Luonnontuotealan toimijoiden verkostotapaaminen 3.12.2018
Tapaamiseen osallistui reilut parikymmentä luonnontuotealan toimijaa, Skypen kautta myös muualta Suomesta. Tilaisudessa keskityttiin lähinnä raaka-aineen huoltoon liittyviin asioihin ja luonnontuotealan toimialapäällikkö kertoi ajankohtaisia ja viimeisimpiä kuulumisia.
Kaamoskehrän tuottamasta selvityksestä kertoivat Eija Vuorela ja Niina Mattila. Eijan ja Niinan esitys: Luonnonkasvien käsittelyasema, vaatimuksia, vaihtoehtoja, ehdotuksia.
Tanja Häyrynen kertoi Maaseutuklusterin viestintä-hankkeen toiminnasta. Tanjan esitys: Maaseutuklusterin viestintä
Viimeisimmät uuselintarvikekuulumiset löytyvät Biotalousuutisista Katso myös Anna Mizrahin esitys sekä Annalle esitetyt kysymykset ja Annan antamat vastaukset.
