kuva
Etusivu / Lapin ammattikorkeakoulu - Lapin AMK / Yrityksille ja yhteisöille / Toimeksiannot opiskelijoille

Harjoittelun yhteyshenkilöt

ARKTISET LUONNONVARAT JA TALOUS
DIGITAALISET RATKAISUT

INSINÖÖRI (AMK), TIETO- JA VIESTINTÄTEKNIIKKA, ROVANIEMI

Kenneth Karlsson
puh. 040 726 6871,
kenneth.karlsson@lapinamk.fi

KUVATAITELIJA (AMK), KUVATAIDE, TORNIO

Jari Penttinen
puh. 040 586 8533,
jari.penttinen@lapinamk.fi

TRADENOMI (AMK), LIIKETALOUS, TORNIO

Satu Valli
puh. 040 833 6873,
satu.valli@lapinamk.fii

TRADENOMI (amk), TIETOJENKÄSITTELY, TORNIO

Tuomo Lindholm
puh. 040 736 0950,
tuomo.lindholm@lapinamk.fi

 

TULEVAISUUDEN BIOTALOUS

AGROLOGI (AMK), ROVANIEMI

Kirsi Jokela
puh. 040 176 8893,
kirsi.jokela@lapinamk.fi

METSÄTALOUSINSINÖÖRI (AMK), ROVANIEMI

Anne Saloniemi
puh. 044 478 0265,
anne.saloniemi@lapinamk.fi

UUDISTUVA TEOLLISUUS

INSINÖÖRI (AMK), KONETEKNIIKKA, KEMI

Mari-Selina Kantanen
puh. 050 461 2364,
mari-selina.kantanen@lapinamk.fi

INSINÖÖRI (AMK), SÄHKÖ- JA AUTOMAATIOTEKNIIKKA, KEMI

Aila Petäjäjärvi
puh. 040 521 3697,
aila.petajajarvi@lapinamk.fi

 

ÄLYKÄS RAKENNETTU YMPÄRISTÖ

INSINÖÖRI (AMK), RAKENNUS- JA YHDYSKUNTATEKNIIKKA, ROVANIEMI

Pekka Uutela
puh. 040 721 6787,
pekka.uutela@lapinamk.fi

RAKENNUSMESTARIKOULUTUS

Pekka Uutela
puh. 040 721 6787,
pekka.uutela@lapinamk.fi

INSINÖÖRI (AMK), MAANMITTAUSTEKNIIKKA, ROVANIEMI

Katja Palo
puh. 044 750 3502,
katja.palo@lapinamk.fi

POHJOINEN HYVINVOINTI JA PALVELUT
OSALLISUUS JA TOIMINTAKYKY

FYSIOTERAPEUTTI (AMK), ROVANIEMI

Heli Katajamäki
puh. 040 843 6189
heli.katajamaki@lapinamk.fi

GERONOMI(AMK), KEMI

Tuula Ahokumpu
puh. 040 841 7981
tuula.ahokumpu@lapinamk.fi

SOSIONOMI (AMK)

Leena Seppälä (päivätoteutus ja Merilapin alue)
puh. 050 310 9357,
leena.seppala@lapinamk.fi

Mikko Ravantti (monimuoto- ja verkko-opinnot)
puh. 040 630 8575,
mikko.ravantti@lapinamk.fi

TULEVAISUUDEN TERVEYSPALVELUT

SAIRAANHOITAJA JA TERVEYDENHOITAJA (AMK) , KEMI

Helena Kari
puh. 050 310 9355,
helena.kari@lapinamk.fi

Pipsa Vilén
Puh. 040 632 5777
pipsa.vilen@lapinamk.fi

SAIRAANHOITJA JA TERVEYDENHOITAJA (AMK), ROVANIEMI

Heikki Erola
puh. 040 565 1143,
heikki.erola@lapinamkf.i

VASTUULLISET PALVELUT

LIIKUNNANOHJAAJA (AMK), LIIKUNTA JA VAPAA-AIKA, ROVANIEMI

Tiia Ahola
puh. 040 537 4624,
tiia.ahola@lapinamk.fi

Kaisa Pyykkönen
044 478 0253
kaisa.pyykkonen@lapinamk.fi

TRADENOMI (AMK), LIIKETALOUS, ROVANIEMI

Tia Lämsä (verkko-opetus)
puh. 044 478 0276,
tia.lamsa@lapinamk.fi

Kaisa Lammi (päiväopetus)
Puh. 040 142 9036,
kaisa.lammi@lapinamk.fi

RESTONOMI (AMK), ROVANIEMI

Heidi Kaihua
puh. 040 710 6437,
heidi.kaihua@lapinamk.fi

BACHELOR OG BUSINESS ADMINISTRATION, INTERNATIONAL BUSINESS, ROVANIEMI

Elisa Maljamäki
puh. 040 710 6426,
elisa.maljamaki@lapinamk.fi

BACHELOR OF HOSPITALITY MANAGEMENT, TOURISM, ROVANIEMI

Ulla Kangasniemi
puh. 040 710 6403,
ulla.kangasniemi@lapinamk.fi