kuva
Etusivu / Lapin ammattikorkeakoulu - Lapin AMK / Esittely / Ajankohtaista

valmistuneita

Ruusukimpun vieressä teksti olet pohjoista tekoa.

Elokuu 2022

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Huttunen Riikka Pyhäjärvi, Oivo Ville Rovaniemi, Väisänen Henriikka Iisalmi

Kuvataiteilija (AMK), Bachelor of Culture and Arts

Linna Kaisa Tornio

Restonomi (AMK), Bachelor of Hospitality Management
Keskitalo Susanna Oulu

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services
Kinnunen Anna-Maija Pudasjärvi

 

Kesäkuu 2022

Agrologi (AMK), Bachelor of Natural Resources
Kallio Elina Rovaniemi
Pikkarainen Taru Rovaniemi

Agrologi (ylempi AMK), Master of Natural Resources

Jänkälä Anna-Leena Rovaniemi
Savilaakso Taija Oulu

Fysioterapeutti (AMK), Bachelor of Health Care
Autere Antti Rovaniemi

Geronomi (AMK), Bachelor of Health Care and Social Services
Halttunen Piia Kangasniemi
Heikkinen Pinja Kajaani
Määttä Sari Kuusamo

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Agasiian Valeriia Rovaniemi
Angelva Noora Rovaniemi
Arola Olli-Pekka Kemi
Grönholm Johanna Kemi
Haapalainen Sampo Rovaniemi
Haataja Sara Oulu
Hannola Markus Lumijoki
Hautamäki Juho Kemi
Hongisto Tommi Leipzig
Hyvärinen Alex Keminmaa
Inkerö Sanna Rovaniemi
Isokangas Niklas Tornio
Jaakkola Timo Jyväskylä
Jokitalo Veera Rovaniemi
Juotasniemi Antti Rovaniemi
Juujärvi Rauno Rovaniemi
Kanto Jouni Tervola
Karabiberis Pavlos Rovaniemi
Kauppi Miikka Oulu
Kitti Laura Kemi
Koivusaari Renny Kemi
Korhonen Jari Muhos
Korsman Jenni Kemi
Kukkonen Pauli Kemi
Kylmä Anna Kittilä
Kylmäluoma Aki Rovaniemi
Lahtinen Pyry Rovaniemi
Laine Rosanna Raisio
Laine Rasmus Rovaniemi
Lapinlampi Marko Oulu
Lappeteläinen Juha Liminka
Leinonen Tommi Tornio
Leinonen Miikka Tornio
Leivo Anne-Marjut Rovaniemi
Liiti Mika Kemi
Malinen Mikko Tornio
Martti Jyri Tornio
Mattila Nina Keminmaa
Melamies Sami Kempele
Mikkola Teemu Rovaniemi
Mikkola Jouni Oulu
Nikkilä Nella Oulu
Nikkinen Heikki Ii
Ojala Heikki Rovaniemi
Parpala Marjo Ii
Partanen Markus Keminmaa
Paukkunen Iiris Tornio
Pekkala Heikki Raahe
Peltokangas Eelis Kemi
Pinnis Niko Kemi
Pitkänen Lari Oulu
Pohjonen Jussi Helsinki
Pärn Jaan Liminka
Ramstedt Mikko Haaparanta
Rantamaa Marika Rovaniemi
Ratavaara Maarit Kemi
Rimpisalo Mikko Kemi
Robertsson Johan Parainen
Ryynänen Toni Rovaniemi
Saarenpää Jani Oulu
Seppänen Toni Rovaniemi
Sovisalo Marjut Liminka
Suopajärvi Sami Rovaniemi
Suutarinen Jussi Helsinki
Toivonen Samuli Pori
Velakoski Anna-Kaisa Rovaniemi
Vähä Taneli Tornio
Väre Jari Kemi

Insinööri (ylempi AMK), Master of Engineering
Hannula Matti Rovaniemi
Jylhä Seppo Rovaniemi
Kinnunen Sami Rovaniemi
Laakso Sami Helsinki
Palola Jenni Kokkola
Repola Petri Muhos

Kuvataiteilija (AMK), Bachelor of Culture and Arts
Kunnari Johanna Tornio
Mellenius Sakari Tornio
Tuhkanen Henri Kajaani

Liikunnanohjaaja (AMK), Bachelor of Sports Studies
Lilleberg Lauri Rovaniemi
Nyyssölä Emma Rovaniemi
Perälä Anniina Rovaniemi
Portaala Sanni Rovaniemi
Tammilehto Sofia Rovaniemi
Tiainen Katri Rovaniemi
Tölli Anniina Rovaniemi
Törmänen Heidi Rovaniemi
Ylimäinen Henni Tornio

Metsätalousinsinööri (AMK), Bachelor of Natural Resources
Heikkinen Tuomo Kuhmo
Holappa Tuomo Puolanka
Hollanti Janne Rovaniemi
Isokääntä Laura Rovaniemi
Janatuinen Eetu Rovaniemi
Korhonen Darja Suomussalmi
Leinonen Veli-Antti Ristijärvi
Lilja Hanna-Kaisa Rovaniemi
Mantere Miika Rovaniemi
Meir Daniel Rovaniemi
Nevalainen Paulus Rovaniemi
Pääkkönen Kyösti Kuhmo
Virkkula Sini Salla
Vähäsarja Mika Oulu

Metsätalousinsinööri (ylempi AMK), Master of Natural Resources

Kaartinen Sari Oulu
Laajanen Merja Rovaniemi

Restonomi (AMK), Bachelor of Hospitality Management
Bui Tram Rovaniemi
Fofonoff Aaro Rovaniemi
Forss Janina Oulu
Kari Jasmin Rovaniemi
Kivijärvi Santtu Rovaniemi
Kokko Eija Oulu
Kopra Pisko Enontekiö
Korpi Janna Nivala
Kuusisto Maire Rovaniemi
Lipponen Emmi Rovaniemi
Lämsä Katri Kemi
Miettunen Ninna Kemi
Mäläskä Netta Kajaani
Nguyen Hieu Rovaniemi
Niemi Juho Espoo
Nikusaari Julia Rovaniemi
Nivalainen Tuomo Rovaniemi
Nurkkala Julia Raahe
Ollila Pirita Rovaniemi
Pham Bao Helsinki
Pitkänen Katja Hyvinkää
Prévost Nathalie Kolari
Pääkkö Antti Rovaniemi
Rautiainen Milla Rovaniemi
Rikkonen Selina Keminmaa
Simanainen Katja Rovaniemi
Sipilä Marjo-Riitta Raahe
Thai Phat Rovaniemi
Tukiainen Elina Enontekiö
Törmikoski Netta Oulu
Vaarala Neea-Riikka Sodankylä

Restonomi (ylempi AMK), Master of Hospitality Management

Jylhä Anna-Tuulia Rovaniemi
Kuivalainen Netta Pelkosenniemi
Leiviskä Aino Pyhäntä
Mustonen Tiia Oulu

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Lapa-aho Siru Keminmaa
Hanhela Jaana Oulu
Hannukkala Esko Rovaniemi
Jurva Salla Tervola
Kallinen Dustin Kemi
Komulainen Samuli Rovaniemi
Kärkkäinen Kati Oulu
Kärsämä Satu Oulu
Latvalehto Tiia Liminka
Lehto Helmiina Oulu
Lindholm Mirka Tornio
Muurikainen Emilia Oulu
Pihkakoski Irina Liminka
Ranta Karoliina Tervola
Rinne Vilma Kalajoki
Salmi Ronja Ylitornio
Sääskilahti Pauliina Oulu

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Master of Health Care
Akbaba Nina Oulu
Liukko Päivi Kemi
Poutanen Hannamari Keminmaa

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services
Castrén Jari Rovaniemi
Haapalainen Julia Rovaniemi
Harju Jonna Kemi
Hiltunen Vilma Oulu
Hussi Heidi Kittilä
Kettunen Ville Rovaniemi
Kujala Mia Kittilä
Marjeta Petra Rovaniemi
Marttinen Jenni Oulu
Mehtälä Maritiina Oulu
Mertala Anne Rovaniemi
Näätsaari Elisa Oulu
Ollikainen Oskari Tornio
Perätalo Essi Rovaniemi
Pieniniemi Tiia Rovaniemi
Pieski Merja Utsjoki
Piirainen Venla Kemi
Tiuraniemi Sari Rovaniemi
Tuokko Ella Rovaniemi
Vanhala Saila Kemijärvi
Vuorinen Tarja Muonio
Väänänen Milla Rovaniemi

Terveydenhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Airola Eveliina Rovaniemi
Hintsala Anniina Rovaniemi
Jääskö Aija Rovaniemi
Kleemola Kati Liminka
Mursu Terhi Keminmaa
Mäkikyrö Tanja Kemi
Niva Suvi Rovaniemi
Rekola Anniina Rovaniemi

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Aho Anna-Sofia Oulu
Anufrieva Mariia Rovaniemi
Avetisian Varditer Rovaniemi
Bui Hien Helsinki
Duong Tan Helsinki
Hiekkataipale Janni Järvenpää
Hourula Heidi Oulu
Juntikka Tiia Tampere
Jussila Iina Keminmaa
Kapanen Satu Kuopio
Karjalainen Linnea Oulu
Kemppainen Kati Kouvola
Keskitalo Marjo Tornio
Kivilä Heli Helsinki
Kotala Henna Rovaniemi
Käkelä Eveliina Oulu
Lê Nguyen Châu Nhi Vietnam
Luu Nhi Vietnam
Luusua Laura Espoo
Mahmud Nur Ahmed Rovaniemi
Mikkola Juho Rovaniemi
Mähönen Jonna Rovaniemi
Mäntylä Janika Tampere
Nyman Krista Vantaa
Närä Johanna Rovaniemi
Pentinsaari Emilia Keminmaa
Petäjämaa Hanna Helsinki
Pirttijärvi Elsi Ranua
Pirttimaa Jenna Tervola
Poikonen Linda Rovaniemi
Ponkala Nea Tornio
Rapo Väinö Tornio
Raudaskoski Jenna Rovaniemi
Rautio Kaisa Pello
Rontti Elisa Rovaniemi
Rytilä Katri Muhos
Rönkä Iina-Elina Rovaniemi
Seitaniemi Jemina Rovaniemi
Skarp Kristian Rovaniemi
Sorsa Kira Vihti
Sääskilahti Ulla-Maija Oulu
Tervaoja Mikko Oulu
Tolkkinen Susanna Taivalkoski
Turunen Oona Utajärvi
Udd Terhi Rovaniemi
Uusinarkaus Tuomas Rovaniemi
Välimaa Niko Rovaniemi
Warren Eli Kanada

Tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration

Bogdanovskaya Degay Olga Ranska
Haapala Jaana Kemi
Innanen Marjo Oulu
Muhumuza Kenneth Kuopio
Rajahalme Seija Oulu
Sieppi Katariina Rovaniemi
Sorvoja Minna Tornio
Suhonen Henna Helsinki
Tuomaranta Maarit Tornio
Tuomola Natalia Mäntsälä


Toukokuu 2022

Agrologi (AMK), Bachelor of Natural Resources
Honkanen Henna Oulu

Geronomi (AMK), Bachelor of Health Care and Social Services

Luukkonen Annika Taivalkoski
Riekkinen Liisa Oulu

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Arvola Santeri Oulu
Borén Julius Rovaniemi
Giacomini Felix Kemi
Hellevaara Valtteri Tornio
Hellström Iina Vantaa
Hoikkaniemi Konsta Rovaniemi
Huotari Mirja Rovaniemi
Isometsä Aarne Tornio
Kaarlela Sinna-Riina Tornio
Karhu Tarja Seinäjoki
Kemppainen Kirsi Kajaani
Keseric Milijana Kemi
Kestilä Jenni Keminmaa
Kiviniemi Rami Inari
Koivula Jukka Rovaniemi
Kontiokoski Anuliina Oulu
Korpi Ilkka Seinäjoki
Koskinen Antti Kirkkonummi
Kukkonen Kimmo Liperi
Kuntsi Aku Rovaniemi
Lemola Miikka Rovaniemi
Liisanantti Pekka Kemijärvi
Mattanen Miska Rovaniemi
Moberg Mira Rovaniemi
Moilanen Nico Kokkola
Niemelä Juha Ylivieska
Nissinen Ville Rovaniemi
Nordgren William Vihti
Nousiainen Marko Muhos
Näätänen Hermanni Rovaniemi
Pentikäinen Lassi Rovaniemi
Pirkkalainen Heidi Laukaa
Pyky Ossi Oulu
Rensujeff Kati Rovaniemi
Saarensalmi Akseli Kittilä
Saarinen Ville Rovaniemi
Sattanen Sami Muonio
Siivola Sami Rovaniemi
Simola Matti Rovaniemi
Spuller Johannes Kemi
Stenberg Markku Ylitornio
Tapio Aki Rovaniemi
Tervo Tero Sodankylä
Tiittala Jarkko Rovaniemi
Tomperi Petri Oulu
Tuohimaa Kati Rovaniemi
Turulin Elina Kittilä
Varho Leena Hollola
Vuori Hanna Oulu
Weber Christopher Kemi

Insinööri (ylempi AMK), Master of Engineering
Aarnio Saara Kaarina

Kuvataiteilija (AMK), Bachelor of Culture and Arts
Appelgrén Aino Keminmaa
Karjalainen Roosa Tornio
Karppinen Emma Tornio
Keskitalo Anniina Tornio
Latvala Olli-Markus Tornio
Orjasniemi Elmiina Tornio

Liikunnanohjaaja (AMK), Bachelor of Sports Studies
Annunen Veera Rovaniemi
Kinnunen Sallamari Ylivieska
Mäkinen Anniina Rovaniemi
Paasovaara Mari Rovaniemi
Pahkala Emilia Rovaniemi
Pikkarainen Sini Nurmes
Riihimäki Helmi Rovaniemi
Udelius Marika Rovaniemi

Metsätalousinsinööri (AMK), Bachelor of Natural Resources

Anias Teemu Rovaniemi
Auno Mari Kuusamo
Heikkinen Jere Rovaniemi
Kemppainen Valtteri Rovaniemi
Kojola Juho Rovaniemi
Löf Kimmo Sodankylä
Manninen Niko Oulu
Mäkelä Ville Lieksa
Pesonen Elisa Taivalkoski
Salo Mirva Ylöjärvi
Viitaniemi Teemu Haapajärvi

Metsätalousinsinööri (ylempi AMK), Master of Natural Resources
Kietäväinen Piia Savonlinna

Restonomi (AMK), Bachelor of Hospitality Management
Juhola Kaisa Rovaniemi
Latvakoski Reeta Oulu
Tarvainen Iida-Maria Tornio
Toivanen Noa Rovaniemi

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care

Flander Tuomas Oulu
Junttila Sari Rovaniemi
Koskela Tiina Tornio
Lahti Katariina Oulu
Niska Josefiina Oulu
Niskala Laura Simo
Ojanperä Katariina Rovaniemi
Palokangas Amanda Sodankylä
Piittinen Jenna Rovaniemi
Rajala Minna Ii
Sulosalmi Mari Oulu
Tolonen Emilia Oulu
Tolonen Tanja Rovaniemi
Tomingas Egne Pudasjärvi
Tuisku Jenna Rovaniemi
Verronen Anna-Katriina Keminmaa
Vuokila Katri Tornio
Ylitrukki Katariina Haaparanta

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Master of Health Care
Jänkälä Heidi Tampere
Norros Ella Helsinki

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services
Haapalainen Vili Kemi
Helisten Susanna Rovaniemi
Kallunki Olli-Pekka Oulu
Kemppainen Emilia Kajaani
Kiviniemi Aino Oulu
Koivupuu Sofia Kemi
Koskela Iina Oulu
Lehtoniemi-Pussinen Johanna Kotka
Marttila Malla Oulu
Männikkö Jenna Kemi
Palosaari Miia Keminmaa
Päkkilä Taru Ii
Tauriainen Satu Rovaniemi
Ylipulli Tero Rovaniemi

Terveydenhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Arola Alina Kemi
Hietanen Sara-Tiia Rovaniemi
Hytönen Jenni Kemi
Iinatti Jenni Rovaniemi
Köykkä Maaren Kemi
Lampela Roosa Kemi
Liljamaa Vera Tornio
Liste Mika Rovaniemi
Luttinen Iida-Helena Oulu
Moisanen Anni Tornio
Nurmi Riikka Kuusamo
Perätalo Karenina Rovaniemi
Pikkupirtti Niina Rovaniemi
Poikolainen Alma Rovaniemi
Raappana Sanna Kemi
Rantamaula Linda Keminmaa
Routavaara Heidi Rovaniemi
Salo Janika Oulu
Siurua Iida Rovaniemi
Uusimaa Suvi Ylitornio
Ylimäinen Johanna Tornio

Terveydenhoitaja (YAMK), Master of Health Care
Sabki Jasmin Tampere

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Alafrantti Marjut Keminmaa
Alkku Mia-Maria Tornio
Buska Julia Tornio
Heikkilä Mariannika Kuusamo
Honkuri Julia Rovaniemi
Julkunen Vesapekka Sodankylä
Kekonen Emma Tornio
Kemppi Juliette Kaarina
Keski-Oja Elina Oulu
Kuoppamäki Katri Rovaniemi
Kuusela Sanna-Maria Oulu
Kälkäjä Anna Pello
Kämäräinen Perttu Rovaniemi
Lalli Sirje Ii
Louhikero Antti Rovaniemi
Määttänen Tea Tornio
Ruti Saara Tornio
Rytilä Elisa Kemi
Seilonen Teemu Kempele

Tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration

Mänty Maria Rovaniemi
Sorvo Maria Tampere
Tolonen Virve Kemi

 

Huhtikuu 2022

Agrologi (AMK), Bachelor of Natural Resources
Pätsi Henna Ranua

Agrologi (ylempi AMK), Master of Natural Resources
Äijälä Katja Tervola

Geronomi (AMK), Bachelor of Health Care and Social Services
Nikurautio Minna Keminmaa

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering

Alapuranen Väinö Rovaniemi
Ikonen Arja Oulu
Kemppainen Jussi Somero
Laituri Janne Inari
Liikanen Janina Helsinki
Lindholm Laura Oulu
Maaninka Valte Rovaniemi
Mursu Tomi Oulu
Mäntyranta Arto Kempele
Nieminen Juha Jämsä
Palmgren Aapo Rovaniemi
Pesonen Toni Rovaniemi
Puttonen Jouko Tapani Jyväskylä
Rostedt Mika Rusko
Sarjanoja Jesper Kemi
Tikkinen Markus Rovaniemi

Kuvataiteilija (AMK), Bachelor of Culture and Arts
Myllylä Iida Tornio
Virtaniemi Sini Kurikka

Liikunnanohjaaja (AMK), Bachelor of Sports Studies
Ronkainen Juho Taivalkoski
Suni Supattra Rovaniemi

Metsätalousinsinööri (AMK), Bachelor of Natural Resources

Kinnunen Ari Taivalkoski
Niskanen Paulus Rovaniemi
Oikarinen Joni Rovaniemi
Pääkkölä Väinö Rovaniemi
Savolainen Heikki Ylitornio
Simuna Topias Rovaniemi

Restonomi (AMK), Bachelor of Hospitality Management

Fodor Franciska Rovaniemi
Korvenpää Jenni Rovaniemi
Posio Janne Nokia

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care

Hirvimäki Noora Kolari
Hänninen Eveliina Rovaniemi
Marjala Kirsi Rovaniemi
Marttiini Kati Rovaniemi
Mukkala Eija Rovaniemi
Niemelä Hannele Raahe
Nousiainen Asko Rovaniemi
Patjas Riikka Rovaniemi
Pekkala Teemu Rovaniemi
Pettersson Henna Sodankylä
Pollari Senja Kaustinen
Puunuvaara Mari Sodankylä
Selkälä Teija Rovaniemi
Sirkkala Timo Hyrynsalmi

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Master of Health Care
Kortelainen Jaana Rovaniemi

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services
Dianoff Fanny Kemi
Heikura Anu Liminka
Hulkkonen Jenni Taivalkoski
Kangasniemi Tuuli Rovaniemi
Koskelainen Mikko Rovaniemi
Kuusisto Raisa Kuusamo
Käyrä Sari Ii
Tuulaniemi Tuija Rovaniemi

Terveydenhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Aikio Oona Sodankylä
Pietilä Kati Liminka
Pirttimaa Melissa Rovaniemi
Tallgren Ella Rovaniemi

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Heikkinen Aleksi Oulu
Marttinen Jonne Tornio
Saastamoinen Riika Rovaniemi
Syvälä Satu Rovaniemi
Toikkanen Jaakko Kemi
Välitalo Veera Rovaniemi

Tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration
Braun Miska Espoo

Maaliskuu 2022

Fysioterapeutti (AMK), Bachelor of Health Care
Tuomaala Aleksi Rovaniemi

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Alanko Joonas Rovaniemi
Huhtala Mikko Raahe
Häkkinen Tanja Mäntyharju
Isse Abdikhani Helsinki
Koivunen Aleksi Tampere
Putula Matti Rovaniemi

Metsätalousinsinööri (ylempi AMK), Master of Natural Resources
Häkkinen Tanja Mäntyharju

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Hyväri Jonna Inari
Kurkela Sanna Sodankylä
Niemi Ida Rovaniemi
Papinaho Milla Kemi

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services
Lappalainen Jukka Muhos
Oja Henna Rovaniemi
Teixeira Emilia Tornio

Terveydenhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Jääskö Melissa Rovaniemi
Keränen Jenny Sodankylä

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Graichi Hocine Oulu
Kotiranta Anna Rovaniemi
Kouva Aiju Rovaniemi
Reinikainen Karoliina Keminmaa


Helmikuu 2022

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Alatalo Tarmo Rovaniemi
Kakko Jarmo Hollola
Mansikkaviita Antti Kurikka
Rantaniemi Antti Rovaniemi

Liikunnanohjaaja (ylempi AMK), Master of Sports Studies
Koskela Mika Tampere

Metsätalousinsinööri (AMK), Bachelor of Natural Resources

Aamuvuori Timo Oulu
Ihme Johanna Rovaniemi
Koivukangas Henri Rovaniemi

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care

Kolari Inkeri Rovaniemi
Mikkonen Sara Rovaniemi
Oikarinen Laura Oulu

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Master of Health Care
Sukuvaara Jenna Sodankylä

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services
Koski Julia Kemi
Mattila Santeri Kemi

Terveydenhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Heiskanen Heli Kuusamo

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration

Apukka Iina Sodankylä
Heleneva Miska Rovaniemi
Outila Joel-Akseli Rovaniemi
Simonaho Henry Tornio

Tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration

Da Siqueira Denzil Lillestrøm
Karhula Sari Rovaniemi
Palonen Juha Kurikka
Tervaniemi Mervi Helsinki
Uddin Forhad Kööpenhamina

 

Tammikuu 2022

Geronomi (ylempi AMK), Master of Health Care and Social Services
Notholm Nina Kemi

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Alajääskö Jami Rovaniemi
Haulos Panu Kempele
Helenius Pasi Oulu
Karinen Eelis Rovaniemi
Mäkelä Joona Veteli
Niku Eemeli Inari
Säippä Jarno Turku

Restonomi (AMK), Bachelor of Hospitality Management
Borén Joonas Rovaniemi
Kemppainen Sami Puolanka
Päkkilä Elina Oulu

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Kurvinen Marjo-Kristiina Rovaniemi
Seppänen Nina Oulu
Visuri Katri Oulu

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services
Ronkainen Piia Kemi
Weck Sara Rovaniemi

Terveydenhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Hallikainen Jenina Ylitornio
Nurmela Katja Ii
Pitkänen Kati Kuusamo

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Ankkuri Tiina Rovaniemi
Hanska Annika Tornio
Hattukangas Kirsi Rovaniemi
Riihijärvi Tiina Oulu
Salmela Kati Oulu

Tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration
Kiljander Ville Oulu
Köri Jesse Rovaniemi
Lehtola Elina Rovaniemi
Spit Dennis Oldenzaal
Udosen Udeme Eidsvoll

Joulukuu 2021

Agrologi (AMK)
Halonen Nina Rovaniemi
Heikkilä Elisa Rovaniemi
Kokkonen Henriikka Lieksa
Marjomaa Sanna Rovaniemi
Pulska Isa-Miranna Rovaniemi
Ronkainen Mari Rovaniemi
Tuomivaara Marjo Posio

Fysioterapeutti (AMK)
Aikkila Emma Rovaniemi
Anias Sonja Rovaniemi
Huitila Katri Rovaniemi
Jääskeläinen Jatta-Mari Lieto
Karttunen Lotta Rovaniemi
Klytseroff Elias Rovaniemi
Köngäs Anni Rovaniemi
Lastikka Henriikka Rovaniemi
Lipponen Iida Rovaniemi
Malinen Noora Rovaniemi
Männistö Emmi Rovaniemi
Nieminen Aleksi Rovaniemi
Pakkala Eveliina Rovaniemi
Peltonen Hanna Helsinki
Ristimäki Laura Tampere
Ruokanen Mikko Rovaniemi
Saari Tommi Rovaniemi
Sammalkangas Anna-Riina Rovaniemi
Satta Emilia Rovaniemi
Seppänen Julius Rovaniemi
Seppänen Vilma Rovaniemi
Sipilä Jere Rovaniemi
Sorvala Laura Rovaniemi
Suomalainen Jenni Rovaniemi
Vaarapuro Veera Rovaniemi
Vehniä Miia Rovaniemi

Fysioterapeutti (ylempi AMK)
Honkaniemi Leena Rovaniemi
Karvonen Marjut Oulu
Leppikangas Johanna Oulu
Riipi Maria Rovaniemi
Tikkanen Minna Kempele

Geronomi (AMK)
Atsinki Irja Taivalkoski
Kaakko Hanna-Kaisa Oulu
Petäjäjärvi Tarja Oulu
Rinkinen Krista Oulu
Simuna Marja Liminka
Sinihalme Eveliina Tornio

Geronomi (ylempi AMK)
Asikainen Pirjo Tyrnävä
Nissinen Sini-Tuulia Kemi
Paananen Virpi Pornainen
Rytkönen Juho Iisalmi
Sipola Marja Kemi

Insinööri (AMK)
Aaltonen Lassi Tornio
Aaltonen Risto Rovaniemi
Aarnio-Keinänen Tarja Tornio
Alaluusua Marko Siikajoki
Asikainen Taavetti Liminka
Filpus Eetu Rovaniemi
Halonen Santeri Sodankylä
Harila Joonas Kemi
Hast Alex Keminmaa
Hyvönen Anna Rovaniemi
Imzoura Suvi Kemi
Issakainen Ilari Kontiolahti
Jäärni Henri Keminmaa
Kankaristo Raimo Oulu
Karttunen Olli Rovaniemi
Karvo Valtteri Rovaniemi
Karvonen Mikko Oulu
Kauppila Janne Kemi
Kivimäki Joonas Rovaniemi
Koivuranta Juha Simo
Käyrä Janne Oulu
Laurila Miika Ylöjärvi
Lohiniva Juhani Rovaniemi
Markko Elias Rovaniemi
Muuri Lauri Rovaniemi
Niemelä Juho Kemi
Ojala Mikko Rovaniemi
Pekkala Santtu Sodankylä
Perkiö Esko Rovaniemi
Piirala Petri Tornio
Purakasmäki Sami Tornio
Puumalainen Pasi Tornio
Ruokanen Mikko Jämsä
Ruuskanen Samuel Kemi
Rytkönen Hanna Salla
Saarela Elisa Ylivieska
Salmi Linda Rovaniemi
Salminen Emmi Rovaniemi
Skliaruk Ilia Rovaniemi
Sormunen Roope Rovaniemi
Suominen Lassi Heinola
Suopajärvi Jussi Sodankylä
Torikka Miia Kokkola
Tuisku Sami Rovaniemi
Turtinen Paulus Tervola
Turunen Tomi Rovaniemi
Törmänen Nita Salla
Vuotila Maria Akaa
Vähä Suvi Kemi
Österman Sami Kemi

Insinööri (ylempi AMK)
Aalto Alex Kittilä
Alatolonen Jukka Keminmaa
Autere Sanna Tornio
Eilittä-Liuski Anja Oulu
Heiskari Hannu Keminmaa
Hurula Päivi Kemi
Kariniemi Tuomas Tornio
Koivukangas Ari Pudasjärvi
Korpela Katri Oulu
Kössö Maire Tervola
Laakso Eija Rovaniemi
Laitinen Miikka Tornio
Lakkapää Jemina Tornio
Pelimanni Tuomas Tornio
Romakkaniemi Iivari Tornio
Siivola Pekka Rovaniemi
Sääskilahti Juha-Matti Ranua
Tuomela Tomi Oulu
Valta Mervi Kuopio
Värinen Pasi Rovaniemi

Kuvataiteilija (AMK)
Jermakka Kristiina Rovaniemi
Karioja Laura Tornio
Karjalainen Riku Tornio
Mäki Eini Tornio
Sirviö Tiina Tornio

Liikunnanohjaaja (AMK)
Harju Noora Rovaniemi
Hildén Kalle Rovaniemi
Jantunen Hanna Rovaniemi
Kituniemi Niko Kurikka
Kupari Virpi Kempele
Kärkkäinen Henrik Rovaniemi
Lahti Veera Rovaniemi
Latikka Antti Rovaniemi
Linnakivi Venla Tuusula
Malmisalo Markus Rovaniemi
Pantsar Sanna Rovaniemi
Patronen Mirva Rovaniemi
Rahkola Mikael Rovaniemi
Rautio Sanna Rovaniemi
Tuokko Riina Turku
Vesterbacka Erno Rovaniemi

Liikunnanohjaaja (ylempi AMK)

Kanala Tommi Rovaniemi
Karme Noora Helsinki
Määttä Jukka Rovaniemi
Vilhunen Jarkko Kerava
Wachira Elina Pudasjärvi

Metsätalousinsinööri (AMK)
Ahonen Sirkku Rovaniemi
Alatervo Mari Oulu
Hietajärvi Tatu Rovaniemi
Kostamovaara Marika Rovaniemi
Lammi Harri Raahe
Moilanen Vesa Oulu
Petäjäjärvi Maarit Rovaniemi
Syväniemi Joni Rovaniemi
Widgrén Juho-Mikko Kannus

Metsätalousinsinööri (ylempi AMK)
Korhonen Mikko Oulu
Manninen Osmo Kajaani
Saloniemi Anne Rovaniemi

Restonomi (AMK)
Ahtela Rosa Hämeenlinna
Hyrkäs Silja Oulu
Jääskeläinen Anni Rovaniemi
Lo Yen Taipei
Luu Dat Ho Chi Minh City
Masieri Luca Pori
Mielikäinen Ines Rovaniemi
Nissinen Karoliina Rovaniemi
Norrbacka Meeri Pajala
Yli-Olli Veera Rovaniemi
Phan Thuong Helsinki
Pykäläinen Jonas Keminmaa
Päivinen Joni Rovaniemi
Riihijärvi Tiia Rovaniemi
Rossi Ida Rovaniemi
Rätti Essi Königs Wusterhausen
Saari Riia Rovaniemi
Suoyrjö Hanna Nokia
Tran Trinh Rovaniemi
Tran Trang Rovaniemi
Uusitalo Asta Sodankylä
Vierimaa Jonna Rovaniemi
Viitanen Janika Rovaniemi
Voutilainen Ville Rovaniemi
Vuolli Unna Kittilä
Väänänen Jasmin Rovaniemi

Restonomi (ylempi AMK)
Alatolonen Johanna Keminmaa
Juntunen Sirkka Rovaniemi
Kärkkäinen Jenni Braintree
Lehtinen Soili Rovaniemi
Pakarinen Tanja Kemi
Palosaari Maija Kittilä
Rantapirkola Laura Oulu
Saarelainen Marianna Rovaniemi
Sippel Anna Espoo
Väänänen Ella Rovaniemi

Sairaanhoitaja (AMK)
Aarniolehto Minttu Oulu
Ahonen Päivi Enontekiö
Alajärvi Suvi-Marika Sodankylä
Alalauri Mirja Oulu
Alatalo Riikka Kittilä
Bhattarai Monika Oulu
Do Chau Helsinki
Etih Adeley Vantaa
Guttorm Jasmiina Inari
Hannula Roosa Oulu
Hautakangas Eveliina Oulu
Heikkilä Janika Kempele
Heikkinen Sari Inari
Heikkonen Janika Inari
Heiskanen Minna Kolari
Hokkanen Veera Rovaniemi
Holm Viivi Rovaniemi
Huynh Ngan Helsinki
Hyvärinen Roosa Rovaniemi
Höyhtyä Terhi Oulu
Kaarlejärvi Jaakko Oulu
Karvonen Milja Tornio
Kinnunen Annika Tornio
Koivurova Sani Tornio
Komulainen Katariina Oulu
Kunnari Kirsi Rovaniemi
Kurkela Marika Sodankylä
Kurkela Riikka Sodankylä
Kuusela Anne Kolari
Kyi Nay Kemi
Kyrö Liisa-Maria Inari
Kyyrö Riikka Rovaniemi
Kärppä Jonna Oulu
Lampela Aleksi Kemi
Luusua Jonna Rovaniemi
Maikku Tiina Rovaniemi
Marjakangas Linda Rovaniemi
Meriläinen Meri Oulu
Montonen Sanna Kemi
Määttä Sanna-Annukka Tervola
Narkiniemi Sonja Rovaniemi
Niemelä Silja Kerava
Nivakoski Eerik Kemi
Nivala Juho Kemi
Nurmikumpu Tiia Oulu
Ollinmäki Emilia Ii
Onyango Pendo Tervola
Pauna Hanna-Mari Kemi
Penttilä Tuula Ii
Penttilä Tiina Tyrnävä
Revonmäki Katja Posio
Räisänen Miikka Rovaniemi
Saapunki Tia-Maria Kemi
Sahi Jenna Rovaniemi
Saijets Anna-Riitta Rovaniemi
Sarajärvi Piia Sodankylä
Soikkonen Sanni Inari
Sumén Niklas Tornio
Sutinen Jasmin Rovaniemi
Tervola Veera Oulu
Väisänen Pauliina Oulu
Välimaa Satu Posio
Wei Qun Rovaniemi
Ylitalo Tiina Rovaniemi
Åhman Miro Kemi

Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Berg-Vähä Mira Rovaniemi
Karjalainen Johanna Rovaniemi
Kovalainen Kaisa Oulu
Lindström Hanne Rovaniemi
Mannila Eliisa Harjavalta
Niemelä Marianne Kuusamo
Nopanen Leena Rovaniemi
Oinas Rita Ii
Parikka Hanna Hollola
Pham Tam Oulu
Pälvimäki Mikko Jyväskylä
Pääkkönen Mirva Rovaniemi
Pöyry Anna Tampere
Raatikainen Elisa Joensuu
Rajatalo Maarit Paltamo
Rattola Taru Rovaniemi
Saarela Henna Rovaniemi
Seppä Anu Siikalatva
Siimes Satu Kemi
Similä Raisa Inari
Snell Heidi Helsinki
Suoperä Jessica Tornio
Ylimikkotervo Heidi Tervola

Sosionomi (AMK)
Eilo Frida Marketta Kemi
Eriksson Heidi Kokkola
Hintikka Katja Oulu
Impiö Paula Ranua
Juotasniemi Maria Rovaniemi
Keränen Rialiina Kempele
Korkeakangas Alisa Liminka
Koskelainen Johanna Rovaniemi
Kumpumäki Jenna Nivala
Kähkönen Ella Tervola
Köpman Annika Tornio
Lappalainen Taru Rovaniemi
Liikanen Mirjami Pudasjärvi
Niskala Eveliina Rovaniemi
Pasanen Hanna-Leena Rovaniemi
Pelkonen Milla Muhos
Pirnes Ida-Reetta Kemi
Posti Usva Kemi
Raudaskoski Marja Oulu
Rauta Anne-Mari Raahe
Sammallahti Julia Kemi
Stark Susanna Oulu
Tamminen Petri Oulu
Toivanen Sanna Tervola
Tuisku Pirjo Kemi
Vierelä Sari Rovaniemi

Sosionomi (ylempi AMK)
Hermunen Hanna Ranua
Häyry Marjo Tyrnävä
Kuusela Katja Oulu
Lassila Ulla Oulu
Manninen Jenni Oulu
Rautiainen Nina Juuka
Sarajärvi Riikka Rovaniemi
Trast Johanna Helsinki
Viljanen Anni Vantaa

Terveydenhoitaja (AMK)
Kuru Jenna Rovaniemi
Mehtälä Kiia Rovaniemi
Ronkainen Anna Keminmaa
Tiihonen Salla Rovaniemi
Torvinen Johanna Rovaniemi
Vuopio Hinni Oulu

Terveydenhoitaja (ylempi AMK)
Kallio Katri Tampere

Tradenomi (AMK)
Aho Niko Keminmaa
Aho Minna Rovaniemi
Aikio Johanna Rovaniemi
Aikio-Halminen Minna Rovaniemi
Dong Chenshuo Peking
Erkkilä Juho Tornio
Halttu Katarina Rovaniemi
Hedman Anu Tervola
Holck Heidi Rovaniemi
Huhtala Oona Helsinki
Jylhänlehto Tiia Rovaniemi
Kangas Oili Sodankylä
Kerkelä Anne Rovaniemi
Keränen Sini Rovaniemi
Keränen Hanna Rovaniemi
Kumpuniemi Valtteri Keminmaa
Kurth Oona Rovaniemi
Lakkala Ville Tornio
Lammi Matilda Tornio
Lankila Taina Tornio
Lauri Maria-Kaisa Tornio
Lepistö Aatu Tornio
Mulari Markku Oulu
Nguyen Duy Vantaa
Nikka Taru Rovaniemi
Nikula Karoliina Tornio
Nousiainen Kaisa Muhos
Paasimaa Mari Kempele
Palojärvi Hanna Enontekiö
Petäjäjärvi Katjaana Jyväskylä
Reshard Alexandria Tornio
Rousu Marjaana Keminmaa
Ruokojärvi Jan-Hugo Kolari
Saari Karoliina Tervola
Salo Heidi Helsinki
Saves Veera Vantaa
Sulin Jari Turku
Suomalainen Kirsi Kittilä
Tarjamo Leena Helsinki
Tuisku Sanni Rovaniemi
Vakkala Tiina Keminmaa
Valta Ron Keminmaa
Viippola Aila Ylitornio
Viippola Noora Ylitornio
Väänänen Ristomatti Tornio
Ylläsjärvi Antti Oulu

Tradenomi (ylempi AMK)
Alm Anna-Maria Tornio
Anantha Padmanaban Sudhan Kolsås
Halttu Virpi Rovaniemi
Heinonen Ida Pori
Hokkanen Hanna Rovaniemi
Hyväri Sampsa Lieto
Kemi Marjo Oulu
Kontiainen Teijo Rovaniemi
Kovanen Marko
Kumpula Sanna-Maria Rovaniemi
Kupiainen Jaana Rovaniemi
Laakso Jarno Oulu
Lahtela Riikka Oulu
Lakkala Mervi Rovaniemi
Niva Elisa Rovaniemi
Oksanen Jukka Kerava
Pesiö Jarmo Rovaniemi
Puiseva Maiju Tampere
Rouvinen Jenni Ylöjärvi
Siltala Suvi Rovaniemi
Suhonen Teija Vantaa
Ukskoski Annemari Rovaniemi
Vanhanarkaus Tarja Rovaniemi
Özek Elina Helsinki

Marraskuu 2021

Fysioterapeutti (AMK), Bachelor of Health Care
Alaluusua Jenni Rovaniemi
Houni Tuomas Rovaniemi
Malinen Minna Rovaniemi
Mokko Elina Rovaniemi
Raivio Jasmiina Rovaniemi
Rissanen Saija Rovaniemi
Räisänen Inka Rovaniemi

Geronomi (AMK), Bachelor of Health Care and Social Studies

Huhtala Jenni Kemi
Peltoniemi Johanna Ranua

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Ilvesluoto Laura Rovaniemi
Penttinen Antti Rovaniemi

Kuvataiteilija (AMK), Bachelor of Culture and Arts
Satta Pia Oulu

Liikunnanohjaaja (AMK), Bachelor of Sports Studies

Aarnio Saana Tornio
Ahola Alina Rovaniemi
Heikkilä Makreeta Kuopio
Heikkinen Tiia Tampere

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Chikozho Authur Espoo
Heikka Johanna Ylitornio
Hänninen Jenni Tornio
Kallo Sarianna Rovaniemi
Liikanen Jaana Oulu
Midzi Nancy Helsinki
Nyambiri Elizabeth Kemi
Purosaari Sarita Rovaniemi
Salonen Piia Sodankylä
Saukkoriipi Henna Pello
Vikeväkorva Aino Kemi
Virtanen Isa Rovaniemi

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Master of Health Care
Heikkinen Pilvi Kemijärvi

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Studies
Kokko Tarja Lumijoki
Luiro Salla-Maaria Rovaniemi
Määttä Anu Rovaniemi
Romakkaniemi Katja Rovaniemi
Saarela-Toska Marja-Leena Oulu
Toivola Tanja Kittilä

Sosionomi (ylempi AMK), Master
of Social Studies
Mansikkasalo-Psenda Anu Rovaniemi

Terveydenhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Aaltio Suvi Rovaniemi
Kotikumpu Eeva-Leena Oulu

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Heikkinen Eveliina Keminmaa
Kankaanpää Mirka Rovaniemi
Poltinora Aino Rovaniemi
Santala Yulia Ranua
Timonen Pekka Kuopio

Tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration

Käyhkö Sari Oulu
Vanhapiha Karoliina Tornio





Lokakuu 2021

Fysioterapeutti (AMK), Bachelor of Health Care
Hautala Suvi Rovaniemi
Koivisto Tuuli Rovaniemi
Sahlberg Isabella Helsinki

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Aska Tiina Salla
Heikkilä Viljami Oulu
Kiiski Jani Hyvinkää
Mulari Jari-Petri Savukoski
Ylilehto Jussi Rovaniemi

Liikunnanohjaaja (AMK), Bachelor of Sports Studies
Kurki Juho Rovaniemi

Restonomi (AMK), Bachelor of Hospitality Management
Hangas Katri Rovaniemi
Nurmela Veera Rovaniemi
Rinkinen Rosa Rovaniemi
Silvennoinen Jenny Rovaniemi

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Etrata Von Muhos
Jankkila Vuokko Tervola
Koivuniemi Julia Keminmaa
Kumpula Marika Kemi
Kvist Heidi Keminmaa
Laivamaa Tia-Maria Oulu
Ollila Tanja-Liisa Kemi
Rytilahti-Kangas Riitta Kemijärvi
Santamäki Taru Tornio
Siitonen Anna Rovaniemi

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services

Pirkola Susanna Oulu
Vuoti Jaana Oulu

Sosionomi (ylempi AMK), Master of Social Services
Kesonen Riikka Oulu

Terveydenhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Annunen Taru Oulu
Stöckell Johanna Rovaniemi

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration

Kallo Suvi Rovaniemi
Kan Se Won Tampere
Kangas Elisa Rovaniemi
Klaavo Kirsi Lumijoki
Mailander Kati Helsinki
Mäki Katri Järvenpää
Nahkuri Tiina Rovaniemi
Sumala Ilona Rovaniemi

Tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration

Allegren Eini Oulu
Granroth Hanna Rovaniemi
Heikkilä Hannele Kolari
Jaakkola Mari Oulu
Kaivola Janna Rovaniemi
Mäkelä Paavo Oulu
Niskanen Timo Oulu

 

Syyskuu 2021

Geronomi (AMK), Bachelor of Health Care and Social Services
Alasalmi Emilia Ylitornio
Hangasvaara Tiina Rovaniemi
Nikkilä Susanna Rovaniemi
Oikari Merja Oulu
Ylipahkala Erja Oulu

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Aho Tomi Rovaniemi
Kallionlähde Sofia Enontekiö
Kiljander Essi Oulu
Maaranen Kristian Rovaniemi
Nyberg Timo Tornio

Insinööri (ylempi AMK), Master of Engineering
Louhi Perttu Oulu

Restonomi (AMK), Bachelor of Hospitality Management
Kemppainen Heini Rovaniemi
Mikkola Siiri Inari
Mourujärvi Heta Rovaniemi
Sarajärvi Riitta Vaala
Ventelä Tuomas Rovaniemi

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services

Alatervo Sirkka Oulu
Kortteisto Laura Tampere
Palosaari Pia Rovaniemi
Pääkkönen Eija-Liisa Kuhmo

Terveydenhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care

Salmi Heidi Kemijärvi

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Heikkinen Maisa Kuopio
Liikavainio Milla Rovaniemi
Tarkiainen Petri Keminmaa

Tietosuoja

Valmistuneen tutkinto-, nimi- ja kotipaikkatieto julkaistaan vain asianomaisen suostumuksella.

Kunkin kuukauden listat ovat nähtävillä tällä sivulla vuoden ajan.

Tietosuoja Lapin AMKissa.