pakkasraja.jpg
Home / English homepage - Lapland UAS / Students / Student Support Services / Counselling and Tutoring / Tutors, Rovaniemi

 

YAMK OPETTAJATUUTORIT

 

OPETTAJATUUTORIT RYHMITTÄIN

(Lyhenteet: R = Rovaniemi, RA= Rovaniemen monimuotoryhmä, YAMK = ylempi AMK, K/S = kevät/syksy)

 

Hiihtomajantie 2

 

705L Liikunnan ja vapaa-ajan koulutus

Opintojenohjaaja: Anne Rautio

Päiväopinnot
R75L18S Jouko Lukkarila
R75L17S Jouko Lukkarila
R75L16S Jouko Lukkarila
R75L15S Jouko Lukkarila

 

Viirinkangas

 

Restonomikoulutus

Opinto-ohjaaja: Tuija Syväjärvi

81D Degree Programme in Tourism

Päiväopinnot
R81D18S Ulla Kangasniemi
R81D17S Petra Paloniemi
R81D16S Ulla Kangasniemi
R81D15S Ulla Kangasniemi
Aiemmat ryhmät: Ulla Kangasniemi

 

81M Matkailu- ja palveluliiketoiminta

Päiväopinnot
R81M18S Heidi Kaihua ja Minna Sipponen
R81M17S Henni Pyhäjärvi, Minna Väyrynen
R81M16S Mervi Angeria ja Jenni Pyhäjärvi
R81M15S Jenni Pyhäjärvi ja Minna Väyrynen

Monimuoto-opinnot

RA8119K Päivi Hanni-Vaara, Outi Kähkönen
RA81M18K Kati Koivunen ja Tanja Maaninka
RA81M16S  Kati Koivunen ja Tanja Maaninka
RA81M15S Päivi Hanni-Vaara

Aiemmat suomenkieliset ryhmät: Tuija Syväjärvi

 

Jokiväylä

 

Insinöörikoulutus

 

501M Maanmittaustekniikan koulutus

Opinto-ohjaaja: Jaakko Lampinen

Päiväopinnot

R51M18S Jaakko Lampinen
R51M17S Jaakko Lampinen
R51M16S Timo Karppinen 
R51M15S Timo Karppinen 

Monimuoto-opinnot
RA51M18S Sami Porsanger 
RA51M17S Sami Porsanger 
RA51M16S Sami Porsanger 
RA51M15S Pasi Laurila

Aiemmat ryhmät:  Jaakko Lampinen 

 

501R Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus

Opinto-ohjaaja: Pekka Kämäräinen

Päiväopinnot
R51R18S Pekka Kämäräinen
R51R17S Matti Moilanen
R51R16S Juha Vesa,  Janne Poikajärvi, Kai Ryynänen
R501R15S Juha Vesa, Janne Poikajärvi, Kai Ryynänen

Monimuoto-opinnot

RA51R18S Janne Poikajärvi ja Juha Vesa
RA51R17S Mikko Vatanen
RA51R16S Janne Poikajärvi
RA51R15S Petri Kuisma                                                                                             

Aiemmat ryhmät: Pekka Kämäräinen

 

504T Tieto- ja viestintätekniikan koulutus

Opinto-ohjaaja: Sirpa Torvinen

Päiväopinnot
R54T18S Sirpa Torvinen
R54T17S Maisa Mielikäinen
R54T16S Maisa Mielikäinen
R54T15S Tauno Tepsa

Aiemmat ryhmät: Torvinen Sirpa  

Monimuoto-opinnot

KA54T18S: Sirpa Torvinen
KA54T17S: Erkki Mattila
KA54T16S: Maisa Mielikäinen

504D Degree Programme in Information Technology

Opinto-ohjaaja: Aku Kesti

LÄ1, LÄY: Erkki Mattila

 

Maaseutuelinkeinojen ja metsätalouden koulutus

601M Maaseutuelinkeinojen koulutus

Opinto-ohjaaja: Arto Ojutkangas

Päiväopinnot
R61M18S Maijala Veikko
R61M17S Merja Mattila
R61M16S Maijala Veikko
R61M15S Timonen Maarit


604M Metsätalouden koulutus

Opinto-ohjaaja: Arto Ojutkangas

Päiväopinnot
R64M18S Ojutkangas Arto
R64M17S Ojutkangas Arto
R64M16S Ojutkangas Arto
R64M15S Kuutti Liisa

Monimuoto-opinnot
RA64M18S Ojutkangas Arto
RA64M16S Ojutkangas Arto

Aiemmat luovan ryhmät: Ojutkangas Arto (opintojen ohjaaja)

 

Fysioterapeutti-, sairaanhoitaja- ja terveydenhoitajakoulutus

705F Fysioterapian koulutusohjelma

Opinto-ohjaaja: Erja Rahkola

Päiväopinnot
R75F18S Erja Rahkola
R75F17S Mika Rahkola
R75F16S Anne Rautio
R75F15S Erja Rahkola 

 

702H/702T Sairaanhoitaja- ja terveydenhoitajakoulutus (päivitys kesken)

Opinto-ohjaaja: Susanna Kantola

Päiväopinnot
R72H17S ja R72T17S Panu Huczkowski
R72H16S ja R72T16S Susanna Kantola
R72H15S ja R72T15S Heidi Jaakola
R702H14S Outi Tieranta ja R702T14S Sirpa Kaukiainen

Monimuoto-opinnot
RA72H18K Outi Tieranta
RA72H17K Outi Tieranta
RA72H16K&S Susanna Kantola ja RA72T16K Leena Välimaa
RA72H15K Susanna Kantola ja RA72T15K Sirpa Kaukiainen
RA702H14S Outi Tieranta ja RA702T14S Sirpa Kaukiainen

ESR72H15 Sirpa Kaukiainen

 

Työelämän kehittäminen ja esimiestyö  (ylempi AMK)

R702Y16S ja 17S Outi Törmänen

 

Tradenomikoulutus

Opinto-ohjaaja: Hannele Niemi

307D Degree Programme in International Business Services

Hannele Niemi

301D Degree Programme in International Business

Päiväopinnot
R31D18S Ritva Junna
R31D17S  Ritva Junna
R31D16S  Ritva Junna
R31D15S Ritva Junna

Aiemmat ryhmät: Hannele Niemi

 

301L Liiketalouden koulutusohjelma

Päiväopinnot
R31L18K Antti Ovaskainen ja Pia Rajaniemi
R31L17 Hannu Haataja ja Antti Ovaskainen
R31L16 Päivi Mastosaari ja Hannele Niemi
R31L15 Hannu Haataja
R301L14 Antti Ovaskainen ja Outi Kivirinta

Aiemmat ryhmät: Hannele Niemi

Monimuoto-opinnot
RA31L18K Marja Kallioniemi
RA31L17K Lahja Karjalainen
RA31L16K Ritva Junna 
RA31L15 Marja Kallioniemi ja Lahja Karjalainen
RA301L14 Lahja Karjalainen

Aiemmat ryhmät: Hannele Niemi

 

Sähköpostiosoitteet

Opettajatuutorit: etunimi.sukunimi@lapinamk.fi
Opiskelijatuutorit: etunimi.sukunimi@edu.lapinamk.fi
Our website uses cookies, read more. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies. [I Agree]
OK