Etusivu / Lapin ammattikorkeakoulu - Lapin AMK / Esittely / Ajankohtaista / Uutisarkisto / Aikuiskoulutuksiin valitut
13.6.2014 11:00

Aikuiskoulutuksiin valitut

AMK-tutkintojen verkko- ja/tai monimuoto-ohjelmiin valituiksi tulleiden nimet ovat selvillä. Tervetuloa syksyllä opintojen pariin!


Geronomikoulutus, geronomi (AMK)

BAAS HENNA TUULIKKI Kuusamo
HUHTALA ANNE RIIKKA Kempele
HULKKO JENNI MARIA KRISTIINA Rovaniemi
HÄNNINEN PIRITTA JOHANNA Oulainen
JUOPPERI MONA MARIA Oulu
KAIHUA MARJO KAARINA Oikarainen
KAIKKONEN JOHANNA PAULIINA Oulunsalo
KESKITALO SARI KARIN ELISABET Tornio
KLEMETTI MINNA KRISTIINA Kempele
KUKKONEN SATU ELISI Oulu
LAPINOJA PÄIVI LOVIISA Oulu
LEINONEN HANNA-LIISA MARIA Kemijärvi
LIIKAMAA TITTA CARITA Kolari
LITTOW MERJA HELENA Temmes
LYBECK TANJA KRISTIINA Kiviniemi
MUSTONEN NINA TERHI SUSANNA Kiiminki
OJUTKANGAS LEENA MARJATTA Oulu
PENTTILÄ SOILE MARIANNE Oulu
TERHO ANNE IRMELI Haukipudas

Hotelli- ja ravintola-ala, restonomi (AMK)

ALIORAVAINEN ASTA ELISA Sodankylä
HARJAJÄRVI KIRSI-MARJA Jääli
KILJO HANNA-MARIA Oulu
KONTIO RIIKKA-MARIA Tornio
LIMMA KRISTIINA ANU SOFIA Vasaraperä
LYÖRI HEIDI SUSANNA Rantsila
MERILÄ TAPIO JUHANI Oulu
MERKKINIEMI RITVA HELENA Liminka
MERO SUNNA -MAARET EMILIA Saariselkä
MUSTONEN SANNA KRISTIINA Kuusamo
MYLLYLÄ TARA MAANA Kemijärvi
NEVANPERÄ SANNA MAARIT Hirvas
NIEMELÄINEN TIINA MARIA Sirkka
OLLI HANNA LEA KRISTIINA Rovaniemi
PENTTILÄ RIIKKA IIRIS Alajärvi
POU GASCÓN DAVID Sinettä
TERVONEN SANNA MARIA Jeesiö
YLIVIRTA ANNE MAARIT Oulu
ÅMAN HENNA RIITTA Oulu

Kaivosmuuntokoulutus, insinööri (AMK)

BACKMAN KARI JUHANI Siika-Kämä
BALK ANTTI MIKAEL Kemi
ISTERI JONI TUOMAS Jämsä
KANTOLA JUKKA-PEKKA Saarenkylä
KARILA MIKA MATIAS Kairala
KAUNISVAARA JUHA ANTERO Sodankylä
KAUPPI JANNE-PEKKA JUHANI Ii
KIVIKOSKI MIKKO JOHANNES Kemi
KOKKONEN TERO MAURI JOHANNES Tornio
KORHONEN TERO TAPANI Rovaniemi
NEVASAARI ANTTI - PEKKA Oulu
POIKELA TEEMU SAMULI OULU
PRUSTI HARRI ANTERO Kemi
TAKKINEN JARMO PETTERI Kemi

Kone- ja tuotantotekniikka, insinööri (AMK)

AHOLA JUHA-MATTI Kiiminki
ALATALO HERKKO EDVARD Sodankylä
HARJU JUKKA-PEKKA Pärjänsuo
HARTIKKA TUOMAS SAMULI Arkkukari
HASSI NINA KRISTA MARIKA Sirkka
HEIKKILÄ MIKKO EEMELI Tornio
HEPOAHO JUUSO JALMARI Keminmaa
HYVÄRINEN TEEMU OLAVI Kemi
ILMOLA JARKKO TAAVI SAKARI Oulu
JAVARUS KIMMO JOHANNES Tornio
JOMPPANEN HANNU OLAVI Rovaniemi
KANGAS TOMMI TAPANI Maksniemi
KILPONEN KIRSI MAARIA Kemi
KORVA SAMI MARKO Rovaniemi
LEHOJÄRVI JAAKKO TAPIO Lautiosaari
LEHTO KATJA MARIKA Keminmaa
MIKKOLA TONI MIKAEL Rovaniemi
MOILANEN JUHANA JONI JEREMI Kallaanvaara
NIEMELÄ JUHA Tornio
PALOMAA HENRI MARKUS Tornio
POHJANEN VILLE JUHO MATIAS Tornio
POSIO JANI MARKUS Keminmaa
PUUMALAINEN VILLE PIETARI Tornio
ROUSU PASI PETTERI Tornio
SIVONEN LASSE IISAKKI Tornio
SUOPERÄ MATTI JUHANI Tornio
SÄÄSKI SOILE SINIKKA Sodankylä
VAARA PAULI ANTERO Kemi
VAINIO JANNE AUGUST Kello
VIHATTULA ARI JUHANI Muhos
VIRTA JUKKA TAPIO Oulu
YLIJÄÄSKÖ VELI-MATTI OLLI Rovaniemi

Liiketalous, tradenomi (AMK), Rovaniemen ryhmä

ANTIKAINEN ANTTI SAKARI Rovaniemi
ARFFMAN SAKARI ILPO JOHANNES Oulu
HIRTTIÖ JANNE JUHANI Rovaniemi
HIRVASVUOPIO HELI MARITA Saariselkä
ISOPAHKALA KLEMENS HEIKKI VIHTORI Ii
JUOPPERI TIINA ANNELI Kittilä
JUUJÄRVI SANNA LIISA MARIA Rovaniemi
KOIVU VELI-HEIKKI Rovaniemi
KONTIO TUULI MARIA Rovaniemi
LÄNSIPÄÄ OUTI MAARIT Sievi
MERILÄINEN SARI TUULIKKI Saarenkylä
MIIKKULAINEN KATI SUSANNA Kemijärvi
MÄÄTTÄ JAANA KRISTIINA Haukipudas
NIVA RAISA ROSINDA Vaattojärvi
PETÄJÄJÄRVI VILLE MATIAS PETTERI Rovaniemi
PEURA EERIKA KATARIINA Rovaniemi
PIHLAJA RIIKKA PAULIINA Jääli
SOUDUNSAARI TIINA MARIKA Saarenkylä
SUVINEN ARTTU VILLE VALTTERI Rovaniemi
VENHOLA PIITU OUTI JOHANNA Rovaniemi
VESTERI MERJA MARJAANA Oulu

Liiketalous, tradenomi (AMK), Tornion ryhmä

AITTAMAA KATI JOHANNA Kuivakangas
ALATALO SARI MARJA SUSANNA Rovaniemi
BERGMAN VILLE PEKKA Saarenkylä
BREILIN MAIJA-LEENA KATRIINA Forssa
EKORRE-NUMMIKARI SARI HANNELE Kemi
GRÖHN JUTTA Inari
HEIKKINEN KATRI MIRJAMI Hyrynsalmi
HILTUNEN SILJA IRINA Oulu
HÄKLI JAANA HELENA Hämeenkyrö
KANTO JONNA MARIA Tornio
KELAHAARA MARI KAROLIINA Keminmaa
KORHONEN OUTI KAARINA Haukipudas
KOURILEHTO ANNE KATARIINA Pello
KURVINEN KAISA KAROLIINA Riihimäki
LAITILA LIISA MARIA SYLVIA Rovaniemi
LESKINEN SILJA MARJAANA Ii As
LIIKAMAA ULLA MAIJA kolari
MIKKOLA HEINI ANNIINNA Hämeenlinna
MOROTTAJA RITVA HELENA Inari
NIKULA SARI MARJAANA Ivalo
NÄTYNKI JANI MARKUS Tornio
PUOMINEN JENNIKA KATARIINA Rovaniemi
REMES SAILA TUULIKKI Oulu
RÄIHÄ JANI PETRI Kerava
SOILAS-NIEMINEN JOANA KRISTIINA Helsinki
SUOMINEN MIRJAMI Rovaniemi
TAMS ANNU EMILIA Sirkka
VALLO PÄIVI MARJATTA Tornio
VESTERINEN ANNAMARIA Oulu
VIRTASALO ERJA SINIKKA Kemi
VUONTISJÄRVI RAINER JOHANNES Sieppijärvi

Maanmittaustekniikka, insinööri (AMK)

KAARLELA MARJO-RIITTA Rovaniemi
KANGASNIEMI JAAKKO MALAKIAS Rovaniemi
KANNIAINEN JUHA JOHANNES Kiiminki
KERÄNEN RISTO TAPIO Kuusamo
KEVA HELENA KRISTIINA Akaa
KUMPULA SANTTU TAPANI Tornio
LEHIKOINEN ANTTI TAPANI ANTERO Rovaniemi
LEHTONEN ANTTI HEIKKI Oulu
MATTILA TOMI TAPANI Oulu
PIIPPO EIJA INKERI Oulu
PYYKKÖNEN OTTO JOONAS Espoo
RAASAKKA HANNU ANTERO Rovaniemi
SEILONEN JUHA ERKKI VILJAMI Kajaani
SELIN SINI MAARIA Oulu
TURPEINEN TIMO SAKARI Forssa
YLIMIKKOTERVO JAAKKO VILJO VILJAMI Tornio
YLITALO EELIS FREDRIK MATIAS Tampere
ÖHMAN TEEMU SIMO PETTERI Rovaniemi

Matkailu, restonomi (AMK)

BLOMROOS ANNA AURORA Helsinki
ILLIKAINEN KAISA TUULIKKI Ranua
KAUPPINEN PIA MILKA MARIKA Oulu
KESTILÄ SINI-MAARIA Rovaniemi
KIVINIEMI TERHI JOHANNA Ivalo
ORAJÄRVI SATU TUULIA Rovaniemi
PALOJÄRVI KATJA MELISSA Kemijärvi
PELTOLA PIRITA SOFIA KATARIINA Vanttauskoski
RANTANEN JANNE Rovaniemi
SALMI TAPIO JUHANI Helsinki
TÄHTINEN TUOMAS NIKOLAI Sirkka
VEHVILÄINEN ESSI MAIJA EVELIINA Muurola
VISURI MIRJA ANITTA Kolari
VÄISÄNEN JENNI MARIA Lahti

Metsätalous, metsätalousinsinööri (AMK)

HAVERI-HEIKKILÄ JUHO TAAVI Jyväskylä
HEIKKILÄ TIINA SUSANNA Oulainen
HOLMSTRÖM AAPPO OLAVI Oulu
ISOAHO KYÖSTI JOHANNES Vatjusjärvi
KARHU NIKO ISTO Sotkamo
KARPPINEN HEIDI MARIA Kajaani
KIVELÄ JUHA KAUKO Helsinki
KOSAMO TOMMI OSKARI Kemi
KUIVALA RAUNO AARRE Oulu
LALLI MINNA SUSANNA Tornio
LEHTISOLA MIKA MATIAS Kiiminki
PERÄTALO ERJA MARJATTA Kempele
ROUSU PASI JUHANI Tornio
SIPONEN KIMMO ANDERS Kempele
TERVO NIKO TUOMAS Pelkosenniemi
TURPEINEN MARKUS RAIMO NESTOR Haapajärvi
TYNI MARKO PETRI Rovaniemi
TYNI ARTTU VILJAMI Varjakka / Oulunsalo

Rakennustekniikka, insinööri (AMK)

ASKA JARMO TAPIO Rovaniemi
HAGSTRÖM KAI PETTERI Oikarainen
HAVELA VELI-MATTI ANTERO Rovaniemi
HEIKKILÄ OLLI-PEKKA EEMELI Tornio
HUITULA ANSSI VELI-ALPO Kiiskilampi
JUVONEN RAIMO ANTERO Tornio
JÄMSÄ JANNE OLAVI Oulu
KELOTTIJÄRVI ANTTI JUHANI Raattama
KOTAVUOPIO JONI LARS KRISTIAN Karesuvanto
LUKKA JAAKKO PETRI Oulu
PUDAS ARTO ARTO ELJAS Rovaniemi
REPO VILLE Haapavesi
RUOKAMO VIRVE MARJAANA Rovaniemi
RYYNÄNEN JANNE, PEKKA Rovaniemi
SAARELA TUUKKA TAPANI Rovaniemi
SAVOLAINEN JARI PEKKA JUHANI sodankylä
SIIRTOLA SEPPO KALEVI Sodankylä
SOHLMAN ALEKSI JOHANNES Rovaniemi
TAPIO ANTTI JUHANI Suomussalmi kk
TERÄS KRISSE JOHAN Saarenkylä
TÖLLI JAAKKO ANTERO Raahe
WILLMAN ROOPE TANELI Rovaniemi
YLISASSI ANNE SUSANNA Haukipudas

Sosionomikoulutus, sosionomi (AMK)

AIKIO HELI MARIA JOHANNA Ivalo
HEIKKINEN SUSANNA TARU Suomussalmi
HILTUNEN MIRVA SUSANNA Oulu
HUHTALA MARJO KAARINA Rovaniemi
JÄÄRNI PÄIVI JOHANNA Kemi
KEHUSMAA JUHA TAPANI Taivalkoski
KURPPA JATTA SUSANNA Rauma
KYLMÄLUOMA MERJA ELISA Kempele
LAHTI BIRGITTA ELISABET Revonlahti
LAPPALAINEN VIRVE SISKO Oulu
LÄMSÄ SARI KATRIINA Kuusamo
MATILAINEN MINNA KRISTIINA Jääli
MIKKOLA JAAKKO VALTTERI Ranua
OLLIKAINEN ANNE MARITTA Pello
PELIMANNI RIIKKA NANNI MARIA Tornio
PIUVA SANNA KAARINA Rovaniemi
PULKKINEN OUTI SUSANNA Ristijärvi
SNICKER AIJA HANNELE Rovaniemi
TULIHARJA TUIJA MAARIT Posio

Sähkötekniikka, insinööri (AMK)

AROLA RISTO HERMAN Rovaniemi
HAAGA MIKKO JOHANNES Haukipudas
HALONEN JUHA TAUNO JOHANNES Oulu
KIISKILÄ JANI MARKUS Kemi
MERILÄINEN HEIKKI ARTTURI Ii
MÄÄTTÄ PASI ANTERO Kemi
OKSALA JANNE Kemi
OTAMO ERNO OSKARI Ala-Temmes
PALDANIUS PETRI EERIK Ii
PYYNY MARKUS MIKAEL Lautiosaari
RAUDASOJA JANNE OLAVI Ivalo
RIEKKINEN LAURI ANTERO Oulu
RISKI ANSSI KAARLO ALEKSI Rovaniemi
SAAPUNKI HARRI JUHANI Oulu
SIIMES ESA PEKKA Kemi
TAHVANAINEN OLLI TAPIO Lehmo
TIKKALA HARRI KRISTIAN Kemi
TÖRMÄLÄ MIKA KALERVO Keminmaa
TÖRMÄNEN OLLI-MATTI Oulu
VEIJOLA HEIKKI PETTERI Ii
VÄISÄNEN JUSSI TAPANI Muhos

Tietojenkäsittely, tradenomi (AMK)

ESKOLA JARI MATTI MIKAEL Espoo
HYVÖNEN TOMMI SAMULI Kemi
HYÖTYLÄ MIKA JOHANNES Kaukonen
KEMPPAINEN SAMPPA MATIAS Oulu
KOIKSNIEMI PÄIVI MARJATTA Tornio
KOIVUSAARI ANU MARIA Oulu
KORPI ANNE-MARI PAULIINA Oulu
KÄRPPÄ TEA JOHANNA Tornio
LEUKUMAAVAARA PETRI OLAVI Ylitornio
LUUKINEN TOMMI JUHANI Rovaniemi
MIETTINEN MIKAEL JUHO ILMARI Oulu
NIKITIN ALEXEI Helsinki
NIKKA EIJA KAARINA Kittilä
RUOHONEN AKI Oulu
RYYNÄNEN TERTTU ANNELI Rovaniemi
SEPPÄNEN MERJA TAINA TUULIKKI Haukipudas
TERVONEN MIKA Kemi


lippuja



Verkkopalvelumme käyttää evästeitä, lue lisää. Jatkamalla sivuston selailua hyväksyt evästeiden käytön. [Hyväksyn ehdot]
OK