, Sonja Johanna
Koivuniemi, Elli Katariina
Korhonen, Sami Petteri
Kurvinen, Mirva Karoliina
Kutuniva, Iida Annika
Kärkkäinen, Silja Suvi Päivikki
Laakso, Jonna Jasmin
Laine, Päivi Iida Maria
Lehtola, Petri Mikael
Lehtonen, Petra Karoliina
Leskisenoja, Sini Julia
Linninen, Milla Helena
Lunkka, Jennimari Kristiina
Luopajärvi, Salla Elina
Luusuaniemi, Janita Elisabet
Mattila, Inka-Maaret Agneta
Maunula, Kaija Kristiina
Miilumäki, Johanna Anu Emilia
Mikkola, Sara Jatta Emilia
Muotka, Jemina Janna Juulia
Mäkinen, Nelli Amanda
Niemelä, Konsta Olli Eemeli
Nikka, Heidi Annika
Nivalainen, Tuomo Sakari
Norrbacka, Meeri Annika
Okker, Heidi Tuulia
Penttilä, Oona Krista Cecilia
Puisto, Jonna Marika
Pulkkinen, Ella Amalia
Pääkkö, Antti Mikko Matias
Pöykkö, Eetu Johannes
Rauha, Milla Emilia Elisabet
Rautiainen, Minna Tuulia
Rautio, Karoliina Anna Ilona
Rimpiläinen, Greta Sofia Gustaava
Rossinen, Elias Heikki Aleksi
Ruokamo, Rami Antti Santeri
Saarela, Aki Ville Valtteri
Salonen, Milla Orvokki
Saravuoma, Saara Reeta Tellervo
Savola, Sanni Katariina
Siekkinen, Heli Tuulia
Silpola, Sara Emilia
Suhonen, Veera Sofia Eveliina
Säkkinen, Sandra Hannele
Takkula, Aino Mirjam
Taponen, Tiitu Miija Magdaleena
Tauriainen, Henriikka Maria
Timonen-Nissi, Laura Anneli
Tokola, Emilia Anniina
Tornikoski, Mira Viveca
Tuomi, Veera Tuulia
Tuovinen, Jenna Eveliina
Uusitalo, Esa Christian
Vakkuri, Iida Elina
Vanhala, Lyydia Aleksandra
Vesterinen, Anu Marjatta
Vieru, Roosa Saskia
Voutilainen, Ville Heikki Johannes
Vuolli, Unna Fanni-Ilona
Yrjänä, Hilja Hannele
Zlobina, Emiliia

Sairaanhoitaja (AMK), Päivätoteutus, Kemi

Alamäki, Sara Emilia
Hamari, Niina Susanna Katariina
Heinikoski, Tiina Kaarina
Izadi, Maiju Janika Maaret
Juusola, Hanna-Leena Katariina
Jyrkäs, Jaakko Sakari
Keskitalo, Elisa Maria Tuulia
Korhola, Laura Riikka Anniina
Korkeakangas, Tuulimari Hannele
Kujanpää, Suvi Isabella Eveliina
Kuusiniemi, Erkki Olavi
Laine, Maria Anneli
Lappalainen, Milka Johanna
Leppiaho, Emilia Katariina
Lindberg, Samuli Henrik
Pirttimaa, Mirka Anni Sofia
Portimo, Satu Annika
Ranta, Mia Jasmin
Salonen, Juulia Tellervo
Taponen, Saana Minttu-Maaria
Vaittinen, Miikka Mikael
Vuokila, Antti Tapani

Sairaanhoitaja (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi

Autio, Henna Aliisa
Harju, Henna Karoliina
Kangas, Reetta Matleena
Karhunen, Mari-Anne
Karjula, Laura Elli Eliina
Kerttula, Jenna Karoliina
Kettukangas, Essi Maria
Kukkohovi, Emilia Jasmin
Kulppi, Sanna Marita
Kuru, Jenna Juulia
Laakso, Jose Lauri Sebastian
Lassila, Jessika Maarit Hannele
Latvakoski, Matti Eemil
Moilanen, Julia Ada Emilia
Nampajärvi, Janina Eveliina
Nousiainen, Asko Tapio Robert
Palmgren, Johanna Eila Maaria
Pitkänen, Roope Tapio Petteri
Savolainen, Iida Maarit
Sieppi, Eemil Aukusti
Simonen, Sara Maija Karoliina
Siven, Wilma Katariina
Säkkinen, Lauri Jaakko Mikael
Tuohimaa, Kati Marja Eveliina
Vanttaja, Antti Janne Viljami
Westerdahl, Janica Reeta Tuulikki
Veteläinen, Maria-Juulia Mirjami
Välijeesiö, Henni Emilia

Sosionomi (AMK), Päivätoteutus, Kemi
Aho, Krista Johanna Annika
Alatalo, Sami-Aleksi
Ettanen, Suvi Tuulia
Hekkala, Minna Kaarina
Helaakoski, Jonna Julia
Illikainen, Milla Emilia
Jokimäki, Katariina Sara Sisko
Jurva, Niina Katariina
Kairala, Maiju Eriika
Kantola, Linda Karelia
Karvonen, Petra Helinä
Kemppainen, Emilia Anna Katriina
Koivuniemi, Johanna Aune Anneli
Kontio, Milla Emilia
Kujala, Petra Juulia
Kukkonen, Marjo Katriina
Kukkonen, Tuomas Tapio Olavi
Kumpula, Anniina Roosa Marika
Kurkkio, Jenna Annika
Lahtinen, Meri Johanna
Lehtinen, Suvi-Tuuli
Lindholm, Enni Iina Karoliina
Mantila, Aino Aleksandra
Maunu, Nina Amanda
Merenheimo, Minna Marjaana
Mikander, Veera Katariina
Muhonen, Iina-Elina Julia
Määttä, Katriina Aino Elise
Nguyen, Thi Yen Nhi
Niskala, Martta Helena
Ojala, Salla Emilia
Oksa, Annika Aliisa
Otamo, Pekka Rikhard
Piekkari, Jenni Maija
Pörhö, Jaakko Juhani
Raappana, Noora Maria
Rae, Hanna-Kaisa Maarit
Rantonen, Laura Emilia
Seppi, Tuija Helene
Siirtola, Pinja Sara Emilia
Sipilä, Jere Matti Sakari
Sipola, Essi-Maria Katariina
Soppela, Unna Sara Katariina
Sukuvaara, Samu Markus
Takalo, Tarja Anneli
Turunen, Mika Tapani
Vilppola, Merja Susanna
Vuori, Veera Julia

Sosionomi (AMK), Monimuotototeutus, Kemi

Penttinen, Virpi Elina
Logje, Katja Susanna
Arand, Marion
Parkkinen, Sini Susanna
Ristikaarto, Katariina Emilia
Käyrä, Sari Susanna
Palenius, Pia Maaret
Vaara, Laura Sofia
Vesala, Piia Pauliina
Hyry, Raili Annikki
Junnila, Sonja Mirjami
Junttila, Aila Helena
Pakarinen, Minna Maarit
Hietala, Kaisa-Maria
Petäjäjärvi, Laura Karoliina
Laitinen, Jari Kristian
Laatikainen, Sonja Eleonoora
Hyry, Tiina Maarit Tuulia
Korva, Elina Marja Anneli
Mykkänen, Marjo Anne-Marika
Vukota, Natasa
Frant, Maisa Annika

Terveydenhoitaja (AMK), Päivätoteutus, Kemi
Aarniolehto, Minttu Annika
Annunen, Taru Johanna
Halme, Ira Melina
Ilola, Julia Henriikka
Kemola, Niina Annika
Kortesalmi, Roosa Emilia
Pesonen, Laura Emilia
Pihkakoski, Anni Kaarina
Raatikainen, Taru Annika
Rantalankila, Henni Sinikka
Ristola, Karoliina
Tikkala, Elina Sirkka Inkeri
Törrönen, Katja Laura Annika
Viinikainen, Emmi Matilda

Terveydenhoitaja (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi
Lipsonen, Emma Karoliina
Lämsä, Minna Annika Katariina
Naasko, Essi Susanna
Nykänen, Outi Marjut
Oinas, Jenni Sofia
Pasanen, Sara Emilia
Rautakoski, Veera Maria
Sakaranaho, Kati Johanna
Saukko, Heli Pauliina
Seppänen, Saana Milla Kaarina
Siivola, Sara Rebecca
Suopajärvi, Jonna Jasmin Anneli
Tastula, Anniina Maria
Tuisku, Kiia Kristiina
Valtonen, Maare Pirjoliina Elina

Tradenomi Liiketalous (AMK), Päivätoteutus, Rovaniemi
Ahtiainen, Tomas-Aleksanteri
Alatarvas, Sanna Tuulikki
Fiacconi, Rebecca Alessia Sibilla
Hanhisalo, Arttu Jere Juhani
Hartikainen, Jori Verneri
Heikkilä, Konsta Valtteri
Heiska, Mikko Aleksi
Heleneva, Miska Kristian
Huusko, Helmi Sofia
Jokelainen, Anne Johanna
Jurmu, Atte Henrik
Jussila, Ritva Laura Irmeli
Juutinen, Jenna Mira Jasmine
Kaarela, Niko Tapio
Kantola, Juho Pekka Ilmari
Karjalainen, Heidi Hannele
Korhonen, Juho Alex Miikkael
Koski, Mikael Tapani Eemil
Kylmäluoma, Jenna Kaisa
Kylä, Riku Antti Petteri
Laurila, Linda Heleena Sofia
Leppäaho, Terhi Johanna
Leskinen, Jenni Marja Aleksandra
Lumila, Jarkko Aatos
Lås, Jori Birger
Marttiini, Enni Kaisa Terttu
Micklin, Emilia Marianne
Moilanen, Mikko Juhani
Mäntylä, Jenny-Juulia
Niemi, Eelis Iisakki
Nyberg, Sanja Mari
Pesiö, Juho Ilmari
Peuranen, Eero Antero
Pyhänniska, Kalle Matti
Rantakokko, Linnea Josefiina
Rauma, Aleksi Matias
Ritter, Maria
Ronkainen, Anni Helena Kaarina
Ronkainen, Mikko Henrik
Sarajärvi, Sonja Susanna
Sarivaara, Susanna Tuulia
Satokangas, Riku Raimo Kristian
Silvasti, Antero Aaro Antti
Soppela, Henri Mikael
Sormunen, Roosa-Julia Alexandra
Spets, Jori Petteri Kristoffer
Syri, Silva Maaret
Säärelä, Ville Tapio
Tigerstedt, Veli Eerik
Tommilammi, Miska Santeri
Tuisku, Anssi Ensio
Turkia, Sanna Maarit
Uurasmaa, Satu Marjatta
Uusinarkaus, Tuomas Santeri
Uusipulkamo, Ira Henriina
Väärälä, Henri Matias
Ylisaukko-oja, Juulianna Josefiina

Tradenomi Liiketalous (AMK), Päivätoteutus, Tornio

Aho, Niko Antti Oskari
Hardén, Matti Mikael
Horneman, Sami Henrik
Inkilä, Assi Elina Valentiina
Isse, Daud Ahmed
Jaakkola, Sini Henriikka
Johansson, Sonja Helena
Jokikokko, Sini Marika
Kauppinen, Roosa Maria
Keloneva, Päivi Hilla
Korkala, Ville Valtteri
Kumpuniemi, Valtteri Leevi Tapani
Lammi, Milla-Matilda Annika
Lantto, Markus Matti Uolevi
Lappalainen, Minni Natcharee
Laurikainen, Aapo Juuso Valtteri
Lehkonen, Mari Janika
Linja, Laura Iida Emilia
Marjamaa, Linda Martta Tuulikki
Maunu, Emmi-Maria
Männikkö, Juuso Matias
Niemelä, Inka Pauliina
Pakarinen, Linda Severiina
Perkkiö, Elli-Noora Emilia
Rönn, Jutta Marianne
Sievola, Saija Siina Sofia
Säynäjäkangas, Hanna Elina
Tervaniemi, Kimi Sakari
Tiensuu, Jutta Maria
Turunen, Maira Annukka
Veijola, Anna-Mari Pauliina

Tradenomi Tietojenkäsittely (AMK), Päivätoteutus, Tornio
Halme, Ira Melina
Ilola, Tuomas Sami Juhani
Impiö, Johannes Matti
Kaartinen, Aleksi Anttoni
Kajanki, Katja Annikki
Karjula, Antti Petteri Simonpoika
Kokko, Toni Juhani
Kujala, Ella Anneli
Matinlassi, Mika Johannes
Pannimaa, Joni Juhani
Papinaho, Tuomas Henri Mikael
Smeds, Eerik Mikael Jaakob

 

Englanninkielisiin AMK-tutkintoihin valitut:

 

Restonomi (AMK), Tourism, Päivätoteutus, Rovaniemi
Borgogni, Isabella Victoria
Canals Ordeig, Marta
Donadey, Méline-Marie
Gurung, Sunny
Ikonen, Noora Emilia
Iyamu, Blessing Iroghama
K C, Yashoda
Karhu, Mira Maarika
Karjalainen, Sanna Mari Kaarina
Kaufmann, Kevin
Kuusela, Marja Anneli
Laine, Paula Maaria
Lama, Vinay
Le, Phuong Khanh Linh
Li, Jialun
Molas Riera, Arnau
Nguyen Ngoc, Nhu Quynh
Nguyen, ly
Nguyen, Nhu Quynh
Ollila, Riikka Kristiina
Paavilainen, Tiia Lydiaana
Pham, Hong Ngoc
Poikajärvi, Fanni Maria Vilhelmiina
Pyysoja, Marika Hannele
Qiao, Yuming
Wang, Ronger
Vuontisvaara, Noora-Maria Sofia
Yli-Olli, Veera Emilia

Sairaanhoitaja (AMK), Nursing, Päivätoteutus, Kemi
Adu, Oluwatobi Faith
Beloy, Katrina
Bor, Brian Kipchumba
Castro, Michael Angelo
Chebet, Daisy
Chikukwa, Evelyne Fungai
Collan, Kipkemei
Filipoaia, Alina-Sinziana
Jerono, Angela
Kipkoech, Anthony
Marcus, Eucharia Amarachi
Neupane, Sirjana
Nhende, Tanyaradzwa
Olayiwola, Olabisi Rukayat
Onyango, Nerea Adhiambo
Rayamajhi, Sweety
Tanikawa, Sachiko
Tapola, Emil Reino Olavi
Wang, Weikuo
Vo, Tran Khuong
Vu, Quang Tuan
Xing, Qianni
Zhomina, Taisiia

Tradenomi (AMK), Business Information Technology, Päivätoteutus, Tornio

Adeniyi, Omotayo
Bochkarnikov, Yan
Felipe Navarro, Juan Carlos
Hoang, Minh Thien
Khan, Muhammad Junaid
Kuusamo, Eevert Simuna
Pannimaa, Joni Juhani
Pham, Dang Chuong
Toichkina, Miroslava
Tuzov, Ilia
Wang, Zijing

Tradenomi (AMK), International Business, Päivätoteutus, Rovaniemi

Agu, Peter Ogbonna
Akbar, Akib
Bhandari, Nawaraj
Bui, Thi Thuy Dung
Demissie, Biniyam Belete
Ghimire, Milan
Gnawali, Rajeev
Hossain Adnan, Fahad
Hossain, MD Sakib
Ioannou, Georgios
Jalkanen, Tatu Patrik
Karvonen, Hanna Emilia
Laaksonen, Muhamed Leovitch
Lama, Jyoti
Lehtomaa, Hanna Emilia
Makishev, Aslan
Mojumder, Motiur Rahaman
Napit, Alish
Nekrasova, Alina
Nguyen, Hoang Phuong Ngan
Nguyen, Thanh Trung
Nguyen, Thi Anh Nhi
Nguyen, Thi Kim Mai
Okeke, Chidimma Nnedimma
Pham, Ngo Cam Tu
Prasai, Avishekh
Ross, edwin
Shreesh, Indradeep
Stepanova, Iana
Tamang, Mandeep
Thapa, Mahan
Tin Aung Moe, Htet Myat
Tuba, Orsolya


Suomenkielisiin YAMK-tutkintoihin valitut:

 

Tekniikka ja Luonnonvara-ala (ylempi AMK), Digiajan palvelujohtaminen
Kurvinen, Toni Kalervo
Liekola, Antti Juhani
Pilke, Katri Elina
Ruikka, Kalle Juhani
Vinblad, Sanna Outi Maaria

Restonomi (ylempi AMK), Digiajan palvelujohtaminen
Harju, Ilkka Johannes
Kangastie, Hanna Maarit
Niskanen, Anu Maarit Susanna
Nurmela, Petri Eevert
Tiikkaja, Marika Adele

Sosiaali- ja terveysala (ylempi AMK), Digiajan palvelujohtaminen
Invenius, Virpi Annika
Lindeman, Hannele Astrid
Loukiainen, Tiina Johanna
Tapio, Piia Kristiina
Törmälehto, Tarja Tuulikki

Tradenomi (ylempi AMK), Digiajan palvelujohtaminen

Kiviniemi, Marita Anneli
Koivuperä, Heidi Marjut
Lintunen, Katja Kaarina
Taskila, Johanna Eila Marjaana
Varila, Riina Terhikki

Sosiaalialan (ylempi AMK), Sosiaalialan kansalais- ja aluelähtöinen kehittäminen, Kemi
Anunti, Virpi Anneli
Hakala, Kati Inkeri
Hiltunen, Merja Marita
Juntunen, Sanna Elina
Kauppinen, Mervi Tuulikki
Komulainen, Sonja Maarit Annika
Kurtti, Päivi Elina
Kuusela, Katja Erika
Rasvala, Ulla Eliisa
Sarajärvi, Suvi Sisko
Seppänen, Outi Elina
Siekkinen, Suvi Anneli
Sinisalo, Mari Hannele
Talvensaari, Petra Maria
Turunen, Laura Eveliina
Tuukkanen, Kati Elina
Ukonaho, Susanna Maaret
Ylevä, Liisa Johanna

Terveyden edistäminen (ylempi AMK), Kemi
Heikka, Laura Johanna
Jaako, Linda Maria
Joensuu, Marika Susanna
Juvonen, Sanna Marika
Kaakinen, Ville Tapani
Kemppainen, Eini Airi Annikki
Lohela, Jarmo Matias
Lääkkölä, Tiia Elina
Pirnes-Autio, Outi Mirjami
Riihiaho, Susanna Josefina
Vainio, Ani Marikka
Valtanen, Katja Helena
Vilmi, Fanni Alisa
Väisänen, Paula Marjut Katariina

Insinööri (ylempi AMK), Teollisuuden ekosysteemin johtaminen, Kemi
Kangas, Risto Aleksanteri
Nevasaari, Antti-Pekka
Piirainen, Aki Juhani
Tirroniemi, Mika Antero

Insinööri (ylempi AMK), Tieto- ja innovaatiojohtaminen, Rovaniemi

Klemetti, Jani Timo
Määttä, Kyösti Henri
Pesonen, Ari Samuli
Sorvoja, Tommi Samuli

Työelämän kehittäminen ja esimiestyö (ylempi AMK), Rovaniemi
Ahlholm, Miia Susanna
Ahlsved, Sari Johanna
Fisk, Anu Helena
Holster, Jaana Hannele
Iivari, Mari Kristiina
Kaasalainen, Marja Susanna
Karjalainen, Sirpa Marjatta
Koivuporras, Juha Paavo Matias
Kukkola, Päivi Marjut
Logje, Kaisa-Maaret
Maikkunen, Krista Emilia Wilhelmiina
Mäkelä, Kaisu Elina
Pyykkönen, Riikka Anneli
Vänskä, Hanne Henriikka
Väärälä, Tuulia Johanna

Tradenomi (ylempi AMK), Yrittäjyys ja liiketoimintaosaaminen, Rovaniemi

Aarnio, Timo Juhani
Ahokas, Tiina Irmeli
Klaavuniemi, Laura Marjaana
Kurtti, Aino Johanna
Lehtikevari, Tea Susanne
Lehtosaari, Kimmo Henrik
Naumanen, Johanna Pauliina
Nurmela, Miia Maarit
Pyhäjärvi, Salla Maarit
Pätsi, Keijo Tapio
Saari, Karoliina Anna Inkeri
Sipola, Anne Maria
Sorsa, Minna Elina
Vanhala, Seija Hannele

 

Englanninkieliseen YAMK-tutkintoon valitut:

 

Master of Business Administration, International Business Management
Anttila, Mirka Johanna
Fedotova, Evgenia
Haapala, Jaana Helinä
Inegbedion, Dennis Esefolo Peter
Jauhiainen, Jani Samuli
John, Nisha Susan
Kannabiran, Sankaranarayanane
Keloneva, Elina Elisabeth
Laitinen, Heli Kyllikki
Magno Nurkkala, Joy
Mikkonen, Miia Inkeri
Nurmela, Miia Maarit
Siikaluoma, Anna Heli Kristiina
Sorvoja, Minna Maria
Tounji, Hope Nouyep



_DSC8749.jpg



Verkkopalvelumme käyttää evästeitä, lue lisää. Jatkamalla sivuston selailua hyväksyt evästeiden käytön. [Hyväksyn ehdot]
OK