pakkasraja.jpg
Home / English homepage - Lapland UAS / Students / Student Support Services / Counselling and Tutoring / Tutors, Rovaniemi

Tuutorit lukuvuonna 2017 – 2018

YAMK opettajatuutorit
Lapin AMKin opiskelijatuutorit löytyvät Rotkon sivuilta.

Lyhenteet: R = Rovaniemi, RA= Rovaniemen monimuotoryhmä, YAMK = ylempi AMK, K/S = kevät/syksy

Opettajatuutorit

 

Hiihtomajantie 2

705L Liikunnan ja vapaa-ajan koulutus

R75L18S Jouko Lukkarila
R75L17S Jouko Lukkarila
R75L16S Jouko Lukkarila
R75L15S Jouko Lukkarila
Anne Rautio (opinto-ohjaaja)


Viirinkangas

Restonomikoulutus
81D Degree Programme in Tourism
R81D18S Ulla Kangasniemi
R81D17S Petra Paloniemi
R81D16S Ulla Kangasniemi
R81D15S Ulla Kangasniemi
Aiemmat ryhmät: Ulla Kangasniemi

81M Matkailu- ja palveluliiketoiminta
Päiväopinnot
R81M18S Heidi Kaihua ja Minna Sipponen
R81M17S Henni Pyhäjärvi, Minna Väyrynen
R81M16S Mervi Angeria ja Jenni Pyhäjärvi
R81M15S Jenni Pyhäjärvi ja Minna Väyrynen

Monimuoto-opinnot
RA8119K Päivi Hanni-Vaara, Outi Kähkönen
RA81M18K Kati Koivunen ja Tanja Maaninka
RA81M16S  Kati Koivunen ja Tanja Maaninka
RA81M15S Päivi Hanni-Vaara

Aiemmat suomenkieliset ryhmät: Tuija Syväjärvi


Jokiväylä

  • Insinöörikoulutus

501M Maanmittaustekniikan koulutus
Päiväopinnot
R51M18S Lampinen Jaakko
R51M17S Lampinen Jaakko
R51M16S Karppinen Timo
R51M15S Karppinen Timo

Monimuoto-opinnot
RA51M18S Porsanger Sami
RA51M17S Porsanger Sami
RA51M16S Porsanger Sami
RA51M15S Porsanger Sami

Aiemmat ryhmät:  Lampinen Jaakko (opintojen ohjaaja)

501R Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus
Päiväopinnot
R51R18S Kämäräinen Pekka
R51R17S Romakkaniemi Ari
R51R16S  Vesa Juha, Poikajärvi Janne, Ryynänen Kai
R501R15S Vesa Juha, Poikajärvi Janne, Ryynänen Kai

Monimuoto-opinnot
RA51R18S Poikajärvi Janne ja Vesa Juha
RA51R17S Vatanen Mikko
RA51R16S Poikajärvi Janne
RA51R15S Kuisma Petri                                                                                              
ESR51R15 Vesa Juha

Aiemmat ryhmät: Pekka Kämäräinen (opintojen ohjaaja)

504T Tieto- ja viestintätekniikan koulutus
Päiväopinnot
R54T18S Torvinen Sirpa
R54T17S Kesti Aku
R54T16S Mielikäinen Maisa
R54T15S  Tepsa Tauno

Aiemmat ryhmät:Torvinen Sirpa (opinto-ohjaaja)

Monimuoto-opinnot
KA54T18S: Torvinen Sirpa
KA54T17S: Ruokanen Tapio
KA54T16S: Ruokanen Tapio

504D Degree Programme in Information Technology
LÄ1, LÄY: Mattila Erkki

  • Maaseutuelinkeinojen ja metsätalouden koulutus

601M Maaseutuelinkeinojen koulutus
R61M18S Maijala Veikko
R61M17S Merja Mattila
R61M16S Maijala Veikko
R61M15S Timonen Maarit

604M Metsätalouden koulutus
R64M18S Ojutkangas Arto
R64M17S Ojutkangas Arto
R64M16S Ojutkangas Arto
R64M15S Kuutti Liisa

Monimuoto-opinnot
RA64M18S Ojutkangas Arto
RA64M16S Ojutkangas Arto

Aiemmat luovan ryhmät: Ojutkangas Arto (opintojen ohjaaja)

  • Fysioterapeutti-, sairaanhoitaja- ja terveydenhoitajakoulutus                                                                                                                      
705F Fysioterapian koulutusohjelma
R75F18S Erja Rahkola
R75F17S Mika Rahkola
R75F16S Anne Rautio
R75F15S Erja Rahkola
Opinto-ohjaaja: Erja Rahkola

702H/702T Sairaanhoitaja- ja terveydenhoitajakoulutus
Päiväopinnot

R72H17S ja R72T17S Panu Huczkowski
R72H16S ja R72T16S Susanna Kantola
R72H15S ja R72T15S Heidi Jaakola
R702H14S Outi Tieranta ja R702T14S Sirpa Kaukiainen

Monimuoto-opinnot
RA72H18K Outi Tieranta
RA72H17K Outi Tieranta
RA72H16K&S Susanna Kantola ja RA72T16K Leena Välimaa
RA72H15K Susanna Kantola ja RA72T15K Sirpa Kaukiainen
RA702H14S Outi Tieranta ja RA702T14S Sirpa Kaukiainen

ESR72H15 Sirpa Kaukiainen


Työelämän kehittäminen ja esimiestyö  (ylempi AMK)
R702Y16S ja 17S Outi Törmänen

  • Tradenomikoulutus

307D Degree Programme in International Business Services
Hannele Niemi

301D Degree Programme in International Business
R31D18S Ritva Junna
R31D17 Ritva Junna
R31D16 Ritva Junna
R31D15Ritva Junna
Aiemmat ryhmät: opintojen ohjaaja Hannele Niemi

R31L18K Antti Ovaskainen
R31L17 Hannu Haataja ja Antti Ovaskainen
R31L16 Päivi Mastosaari ja Hannele Niemi
R31L15 Hannu Haataja
R301L14 Antti Ovaskainen ja Outi Kivirinta
Aikaisemmat ryhmät: opintojen ohjaaja Hannele Niemi

RA31L18K Marja Kallioniemi
RA31L17K Lahja Karjalainen
RA31L16K Ritva Junna
RA31L15 Marja Kallioniemi ja Lahja Karjalainen
RA301L14 Lahja Karjalainen

Aiemmat ryhmät: opintojen ohjaaja Hannele Niemi



Sähköpostiosoitteet

Opettajatuutorit: etunimi.sukunimi@lapinamk.fi
Opiskelijatuutorit: etunimi.sukunimi@edu.lapinamk.fi