kuva
Etusivu / Lapin ammattikorkeakoulu - Lapin AMK / Esittely / Ajankohtaista

valmistuneita

Ruusukimpun vieressä teksti olet pohjoista tekoa.

Maaliskuu 2024

Geronomi (ylempi AMK)
Sipola Virpi Keminmaa

Insinööri (AMK)
Heimala Jesse Rovaniemi
Hynynen Heidi Lapinlahti
Hytti Toni Kemi
Keinänen Aleksi Kemi
Launoila George Rovaniemi
Mäenpää Paavo Inari
Ollila Sami Oulu
Seppänen Minna Rovaniemi
Stoor Eetu Rovaniemi
Tirroniemi Eelis Rovaniemi

Kuvataiteilija (AMK)
Kannisto-Junka Saija Oulu

Metsätalousinsinööri (AMK)
Törmänen Mirelle Kemijärvi

Restonomi (AMK)
Kunnari Laura Kemijärvi
Pakkanen Pauliina Sodankylä

Restonomi (ylempi AMK)
Malinen Anne Kauhajoki

Sairaanhoitaja (AMK)
Kokkonen Karoliina Oulu
Mäntynenä Riikka Tornio

Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Huttunen Miia Tornio
Niemi Essi Kangasala
Savilaakso Marja-Kaisa Oulu

Sosionomi (AMK)
Ahonen Nadja Rovaniemi
Iivari Heli Rovaniemi
Kataja-Määttä Mervi Posio
Laitinen Karita Raahe
Nikumatti Mervi Oulu
Salla Henna Rovaniemi
Sorjamaa Tomi Jyväskylä

Terveydenhoitaja (AMK)
Uusitalo Anna-Liisa Sodankylä

Tradenomi (AMK)
Kangosjärvi Essi Muonio
Laakso Niina Helsinki
Malinen Marjut Jyväskylä
Niemeläinen Hannamaari Rovaniemi
Peltonen Pirkko Sodankylä
Vaara Petri Helsinki

Tradenomi (ylempi AMK)
Kippola Johanna Vaasa
Virsunen Hanna-Mari Rovaniemi
Vuorela Heidi Lahti

Helmikuu 2024

Geronomi (AMK)
Kangastie Sanni Kuopio

Insinööri (AMK)
Alanenpää Niina Rovaniemi
Hietala Tommi Oulu
Niemelä Essi Rovaniemi
Nurmi Risto Oulu
Tiitto Marko Rovaniemi

Insinööri (ylempi AMK)
Haikara Jaana Haapajärvi

Kuvataiteilija (AMK)
Veijola Tii Tyrnävä

Liikunnanohjaaja (AMK)
Mäntykivi Sanni Vantaa

Metsätalousinsinööri (AMK)
Alapirtti Mia-Maria Rovaniemi
Jutila Marko Pietarsaari

Restonomi (AMK)
Halla-aho Sini Rovaniemi

Sairaanhoitaja (AMK)
Linna Anne Rovaniemi

Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Seppänen Nina Oulu

Sosionomi (AMK)
Ahava Mervi Rovaniemi

Terveydenhoitaja (AMK)
Kenttämaa Katja Oulu

Tradenomi (ylempi AMK)
Autio Marjo Rovaniemi

Tammikuu 2024

Insinööri (AMK)
Lampela Julia Rovaniemi
Lehtimäki Juho Tampere
Tepsa Santeri Rovaniemi
Tikkanen Antti Kiuruvesi

Restonomi (AMK)
Le Quyen Ho Chi Minh City

Terveydenhoitaja (AMK)
Autonen Heli Sodankylä
Pakanen Kaisa Oulu
Suonnansalo Assi Inari

Tradenomi (AMK)
Tuominen Joni Tampere
Vuorikoski Lotta Rovaniemi

Tradenomi (ylempi AMK)
Nordman-Tuominen Marika Hämeenlinna

Joulukuu 2023

Agrologi (AMK)
Huhta Paavo Ylitornio

Agrologi (ylempi AMK)
Arstio Heli Rovaniemi
Hyttinen Saija Pyhäntä
Fysioterapeutti (AMK)
Aalto Kati Rovaniemi
Ailovuo Erika Oulu
Aumo Katariina Sotkamo
Danielsson Ida Rovaniemi
Heikkilä Ville Rovaniemi
Heikkinen Eetu Rovaniemi
Hepola Vanessa Rovaniemi
Hietamäki Alina Rovaniemi
Jakonen Kaisa Jyväskylä
Karppinen Aleksi Rovaniemi
Korhola Jesse Ylivieska
Lassila Veikko Rovaniemi
Lauhikari Janette Oulu
Myllylahti Saara Rovaniemi
Nousiainen Tanja Rovaniemi
Paadar Juhamatti Inari
Poikkimäki Aliisa
Pudas Kristiina Tampere
Pyhäjärvi Joni Rovaniemi
Tienari Waltteri Rovaniemi
Vaarala Jenna Rovaniemi
Ylinen Inka Rovaniemi

Fysioterapeutti (ylempi AMK)
Karejoki Katja Helsinki
Kokko Eija Oulu
Paananen Elina Inari
Venäläinen Maarit Luumäki

Geronomi (AMK)
Hakanen Jaana Oulu
Harri Neea Oulu
Juntikka Eija Keminmaa
Kajanki Ulla Muonio
Kuusela Tarja Rovaniemi
Panicheva Irina Kemijärvi
Pasanen Maarit Pietarsaari
Pihlajakoski Anna Oulu
Päällysaho Sari Seinäjoki
Simonen Krista Oulu
Vaarala Kati Rovaniemi
Ylilehto Johanna Tyrnävä


Insinööri (AMK)
Aalto Joonas Oulu
Alenius Ville Rovaniemi
Antti Juhana Oulu
Fräki Janne Tornio
Hasu Arttu Helsinki
Hautamäki Veera Soini
Heittola Satu-Päivikki Jyväskylä
Hernesniemi Juhani Lempäälä
Hurskainen Pekka Kuusamo
Hämäläinen Tomi Kemi
Ilosalo Pirjo Järvenpää
Jänkälä Elmeri Kemi
Järvenpää Sami Turku
Kanerva Teemu Mäntsälä
Kari Kaisamaria Tampere
Karvonen Juho Kempele
Korkala Joel Rovaniemi
Kovanen Kasper Tampere
Kujala Juho Rovaniemi
Kylmä Anna Kittilä
Kyöstäjä Jaakko Tornio
Laukkanen Kimmo Keminmaa
Leppänen Tuomas Rovaniemi
Loukusa Niko Keminmaa
Luiro Veikko Rovaniemi
Lönegren Kaj Rovaniemi
Mattila Hanni Kangasala
Mattila Tuomo Seinäjoki
Meriläinen Veera Kemi
Mustonen Jouni Ii
Mäkitiura Maiju Rovaniemi
Mämmelä Veli-Pekka Kempele
Mäntynenä Hanna Oulu
Peltonen Eetu Kittilä
Pelttari Mira Oulu
Penttilä Timo Kuopio
Pätsi Adalmiina Rovaniemi
Rahikkala Markus Rovaniemi
Rautiainen Eemil Kemi
Saarela Elisa Keminmaa
Sihvo Anssi Rovaniemi
Suni Pekka Pyhäjoki
Surakka Laura Janakkala
Tervonen Tauno-Tuukka Muhos
Tuomas-Avena Sami Rovaniemi
Uusitalo Tommi Rovaniemi
Virkkula Tomi Rovaniemi
Vähäkangas Konsta Rovaniemi
Wallin Katri Oulu

Insinööri (ylempi AMK)
Alaverronen Marko Rovaniemi
Karppinen Antti Muhos
Kehus Janne Rovaniemi
Koivukangas Sampo Liminka
Kortelainen Olli Kemijärvi
Pellikka Anne Keminmaa
Satta Tanja Lempäälä
Seppälä Aavikko Roosa Kangasala
Tervola Niina Helsinki

Kuvataiteilija (AMK)
Karppinen Veli Tornio
Kinnunen Paula Pirkkala
Piironen Jasmina Tornio
Rytkönen Nea Tornio
Saarenpää Jaana Tornio
Toivanen Karoliina Tampere
Vanhatalo Milja Tornio

Liikunnanohjaaja (AMK)
Haanpää Miia Hailuoto
Hietala Oskari Tornio
Hirvaskoski Elias Oulu
Järvikari Janika Hämeenlinna
Kauppinen Janne Kaustinen
Kokkonen Sini Rovaniemi
Kunnas Jonne Helsinki
Lummepuro Lari Helsinki
Maunuksela Elli Vantaa
Mutru Niklas Helsinki
Pasma Janne Rovaniemi
Pätäri Salla-Reetta Rovaniemi
Ruokamo-Nampajärvi Essi Oulu
Ruuskanen Jutta-Riina Oulu
Suomela Annette Rovaniemi
Syvävirta Veera Rovaniemi
Södergård Iida Pirkkala
Tikkinen Veera Oulu
Tynkkynen Tuomo Imatra

Liikunnanohjaaja (ylempi AMK)
Pietikäinen Rosa Rovaniemi

Metsätalousinsinööri (AMK)
Alakylmänen Aleksi Oulu
Höyhtyä Sauli Ranua
Jauhojärvi Tiia Kittilä
Kaarakka Matti Keminmaa
Kangas Sanna Kittilä
Koivula Anne Rovaniemi
Lipo Roni Alajärvi
Myllylä Taneli Merijärvi
Seitaniemi Tommi Sodankylä
Sumiloff Iina Rovaniemi
Vanhala Sinna Suomussalmi

Restonomi (AMK)
Ahvenainen Ella Kolari
Alaniemi Neea Ylitornio
Andreu Simola Marc Oulu
Cao Ly Rovaniemi
Gomes Emilia Rovaniemi
Haag Magdalena Rovaniemi
Hakso Stefan Rovaniemi
Hartikainen Jatta Liperi
Juola Jasmin Rovaniemi
Korhonen Aino Rovaniemi
Koskinen Valtteri Rovaniemi
Lahtinen Niina Oulainen
Lehto Charlotta Rovaniemi
Liedes Emmi Rovaniemi
Lilja Merja Rovaniemi
Lumijärvi Samuel Rovaniemi
Luokkanen Kimmo Rovaniemi
Lühder Diana Inari
Matilainen Lahja Rovaniemi
Mynttinen Aino Rovaniemi
Pennanen Pauliina Heinola
Pullinen Emma Pirkkala
Ronkainen Anri Rovaniemi
Rousu-Uurtamo Elina Rovaniemi
Räisänen Elle Kuusamo
Räisänen Jonna Rovaniemi
Seppälä Riia Rovaniemi
Siippainen Liisa Rovaniemi
Ta Tri Helsinki
Tenhunen Veera Rovaniemi
Virtanen Juulia Rovaniemi
Välimäki Sonja Rovaniemi

Restonomi (ylempi AMK)
Heikkilä Matias Oulu
Hyrkäs Kirsi Lappeenranta
Ihamäki Merja Tuusula
Kauppila Elina Tampere
Kunnari Jarmo Rovaniemi
Kåla Tiina Vantaa
Morbin Petra Espoo
Palosaari Sanna Kolari
Ruotsalainen Katri Rovaniemi
Schildt Johanna Vantaa
Ufer Silvia Tampere

Sairaanhoitaja (AMK)
Aikio-Jumisko Elle-Mari Inari
Angeria Katja Oulu
Cavalieri Monje Alba Rovaniemi
Eerikäinen Emmi Rovaniemi
Gardemeister Henna Rovaniemi
Haapaniemi Marika Kalajoki
Heikkilä Janika Oulu
Heikkilä Petteri Rovaniemi
Heino Mona Hollola
Hirvonen Alisa Rovaniemi
Huttunen Mona Kolari
Ikonen Neea Oulu
Kader Maisu Rovaniemi
Kaikkonen Henna Haaparanta
Kallio Juho Rovaniemi
Kallioniemi Ellinoora Rovaniemi
Kaniin Sini Rovaniemi
Kehusmaa Niina Rovaniemi
Kiira Ronja Oulu
Korhonen Anne Tornio
Kurttila Katariina Inari
Kurttio Jere Oulu
Kuusela Eveliina Rovaniemi
Laitila Emma Kemi
Lammassaari Satu Ranua
Lantto Sanni Rovaniemi
Lauri Satu Espoo
Luokkanen Mirjami Pudasjärvi
Lustig Johanna Keminmaa
Lääperi Leena Liminka
Martikainen Marina Rovaniemi
Mattila Sanni Helsinki
Mehtälä Johanna Oulu
Mertala Marika Ii
Mononen Jessica Rovaniemi
Muuse Qamar Turku
Mäkelä Minttu Rovaniemi
Mäki-Hirvelä Milla Rovaniemi
Oinonen Hannele Kuopio
Palokangas Sonja Rovaniemi
Piirinen Heidi Helsinki
Pirttinen Jenna Vantaa
Rauhala Vera Rovaniemi
Repola Samuli Tampere
Romakkaniemi Mirka Rovaniemi
Romppainen Johanna Keminmaa
Soininen Henna Oulu
Sutinen Hannaliisa Kemijärvi
Tauriainen Jenni Oulu
Tauriainen Petri Kempele
Tirroniemi Laura Kemi
Tohmola Jenna-Riina Rovaniemi
Turunen Markku Tyrnävä
Tuukkanen Amanda Helsinki
Varajärvi Meiju Tervola
Vesterinen Senni Muonio
Vierelä Siina Rovaniemi
Ylitalo Inka Oulu

Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Ahonen Jonna Vantaa
Breitholtz Marjo Lieto
Grönroos Katri Uusikaupunki
Järvimäki Anu Oulainen
Kolehmainen Sonja Tornio
Kumpumäki Kirsi Helsinki
Kyrönniemi Eriika Oulu
Maijala Sari-Anna Sodankylä
Mäkelä Anja Rovaniemi
Niemipelto Petra Pori
Palojärvi Heidi Ilmajoki
Saastamoinen Elina Tornio
Salonen Piia Rovaniemi
Sjöroos Mitra Kirkkonummi
Tarsa Eeva Sodankylä
Urhonen Nanna Seinäjoki
Vielma Sanna Sodankylä
Ylitervo Annika Rovaniemi

Sosionomi (AMK)
Carlson Kirsi Rovaniemi
Haarre Jenna Oulu
Harju Nina Oulu
Hekkala Alisa Kemi
Hietala Raija Ii
Hongisto Joona Utajärvi
Järvelä Eeva Kemi
Kallonen Mikaela Rovaniemi
Kauppi Inka Kemi
Keränen Sanna Kajaani
Kesti Jonna Kemi
Kirveslahti Minna Kempele
Kotro Maija Kemi
Kärkkäinen Jiri Järvenpää
Laatikainen Sonja Oulu
Lehtola Kati Rovaniemi
Liuski Juulia Oulu
Makkonen Reetta Kemi
Matero Elisa Oulu
Matinaho Janne Mänttä-Vilppula
Mikkola Markus Tyrnävä
Mikkonen Heidi Oulu
Mäki Ellanoora Oulu
Ollanketo Paula Raahe
Osara Milla Kemi
Pahkala Sari Oulu
Pesälä Titta Kemi
Portimo Silja Oulu
Pyyppönen Jenna Tampere
Pätsi Mira Oulu
Rautakoski Marita Kempele
Roivainen Niina Tornio
Rojola Jere Kemi
Sarkkinen Anastasia Oulu
Seppälä Nina Kouvola
Timonen Virpi Kemi
Tolonen Tuija Rovaniemi
Väänänen Ella Rovaniemi

Sosionomi (ylempi AMK)
Aho Saara Turku
Kyllönen Jussi Oulu
Nevalainen Sari Oulu
Puuronen Kirsi Kuusamo
Rajaniemi Maria Oulu

Terveydenhoitaja (AMK)
Ahonen Ronja Sodankylä
Hellevaara Veera Tornio
Löf Johanna Kemijärvi
Peteri Henna Rovaniemi
Pärkkä Marjo Oulu
Röytiö Anna Rovaniemi
Sorvari Kaisa Rovaniemi
Tikkanen Riikka-Tuulia Kemi
Välimaa Satu Posio

Terveydenhoitaja (ylempi AMK)
Berg-Poikela Leena Sodankylä
Heikkinen Annika Turku
Kalliomäki Kiti Tornio
Kaukola Hanna-Kaisa Muhos
Konttaniemi Miia Rovaniemi
Salo Maria Rovaniemi

Tradenomi (AMK)
Forsström Miki Lahti
Heino Matilda Rovaniemi
Jakkila Titta Rovaniemi
Juntunen Jenna Rovaniemi
Juoperi Katariina Kemi
Karjula Antti Kokkola
Katainen Erika Rovaniemi
Kaymak Pilvi Sotkamo
Keränen Antti Tampere
Klemetti Eeva Espoo
Kyllönen Alisa Keminmaa
Lehikoinen Mette Kolari
Lehner Niilo Kemi
Lehtikangas Beada Tornio
Leppänen Sonja Kuusamo
Liimatta Maiju Helsinki
Markkanen Sara Helsinki
Marttinen Linda Rovaniemi
Mattila Aleksi Rovaniemi
Mäkimartti Sara Keminmaa
Mätäsaho Veera Tornio
Niemelä Janne Rovaniemi
Niemi Emilia Rovaniemi
Nieminen Caroliina Vantaa
Niska Iida Rovaniemi
Oksanen Niko Sodankylä
Partanen Touko Ranua
Pesonen Meeri Rovaniemi
Pieski Jere Utsjoki
Pääkkönen Rosamaria Rovaniemi
Pöyhönen Teemu Helsinki
Raatikainen Inka Tornio
Rinkinen Elina Turku
Saarela Milla Posio
Seppi Patrik Espoo
Sirén Kim Jyväskylä
Tuisku Emma Rovaniemi
Turpeinen Sanna Oulu
Tyimofejev Laura Dunakeszi
Vainionpää Galina Riihimäki
Varjonen Minna Turku
Virkkula Janne Rovaniemi
Välimaa Katariina Ylitornio

Tradenomi (ylempi AMK)
Alamäki Rami Tukholma
Aso Joije Raisio
Baz Rayan Helsinki
Gusiv Pavel Espoo
Haatainen Jarno Rovaniemi
Hintsala Heidi Muhos
Kannisto Petra Kolari
Katajamaa Ida Inari
Katsara Ioanna Leiden
Korhonen Tiia Tampere
Kraatari Toni Ylitornio
Kyrönlampi Laura Oulu
Laiho Satu Utsjoki
Lehtimaa Jarkko Tuusula
Leppälahti Jenni Tampere
Mure Maria Vantaa
Pallari Tiina Rovaniemi
Rae-Juntunen Miia Kemi
Siikjärvi Mira Kaarina
Sipilä Niina Hollola
Sorjanen Anne Kempele
Tuisku Anssi Rovaniemi
Unegbu Celestine Tananger
Uusitalo Anna Oulu
Valkama Vilija Tampere
Virkkula Anne Kemi
Virtanen Jaakko Rovaniemi
Voutilainen Mervi Helsinki
Väisälä Mika Kokkola

Marraskuu 2023

Agrologi (ylempi AMK)
Luusua Laura Rovaniemi
Valtonen Elina Kaarina

Fysioterapeutti (AMK)
Alatalo Teemu Oulu
Heinoja Nelli Rovaniemi
Kämä Sara Kuopio
Salokorpi Kamilla Oulu

Geronomi (AMK)
Aikio Minna Sodankylä
Francett Riikka Oulu
Gröhn Mari Rovaniemi

Insinööri (AMK)
Eräkannas Johannes Rovaniemi
Koskela Tero Ranua
Koskinen Lauri Kristiinankaupunki
Kostamo Kalle Rovaniemi
Kuronen Miia-Linda Kemi
Kylmäluoma Jenna Rovaniemi
Lukkarila Sampo Rovaniemi
Ylikitti Henna Tornio

Insinööri (ylempi AMK)
Jokinen Jari Lieto

Kuvataiteilija (AMK)
Ruotsala Olli Kemijärvi

Liikunnanohjaaja (AMK)
Turtinen Juho Oulu

Liikunnanohjaaja (ylempi AMK)
Nikupeteri Tuomas Seinäjoki
Pohja Petteri Rovaniemi

Restonomi (AMK)
Hakola Varpu Kyyjärvi
Hietapakka Sarianna Rovaniemi
Kulppi Susanna Pelkosenniemi
Tahkola Mervi Inari
Vesala Pinja Tampere

Restonomi (ylempi AMK)
Alariesto Susanna Kemijärvi
Antola Janne Inari

Sairaanhoitaja (AMK)
Kieri Janika Kemi
Leinonen Pauliina Oulu
Perkiö Henna-Maaria Kempele
Sääskilahti Milja Ranua

Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Uusitalo Mari Tampere

Sosionomi (AMK)
Ahola Emilia Kempele
Halmetoja Tanja Oulu
Hanhela Anu Oulu
Heikkinen Sanna Oulu
Pitkänen Kiira Kemi
Planting Laura Tervola
Pulkkanen Anne Pudasjärvi

Sosionomi (ylempi AMK)
Pitkänen Minna Tornio

Terveydenhoitaja (AMK)
Santikko Elma Rovaniemi

Terveydenhoitaja (ylempi AMK)
Tuhkala Minna-Paula Rovaniemi

Tradenomi (AMK)
Hiukka Marja Rovaniemi
Häkkinen Salla Jyväskylä
Kajava Tommi Rovaniemi
Korhonen Jukka Inari
Koskenniemi Julia Kolari
Koskinen Veronika Lappeenranta
Saarela-Kristo Tiia Tornio
Vanhatuuna Veera Rauma
Vääräkoski Jertta Kalajoki

Tradenomi (ylempi AMK)
Graf Tamara Oberkirch

Lokakuu 2023

Fysioterapeutti (AMK)
Jormakka Aino Oulu
Mustakangas Cia Oulu
Väyrynen Veera Tyrnävä

Geronomi (AMK)
Pintamo-Kenttälä Tiina Oulu
Tiitto Katja Haapajärvi
Yrjänheikki Anu Rovaniemi

Insinööri (AMK)
Kesälahti Sirkku Rovaniemi
Myöhänen Sissel Rovaniemi
Palosaari Marko Oulu
Räty Timo Oulu

Liikunnanohjaaja (ylempi AMK)
Keskitalo Heikki Rovaniemi

Restonomi (AMK)
Hast Noora Rovaniemi
Maaninka Jennika Kuusamo
Nousiainen Heini Rovaniemi

Sairaanhoitaja (AMK)
Alaluusua Marjo Keminmaa
Korhonen Anna-Reeta Oulu
Mäkelä Piia Tervola
Riekki Heidi Raahe
Salolahti Marjaana Haapajärvi

Sosionomi (AMK)
Huttunen Tiina Oulu
Jäntti Oona Kemi
Kinnunen Emilia Pello
Sotaniemi Henna Rovaniemi
Tallgren Annika Oulu
Viitala Marjo Oulu

Sosionomi (ylempi AMK)
Jänesaro Anu Kemi

Tradenomi (AMK)
Heino Ville Kuopio
Jokinen Tiina Järvenpää
Kaitsaari Satu Turku
Lehto Daria Rovaniemi
Toikkanen Saana Suomussalmi
Ylinen Tuuli Kittilä

Tradenomi (ylempi AMK)
Alidjaja Ivan Joensuu
Aro Minja Kolari
Bruun Susanna Tampere
Grönvall Margit Keminmaa
Kettunen Heli Iisalmi
Salomäki Sanna Outokumpu
Soudunsaari Maarit Sotkamo
Tranberg Heli Rovaniemi

Syyskuu 2023

Geronomi (AMK)
Hast Maarit Kemi
Hernesniemi-Lakkala Outi Rovaniemi
Hiltunen Sari Pello
Härkönen Anne Paltamo
Lysti Jenni Kemi
Suonpää Iina Oulu

Insinööri (AMK)
Juusola Lauri Rovaniemi
Kalliokulju Jere Turku
Kanervo Miia Ranua
Kokkonen Jenni Laihia
Kuula Mitro Kemi
Meskanen Mikko Inari
Munter Elena Rovaniemi
Öman Jussi Rovaniemi

Kuvataiteilija (AMK)
Karjalainen Markku Helsinki

Metsätalousinsinööri (AMK)
Kiuru Petri Kemijärvi

Restonomi (AMK)
Hannula Sarai Rovaniemi
Kettunen Kirsi Liminka
Kontiokari Riikka-Maria Oulu
Vieruaho Linda Kokkola
Väliahde Kaisa Oulu

Restonomi (ylempi AMK)
Sievinen Miia Kolari
Soosalu Silvia Sipoo
Tervaskanto Tiina Helsinki

Sairaanhoitaja (AMK)

Heilimä Riikka Muhos
Isohanni Jonna Enontekiö
Jokelainen Ella Rovaniemi
Kaikkonen Enni Rovaniemi
Luokkanen Piia Posio
Pirnes Johanna Helsinki
Siirtola Heidi Sodankylä
Tervapuro Sisko Rovaniemi
Ylimaunu Tea Rovaniemi

Sosionomi (AMK)
Koskenkorva Suvi Oulu
Pätsi Hanna Oulu
Toivanen Tomi Oulu
Tolonen Tiina Oulu
Tolonen Sara Kemi

Terveydenhoitaja (AMK)
Pietikäinen Outi Rovaniemi
Tumelius Katri Rovaniemi

Tradenomi (AMK)

Paavola Terhi Raahe
Väisänen Niko Kuusamo

Elokuu 2023

Insinööri (AMK)
Koskela Piia Ranua
Ylitalo Aleksi Helsinki
Järvinen Ville Rovaniemi

Sairaanhoitaja (AMK)

Katajamäki Toni Rovaniemi
Komminaho Kati Oulu

Tradenomi (AMK)

Coste Rosa Rovaniemi
Pöyry Irina Rovaniemi
Valkola Joonas Vantaa

Kesäkuu 2023

Agrologi (AMK)
Ax Pia Kolari
Leinonen Iida Rovaniemi
Mattila Nina Keminmaa

Fysioterapeutti (ylempi AMK)
Hietala Johannes Uurainen
Kauppinen Marjo Ylivieska

Geronomi (AMK)
Heiskanen Ida Kolari
Juopperi Kari Rovaniemi
Kouva Elina Kalajoki
Vuokila Ulla Tervola

Insinööri (AMK)
Aho Henna-Riikka Pirkkala
Alatalkkari Timo Kauhava
Askonen Juho Rovaniemi
Barck Jonas Haaparanta
Diedericks Andre Oulu
Ehrenbrandtner Antonia Steyr
Haapala Sami Kemi
Haataja Jaakko Kangasniemi
Hagenauer Nathalie Kemi
Halonen Jani Rovaniemi
Hannula Tuomas Sodankylä
Harkivi Petri Kemi
Heikura-Tolonen Leena Hyrynsalmi
Hokkanen Anna Kouvola
Hooli Jarkko Helsinki
Hyvärinen Kimmo Keminmaa
Högnabba Cecilia Vaasa
Inkala Mikko Hyrynsalmi
Joona Sampo Rovaniemi
Kallojärvi Noora Rovaniemi
Kankainen Taneli Jyväskylä
Kantola Keijo Kemijärvi
Karppinen Paulus Simo
Kehänen Jukka Ii
Kemppainen Antti Paltamo
Kesti Mika Oulu
Kinnunen Ville Rovaniemi
Komulainen Hanne Joensuu
Kormano Tuomas Rovaniemi
Koskiniemi Janne Rovaniemi
Kreutzinger Michael Kemi
Kunnari Jani Tornio
Kunnari Marko Olavi Rovaniemi
Kurula Mikko Rovaniemi
Leppäniemi Anni-Mari Oulu
Matero Veli Oulu
Mikkanen Mikko Liminka
Mikkonen Antti Oulu
Mäkelä Niko Tornio
Naskali Satu Nokia
Niemelä Tatu Rovaniemi
Niemi Riikka Kerava
Pakarinen Joel Kuopio
Paksuniemi Hans Rovaniemi
Pekkala Ira-Erika Rovaniemi
Pinosto Susanna Oulu
Pohjanvesi Pauli Liminka
Poutanen Joonas Rovaniemi
Pulju Pasi Sodankylä
Purhonen Arttu Järvenpää
Raappana Juha-Matti Kemi
Rapa Jukka Rovaniemi
Roivainen Hannele Kuopio
Rokita Arik Vienna
Rysälä Tapio Sotkamo
Rytkönen Mira Rovaniemi
Rönkkö Vertti Kemi
Salmela Jesse Rovaniemi
Salmela Jari Kirkkonummi
Salmela Atte Rovaniemi
Sandell Gitta Nokia
Sihvo Anssi Rovaniemi
Sillanpää Tapio Tornio
Simonaho Kristian Rovaniemi
Sintonen Eemil Riihimäki
Sirviö Juho Rovaniemi
Syväjärvi Kateriina Keminmaa
SzafraniecSzymon Kemi
Timonen Saku Kajaani
Turpeinen Otto Rovaniemi
Törmänen Jyri-Elmeri Rovaniemi
Vartiainen Jan Oulu
Vilppola Mika Ii
Vilppola Saija Tornio
Vuorinen Risto Karstula
Vänttilä Tuomas Rovaniemi
Ylijääskö Janne Tornio

Insinööri (ylempi AMK)
Inkeröinen Johanna Rovaniemi
Liisanantti Hanna Rovaniemi
Hurjanen Pirkko Hämeenlinna
Luokkanen Juha Oulu
Tuominen Jukka Hämeenlinna

Kuvataiteilija (AMK)
Haapalehto Iisakki Tornio
Kallio Pii Venni Sylvester Tornio
Kaunismäki Senja Tornio
Kochegarova Anastasiia Hausjärvi
Kraft Anniina Tornio
Mattsson Juhani Tornio
Pasanen Pihla Kemi
Taberman Erik Tornio
Törmänen Tomi Tornio

Liikunnanohjaaja (AMK)
Hujanen Justiina Rovaniemi
Jylhä Piia Ylivieska
Kupari Lauri Rovaniemi
Leppänen Helmi Rovaniemi
Pekkola Eerikki Rovaniemi
Saarinen Miro Rovaniemi
Vuorenmaa Marco Rovaniemi

Liikunnanohjaaja (ylempi AMK)

Korsman Jyri Växjö

Metsätalousinsinööri (AMK)
Aapajärvi Soile Tornio
Enbuske Mona Rovaniemi
Hietanen Maria Kolari
Horttanainen Arttu Kolari
Jokelainen Leila Kuopio
Kuosku Eetu Savukoski
Lahti Miikka Rovaniemi
Lehtosaari Tony Rovaniemi
Nikka Eemeli Rovaniemi
Ojala Kimmo Oulu
Paananen Onni Rovaniemi
Pekkala Teemu Pudasjärvi
Pesonen Heidi Rovaniemi
Polso Tuomas Veteli
Romppainen Piia Oulu
Saksio Mio Rovaniemi
Särkelä Essi Salla
Tulppo Matti Rovaniemi
Vuotila Elias Rovaniemi
Väyrynen Ville Pudasjärvi
Wirkkala Juho Rovaniemi

Restonomi (AMK)
Aikio Veera Sodankylä
Fomin Petra Rovaniemi
Hautajärvi Hanna Rovaniemi
Hirvasniemi Kati Inari
Hyvärinen Nea Jyväskylä
Isonikkilä Jenni Tornio
Järvinen Riikka Oulu
Koivisto Aino Tornio
Kovanen Benjamin Vantaa
Matinmikko Sanna Rovaniemi
Mattila Sara Rovaniemi
Niattieva Ekaterina Kittilä
Paavola Max Rovaniemi
Parviainen Reija Savonlinna
Piippo Enni Siilinjärvi
Pulkkanen Mari Rovaniemi
Vääräniemi Oona Tampere

Restonomi (ylempi AMK)
Leivo Miika Inari
Luokkala Marika Oulu
Paksuniemi Annukka Kittilä
Pulju Mikko Rovaniemi
Pääkkönen Leenamaria Oulu
Urpilainen Mervi Sodankylä
Vaajamo Sara Rovaniemi
Ylimaunu Jonna Oulu

Sairaanhoitaja (AMK)
Antila Jatta Oulu
Haapalainen Minna Oulu
Heikura Kirsi Kittilä
Heiskanen Eveliina Rovaniemi
Ikäläinen Taija Kemi
Keskitalo Tuulikki Rovaniemi
Kiviniitty Henna Raahe
Lång Pia Rovaniemi
Moilanen Annika Kuusamo
Mäkelä Pia Inari
Ovaska-Savilaakso Minna Oulu
Palin-Palmgren Anne Tornio
Rajabi Roya Rovaniemi
Risto Siiri Tornio
Tumusiime Benson Espoo
Vahtera Ida Kittilä
Viitanen Ida Keminmaa
Ylitarvas Anna Oulu
Yrjänheikki Jaana Salla

Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Päärni Jari Vantaa
Viippola Emma Helsinki

Sosionomi (AMK)
Aalto Suvi Oulu
Ahola Jenna Rovaniemi
Alapuranen Iida Ylitornio
Benatia Amir Kemi
Hakulinen Jasmin Oulu
Harju Salla Rovaniemi
Honka Sandra Oulu
Hooli Elina Tornio
Karjalainen Anu Rovaniemi
Kemppainen Sanna Oulu
Kimpimäki Salla Helsinki
Kokko Heidi Kemi
Korva Elina Rovaniemi
Korva Tiia Oulu
Kukkonen Virpi Muhos
Kumpula Petra Kemi
Kurkkio Jenna Kemi
Kuvaja Linda Oulu
Laukka Niina Oulu
Laukkanen Jussi Rovaniemi
Moisala Päivi Tornio
Mykkänen Marjo Kempele
Mäkinen Heli Kemi
Nevanperä Katriina Oulu
Paloniemi Suvi Oulu
Pesonen Marika Rovaniemi
Pesonen Liisa Rovaniemi
Savela Annika Oulu
Siira Hanna Helsinki
Suopanki Kaisa Oulu
Suoranta Emilia Oulu
Suutari Sanna Oulu
Takalo Roosa Rovaniemi
Vuolo Katja Rovaniemi
Yliniemi Noora Tornio

Sosionomi (ylempi AMK)
Reinvuo Merja Kirkkonummi

Terveydenhoitaja (AMK)

Elkki Eveliina Rovaniemi
Kurula Elisa Oulu
Tahvanainen Veera Rovaniemi

Terveydenhoitaja (ylempi AMK)

Kela Jaana Ii
Kulmala Julia Rovaniemi


Tradenomi (AMK)
Ahlskog Pia Kokkola
Anttila Juuso Tornio
Arvola Nina Oulu
Eerola Eeva Porvoo
Filppula Antti Raahe
Haapajoki Aki Rovaniemi
Hietala Tiia-Tuulia Sodankylä
Huikuri Roosa Rovaniemi
Huttunen Suvi Helsinki
Hyytiä Jonne Inari
Isse Daud Oulu
Jokelainen Kati Rovaniemi
Juntunen Jenny Varkaus
Jylhä Päivi Rovaniemi
Kaikkonen Pauliina Rovaniemi
Kajava Riku Rovaniemi
Kallojärvi Jenna Kittilä
Keränen Noora Tampere
Khves'ko Marta Kuusamo
Kiistala Marko Rovaniemi
Kinnunen Miika Jyväskylä
Kirmanen Liisa Espoo
Kivelä Annika Jyväskylä
Korva Nelli Rovaniemi
Koskiniemi Hanna Hyvinkää
Kumpulainen Veera Rovaniemi
Leivo Emmi Rovaniemi
Martikainen Petri Oulu
Mykkänen Anna-Riikka Kajaani
Myntti Elena Oulu
Mäkelä Joonas Oulu
Mäntylä Jenny-Juulia Kittilä
Niemi Jenni Rovaniemi
Nietula Aksu Rovaniemi
Nikka Samuli Pello
Olaibi Idris Rovaniemi
Pekkanen Ville Tornio
Perkiö Riina Rovaniemi
Perttunen Veronica Tornio
Petäjämaa Sonja Rovaniemi
Pukkala Nina Helsinki
Rantanen Aki Helsinki
Rautio Antti Rovaniemi
Rautio Miia Rovaniemi
Roininen Lauri Tornio
Ruhanen Jaso Kuopio
Seretin Waltteri Helsinki
Silvasti Sari Järvenpää
Soppela Briitta Rovaniemi
Svartsjö Terhi Sodankylä
Säiläpohja Hanna Espoo
Tarsa Satu Rovaniemi
Vanhala Annakaisa Nokia
Varonen Elmeri Tornio
Virtanen Rasmus Lahti
Väänänen Saaga Rovaniemi
Väätäjä Mikko Tornio
Ylitalo-Almidhaty Tanja Kemi

Tradenomi (ylempi AMK)

Adamowicz Grzegorz Koszalin
Ankapong Emmanuel Pietarsaari
Elsinen Aune Vantaa
Ortiz Garcia Jorge Mario Tukholma
Hartikainen Karoliina Kemi
Meriläinen Santeri Rovaniemi
Siren Heli Nurmijärvi
Tammenoksa Rami Rovaniem

Toukokuu 2023

Agrologi (ylempi AMK)
Miettunen Sanna Tornio

Geronomi (ylempi AMK)
Liikavainio Elina Muonio

Insinööri (AMK)
Alkku Sami Tornio
Heikkinen Riikka Oulu
Hepo-oja Aleksi Oulu
Horneman Jonna Pello
Hyvärinen Teemu Oulu
Junes Raisa Kemi
Juopperi Hannu Kemi
Karjalainen Ulla-Maija Muhos
Kivioja Iida Oulu
Koivukangas Sampo Liminka
Kokko Elmeri Kittilä
Kuisma Jyrki Jyväskylä
Kukkola Anni Oulu
Laakkonen Toni Vantaa
Laakso Jere Rovaniemi
Lankinen Jari Janakkala
Laukkanen Jasna Keminmaa
Lepistö Iida Laihia
Nyman Tanja Oulu
Pehkonen Pietari Lempäälä
Pinola Sanna Oulu
Poikela Jari Rovaniemi
Riikola Mikko Rovaniemi
Rönkkö Jani Keminmaa
Saraniemi Jussi Rovaniemi
Siltala Toni Hämeenlinna
Suomi Manu Rovaniemi
Tenhomaa Joni Kemi
Vallinaho Laura Rovaniemi
Veijanen Juho Rovaniemi
Västi Anna-Leena Laihia
Waaramaa Hanna Tornio
Ylitalo Eero Rovaniemi

Insinööri (ylempi AMK)
Heikkilä Heidi Lahti
Korpela Pekka Tornio

Kuvataiteilija (AMK)
Keskinen Jesse Tornio
Ojala Tuomas Urjala
Pakila Sami Kemi

Liikunnanohjaaja (AMK)
Jankkila Sonja Keminmaa
Lampela Ilona Rovaniemi
Maijala Milla Alavus
Molander Niko Rovaniemi
Nurmi Siiri Rovaniemi
Pahkala Laura Rovaniemi

Metsätalousinsinööri (AMK)
Arvio Ulla Oulainen
Kinnunen Matias Liminka
Mulari Mikko Rovaniemi
Mäkelä Iikka Rovaniemi
Savikuja Joonas Ylitornio

Restonomi (AMK)
Vuotila Vili Rovaniemi

Restonomi (ylempi AMK)
Kirjavainen Juha-Matti Hyvinkää
Raittimo Ulla Oulu

Sairaanhoitaja (AMK)
Alatalo Satu Rovaniemi
Boshakova Elena Kemi
Eirola Jonna Oulu
Hiekkanen Angelica Tornio
Hietala Salla Oulu
Hiltunen Laura Rovaniemi
Huovinen Veli-Pekka Kuusamo
Hänninen Essi Kemi
Hölttä Mariia Muonio
Isoaho Inka Oulu
Järvenpää Pauliina Ylitornio
Kaikkonen Aino Ranua
Kalaoja Kimmo Rovaniemi
Kallio Katriina Rovaniemi
Kiviniemi Jasmin Keminmaa
Kreku Maarit Keminmaa
Kyrö Tiia Rovaniemi
Käkelä Heli Kuusamo
Lakkapää Tiia Helsinki
Merkkiniemi Milla Rovaniemi
Mikkola Anni Tornio
Ranta-Nilkku Mirjami Rovaniemi
Ollila Peppi Rovaniemi
Pallas Kirsi-Marja Kemi
Pirttimaa Siiri Tornio
Posio Mari Rovaniemi
Ranta Satu Rovaniemi
Salmela Rosa Rovaniemi
Sifis Heini Kemi
Soikkeli Silja Oulu
Syrjälä Sanni Kempele
Tammi Johanna Ii
Teppola Johanna Oulu
Terho Mari Ii
Tiuraniemi Sara Rovaniemi
Toivanen Juho Oulu
Virtanen Outi Kittilä
Välimaa Emilia Rovaniemi

Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Mäkitalo Linda Rauma

Sosionomi (AMK)

Alkula Mia Rovaniemi
Hannunen Mirka Rovaniemi
Hepo-oja Tommi Oulu
Kivenheimo Jaakko Oulu
Matila Hanna-Kaisa Tornio
Miettunen Heidi Kemi
Mustonen Marjo Rovaniemi
Nikkinen Noora Kemi
Rontti Riikka Rovaniemi
Rytinki Päivi Pudasjärvi
Vahtola Katja Kemi
Westerlund Meiju Rovaniemi

Sosionomi (ylempi AMK)
Buska Johanna Tornio

Terveydenhoitaja (AMK)
Jannert Stina Tornio
Karjalainen Jenny-Erika Tervola
Kerälä Jonna Oulu
Kolmonen Melina Tervola
Kupari Katja Tervola
Kuukkanen Piritta Rovaniemi
Mäkitalo Teija Rovaniemi
Niskakangas Hilla Rovaniemi
Nummela Siiri Oulu
Penttinen Elina Rovaniemi
Ruonala Susanne Ii
Sassi Hanna Kemi
Siermala Nella Oulu
Silvasti Anna Tornio
Suoraniemi Marja Kuusamo
Tiirola Sara Rovaniemi

Terveydenhoitaja (ylempi AMK)
Alaviippola Elina Tornio

Tradenomi (AMK)
Ahola Vera Kolari
Alatalo Maria Sodankylä
Haapalainen Heidi Joensuu
Hiukka Emma Rovaniemi
Hoikka Minna-Kaisa Kemi
Kae Ville Helsinki
Kajander Mikko Vantaa
Kangas Mikko Oulu
Leino Heidi Helsinki
Marin Ella Oulu
Niemelä Katariina Oulu
Ojanlatva Maaria Siikajoki
Peiponen Piia Tampere
Roininen Elina Oulu
Similä Juho-Matti Kempele
Toivanen Aliisa Tornio

Tradenomi (ylempi AMK)
Reinman-Bertheussen Bettina Tromsø
Kimonova Radina Caterham
Talala Tiina Oulu
Virkkunen Petri Helsinki

Huhtikuu 2023

Agrologi (ylempi AMK)
Nummela Elina Lahti

Geronomi (AMK)
Määttä Virpi Oulu

Insinööri (AMK)
Aho Jarkko Kemijärvi
Hettula Jere Kittilä
Kivelä Matleena Uurainen
Närhi Markus Rovaniemi
Roine Leo Rovaniemi
Savolainen Miika Oulu
Suoraniemi Jere Rovaniemi

Insinööri (ylempi AMK)
Korpi Jussi Tornio
Koskenniemi Jari Espoo

Liikunnanohjaaja (AMK)
Kortesoja Tilda Rovaniemi
Ylimäki Julius Rovaniemi

Metsätalousinsinööri (AMK)
Heikkilä Yrjö Kajaani
Pikkarainen Lauri Rovaniemi

Restonomi (ylempi AMK)
Herttua Tuomo Rovaniemi
Hietamäki Sanna Tampere

Sairaanhoitaja (AMK)
Hiltunen Reeta Rovaniemi
Rasimus Marika Kemi
Rautio Tuija Ulkomaat
Trög Julia Tornio

Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Lehikoinen Aleksi Helsinki

Sosionomi (AMK)
Iivarinen Minna Rovaniemi
Jylhä Henna Hämeenkyrö
Kimmel Miliza Enontekiö
Silvola Johanna Liminka
Vähänen Jenni Oulu

Sosionomi (ylempi AMK)

Tammisto Mari Nokia

Terveydenhoitaja (AMK)
Jänkälä Satu Rovaniemi
Kukkala Satu Inari
Pyyny Heli Oulu
Rajala Anna Rovaniemi
Tuulaniemi Henna Rovaniemi
Vilén Hanna Rovaniemi
Välitalo Nina Rovaniemi

Tradenomi (AMK)

Auvinen Leevi Espoo
Le Nguyen Bao Khanh
Kaipainen Juuso Tornio
Kante Nassira Rovaniemi
Korkala Jenna Rovaniemi
Lamminmäki Miia Ii
Marttala Malla Lapua
Minikaeva Olga Rovaniemi
Ronkainen Hanna Lapinlahti
Varonen Pinja Kemi
Åkerberg Tony Hyvinkää

Tradenomi (ylempi AMK)
Sippola Roosa Oulu

Maaliskuu 2023

Fysioterapeutti (ylempi AMK)
Sabat Riikka Kuopio

Geronomi (ylempi AMK)
Karne Jenni Vesilahti

Insinööri (AMK)
Eskelinen Eija Lahti
Harmaala Aatu Rovaniemi
Hurtig Jukka Rovaniemi
Hast Christer Oulu
Kinnunen Leevi Äänekoski
Lanu Nuutti Vantaa

Metsätalousinsinööri (AMK)
Pekkala Emilia Rovaniemi

Metsätalousinsinööri (ylempi AMK)
Viitanen Niina Virrat

Restonomi (AMK)
Strand Laura Rovaniemi

Sairaanhoitaja (AMK)
Huotari Emilia Oulu
Mäkelä Mira Rovaniemi
Nyrhinen Kristiina Oulu
Piuva Saija Rovaniemi
Tikkinen Paula Rovaniemi
Viinikka Minttu Rovaniemi
Ämmälä Iina Rovaniemi

Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Stenroth Saija Oulu

Sosionomi (AMK)
Halttu Mariana Rovaniemi
Kotilainen Irene Kajaani
Pelimanni Laura Tornio
Tiensuu Henna Kemi

Sosionomi (ylempi AMK)
Tuohimaa Johanna Oulu

Terveydenhoitaja (AMK)
Jaara Jennika Oulu
Kankaala Marianne Oulu
Liikanen Minna Pudasjärvi
Pikkarainen Elli Oulu
Siivola Sara Rovaniemi

Tradenomi (AMK)
Halonen Jenni Helsinki
Kalla-Nuojua Camilla Ulkomaat
Oja Miia Tornio

Tradenomi (ylempi AMK)
Hepola Essi Kemi
Itäkunni Jarno Helsinki

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Halme Jussi Helsinki

Tietosuoja

Valmistuneen tutkinto-, nimi- ja kotipaikkatieto julkaistaan vain asianomaisen suostumuksella.

Kunkin kuukauden listat ovat nähtävillä tällä sivulla vuoden ajan.

Tietosuoja Lapin AMKissa.