lehti.jpg
Etusivu / Lapin ammattikorkeakoulu - Lapin AMK / Esittely / Ajankohtaista / Valmistuneita

Marraskuussa 2016 valmistuneita

Geronomi (AMK), Bachelor of Health Care and Social Services
Asikainen Pirjo Tyrnävä
Jaurakkajärvi Marjo Oulu
Kolvanki Jaana Oulu
Poikajärvi Riina Rovaniemi
Ristilä Tarja Rovaniemi
Savikuja Leena Ylitornio

Insinööri (ylempi AMK), Master of Engineering
Havela Tiina Tervola
Jäntti Arto Oulu

Kuvataiteilija (AMK), Bachelor of Visual Arts
Nevalainen Juho Tornio

Liikunnanohjaaja (AMK), Bachelor of Sports Studies
Maijanen Riitta-Mari Tornio

Restonomi (AMK), Bachelor of Hospitality Management

Filatova Alexandra Helsinki
Nurmi Aino Oulu

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Ahonen Janne Rovaniemi
Kaartometsä Aki Rovaniemi
Kajuutti Iida Rovaniemi
Karén Reetta Kemijärvi
Kellokumpu Veera Savukoski
Keskitalo Kati Rovaniemi
Keva Iisa Oulu
Kukkonen Mirva Sodankylä
Lehtola Emilia Pudasjärvi
Matinlompolo Noora Rovaniemi
Matinlompolo-Posti Elisa Rovaniemi
Mäki Jenni Kemi
Peltonen Heini Rovaniemi
Roppsfeldt Hanna-Maria Rovaniemi
Stålnacke Essi Rovaniemi
Torvinen Arto Kemijärvi

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Master of Health Care

Alalahti Markku Tervola

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services
Inkala Anna-Maija Oulu
Jokela Evelina Tornio
Kehus Kaisa Ii
Lamminmäki Anna-Reetta Tervola
Marjakaarto Saara Simo
Pauna Elisa Oulu
Rousu Marika Ii
Siitonen Minttu Kemi
Viinikka Orvokki Lumijoki
Vottonen Piia Kemi

Sosionomi (ylempi AMK), Master of Social Services
Parviainen Satu Liminka

Terveydenhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care

Junttila Auli Rovaniemi

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Alm Anna-Maria Tornio
Hänninen Miikka Rovaniemi

 

Lokakuussa 2016 valmistuneita

Fysioterapeutti (AMK), Bachelor of Health Care
Keskitalo Sohvi Rovaniemi
Linjakumpu Henna Kuusamo

Geronomi (AMK), Bachelor of Health Care and Social Services
Kujansuu Marjo Tornio
Marjanen Tanja Kemi

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Hakala Taina Jyväskylä
Mattila Ismo Kemi
Talvensaari Heli Kemi

Restonomi (AMK), Bachelor of Hospitality Management
Antila Henna Oulu
Rauhala Katja Kittilä
Saraste Sanna Tervola
To Linh Rovaniemi
Vaaraniemi Jutta Ylitornio

Restonomi (ylempi AMK), Master of Hospitality Management
Seppälä Erja Oulu
Sairaanhoitaja (AMK)
Annala Juha-Matti Oulu
Hattukangas Kati Rovaniemi
Viiri Nina Rovaniemi

Terveydenhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Nousiainen Katja Rovaniemi

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Adimistration
Alm Anna Kristiina Kemi
Karvonen Katja Rovaniemi
Kangosjärvi Mikael Rovaniemi
Saarelainen Juuli Hyvinkää
Sassi Topi Rovaniemi


Syyskuussa 2016 valmistuneita

Geronomi (AMK), Bachelor of Health Care and Social Services
Ovaska-Savilaakso Minna Oulu

Fysioterapeutti (AMK), Bachelor of Health Care
Kivi Niina Mänttä-Vilppula
Lahtinen Eveliina Rovaniemi

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Kanto Tuomas Tornio
Kiseleva Polina Venäjä
Mäkitalo Lauri Kittilä
Tolonen Joni Nokia

Insinööri (ylempi AMK), Master of Engineering
Taipale Petteri Rovaniemi

Restonomi (AMK), Bachelor of Hospitality Management
Maharjan Surendra Rovaniemi
Orajärvi Satu Rovaniemi
Sidelnikova Vera Saint-Petersburg
Vesa Jutta Oulu

Restonomi (ylempi AMK), Master of Hospitality Management
Haataja Soile Oulu

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Koivuranta Linda Rovaniemi

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Master of Health Care
Pyyny Aila Tornio

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services
Ekdahl Henna Oulu
Kukkohovi Paula Pudasjärvi
Köpman Eveliina Tornio
Pesonen Tero Kuusamo
Vastola Niko Oulu

Terveydenhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Perunka Heli Kemijärvi
Rautomaa Tanja Rovaniemi
Sankala Paula Rovaniemi

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Korpela Nina Rovaniemi
Mård Jani Rovaniemi
Sormunen Anna Rovaniemi

Elokuussa 2016 valmistuneita

Geronomi (AMK), Bachelor of Health Care and Social Services
Laajanen Tuomas Rovaniemi
Paakki Sanna Rovaniemi

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering

Kaivosoja Samppa Oulu
Pesonen Otto Pelkosenniemi

Insinööri (ylempi AMK), Master of Engineering
Petäjäjärvi Juha Rovaniemi
Sievistö Lauri Rovaniemi
Valtanen Tuomas Rovaniemi
Väisänen Antti Rovaniemi

Medianomi (AMK), Bachelor of Visual Arts
Kukkonen Tuomas Tornio

Restonomi (ylempi AMK), Master of Hospitality Management
Hyttinen Päivi Kolari

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Sunila Saara Rovaniemi

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services
Katajikko Inga Kemi
Kortesalmi Anu Espoo
Marjala Reetta Oulu
Salmela Sanna Rovaniemi
Törmänen Jenny Oulu
Vuomajoki Pilvi Oulu

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Heliste Jenni Rovaniemi
Kupila Panu Rovaniemi
Nesterova Maria Venäjä
Romozyan Anna Ulkomaat
Timonen Miikka Pudasjärvi

Tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration

Holma Susanna Tornio
Miilumäki Päivi Oulu
Siikavirta Mari Tornio

Kesäkuussa 2016 valmistuneita

Agrologi (AMK), Bachelor of Natural Resources

Kraft Marru Rovaniemi  

 

Fysioterapeutti (AMK), Bachelor of Health Care

Hietala Jorma Kokkola  

Jokelainen Ville Rovaniemi  

Kaartinen Eemeli Rovaniemi  

Paloniemi Laura Rovaniemi  

 

Geronomi (AMK), Bachelor of Health Care and Social Services

Eskelinen Kati Tornio  

Hiltula Suvi Tornio  

Pajula Janika Nivala  

Ruokamo Minna Rovaniemi  

 

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering

Alatossava Matias Rovaniemi  

Alfaro Munoz Victor Espanja  

Balk Antti Kemi  

Ek Marjo Pöytyä  

Eteläaho Juha Rovaniemi  

Gavrilenko Aleksandr Venäjä  

Haataja Anna Kuusamo  

Hailu Nahom Etiopia  

Harrinkoski Markus Keminmaa  

Hiltunen Miikka-Petteri Rovaniemi  

Hirigo Dereje Etiopia  

Huhtiniemi Toni Kemi  

Huusko Sauli Rovaniemi  

Ikäläinen Jouni Salla  

Immonen Heikki Kajaani  

Iushchenko Ivan Ukraina  

Jaako Aki Keminmaa  

Jankkila Marko Jyväskylä  

Jatkola Janina Rovaniemi  

Juntunen Miika Rovaniemi  

Juopperi Rauli Rovaniemi  

Jylhä Tuomas Rovaniemi  

Järvinen Niina Parkano  

Kanto Henri Oulu  

Karvonen-Köykkä Auli Muhos  

Kauvosaari Joni Ylitornio  

Kauvosaari Jyri Ylitornio  

Kolpachnikov Alexey Venäjä  

Komulainen Lauri Kemi  

Kujansuu Tuomas Keminmaa  

Köyhäjoki Tero Kannus  

Lahtela Jaakko Kemijärvi  

Lehtonen Hanna Kolari  

Liedes Antti Kajaani  

Löytäinen Jari Tampere  

Ohenoja Hannu Keminmaa  

Oinas Sami Tornio  

Olsen Tapani Tornio  

Orjala Veli-Pekka Kemi  

Palo Hannu Rovaniemi  

Parikka Kalle Rovaniemi  

Parviainen Jari Sotkamo  

Pennanen Marko Oulu  

Penttilä Henna Rovaniemi  

Pöykkö Jaakko Rovaniemi  

Pöyliö Samuli Kemijärvi  

Ruokamo Virve Rovaniemi  

Ruokojärvi Tapani Kolari  

Räsänen Pekka Inari  

Saukkoriipi Saija Tornio  

Sieppi Antti Rovaniemi  

Simontaival Ville Rovaniemi  

Smeds-Päkkilä Minna Tornio  

Suorsa Monica Oulu  

Tapio Juha Kittilä  

Tikkanen Tuomas Rovaniemi  

Timonen Matias Oulu  

Tumelius Henrik Kempele  

Tuovila Janne Rovaniemi  

Tuovila Jukka Oulu  

Turunen Hannu Rovaniemi  

Varkki Olli Oulu  

Vesala Toni Rovaniemi  

Vierimaa Heikki Oulu  

Viitala Ville Oulu  

Virtala Tuomas Kemi  

Ylinen Joonas Kemi  

Ylitepsa Mikko Inari  

 

Insinööri (ylempi AMK), Master of Engineering

Lehtiranta Kirsti Nurmijärvi  

Bergman Jouni Oulu  

Hast Heikki Keminmaa  

Hietakangas Antti Rovaniemi  

Hiltunen Harri Rovaniemi  

Katajamaa Matti Rovaniemi  

Kemiläinen Esa Rovaniemi  

Kontsas Henna Inari  

Luukkonen Terhi Rovaniemi  

Ruotsalainen Ari Kemi  

Semenoja Jani Rovaniemi  

Springare Tapio Rovaniemi  

Tiiperi Jani Kemi  

 

Kuvataiteilija (AMK), Bachelor of Visual Arts

Kammonen Marianne Kempele  

Karjalainen Tytti Oulu  

Mäkinen Miia Rovaniemi  

 

Liikunnanohjaaja (AMK), Bachelor of Sports Studies

Eskelinen Petri Kajaani  

Kangas Joona Oulu  

Leinonen Wiljam Rovaniemi  

Loukusa Kristi Rovaniemi  

Nurmela Niina Rovaniemi  

Nyländen Paula Oulu  

Puranen Annika Rovaniemi  

Pätsi Julia Rovaniemi  

Rantanen Joonas Rovaniemi  

Repo Toni Rovaniemi  

Starobinets Gleb Rovaniemi  

Tirri Ville-Petteri Rovaniemi  

Wesslin Juho Rovaniemi

 

Liikunnanohjaaja (ylempi AMK), Master of Sports Studies

Piuva Arto Tervola  

 

Medianomi (AMK), Bachelor of Visual Arts

Huuhtanen Petteri Hämeenlinna  

Jaakkonen Juho Alavieska  

Kujansuu Maarit Oulu  

Polvi Jukka-Pekka Helsinki  

Saarela Jaakko Helsinki  

Tervo Hannele Oulu  

 

Metsätalousinsinööri (AMK), Bachelor of Natural Resources

Alatalo Juho Pudasjärvi  

Junttila Markus Oulu  

Jussila Miikka Simo  

Kemppainen Henri Ristijärvi  

Kuusela Aku Taivalkoski  

Mattila Niina Utajärvi  

Niemelä Marko Kemijärvi  

Paukkunen Reetta Rovaniemi  

Pesonen Henrik Rovaniemi  

Pohjanen Aleksi Tornio  

Pöyskö Perttu Rovaniemi  

 

Metsätalousinsinööri (ylempi AMK), Master of Natural Resources

Väisänen Anne-Mari Rovaniemi  

 

Restonomi (AMK), Bachelor of Hospitality Management

Badun Roksolana Ukraina  

Hannula Jenna Rovaniemi  

Hautajärvi Pekka Rovaniemi  

Holck Janita Rovaniemi  

Kivelä Salla Rovaniemi  

Kokkarinen Van Dongen Marjaliisa Rovaniemi

Korhonen Tuire Joensuu  

Kuivalainen Sanna Tornio  

Lauhamaa Heikki Rovaniemi  

Lehtola Erika Rovaniemi  

Merkkiniemi Helena Liminka  

Pienimäki Oskari Kangasala  

Ritola Jukka Kerava  

Salovaara Susanna Oulu  

Syrjälä Essi Seinäjoki  

Tarvainen Toini Rovaniemi  

Tastula Aino-Maria Rovaniemi  

Tuisku Elisa Rovaniemi  

Visuri Mirja Kolari  

 

Restonomi (ylempi AMK), Master of Hospitality Management

Juntura Nita Kittilä  

Kasvi Sari Kempele  

Mourujärvi Jonna Kuusamo  

Pesonen Marja Oulu  

Pietilä Jonna Inari  

 

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care

Ansamaa Annika Oulu  

Front Sanna Kemijärvi  

Hiekkapelto Kristiina Rovaniemi  

Huhtala Jonna Sodankylä  

Miettunen Mari Ii  

Niva Anette Kolari  

Niva Laura Kolari  

Niva Nadja Tornio  

Peltonen Katri Simo  

Pitkänen Kati Kuusamo  

Pitkänen Ville Kuusamo  

Powell Amanda Rovaniemi  

Sysmäläinen Anni Helsinki  

Teppola Roosa Tornio  

Ylönen Anna-Mari Keminmaa  

 

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Master of Health Care

Berg Merja Keminmaa  

Jauhojärvi Ari Rovaniemi  

Rompasaari Teija Rovaniemi  

Ylisuvanto Päivi Ii  

 

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services

Ehovuo Antti Oulu  

Fahim Amina Kemi  

Hermunen Hanna Pelkosenniemi  

Joensuu Satu Oulu  

Kanto Laura Kemi  

Knuuti Heini Oulu  

Kuusela Krista Rovaniemi  

Lampela Joni Kemi  

Ollikainen Anne Liminka  

Paaso Elina Oulu  

Simola Miia Oulu  

Simonen Kirsi Oulu  

Toppila Katri Siikajoki  

Tryyki Ilona Keminmaa  

Vähämaa Hannu Oulu  

 

Terveydenhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care

Kauppila-Hopeevaara Pauliina Kemi  

Peura Laura Helsinki  

 

Terveydenhoitaja (ylempi AMK), Master of Health Care

Minkkinen Virpi Rovaniemi  

 

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration

Acharya Kiran Nepal  

Adisa Adedayo Nigeria  

Domina Aleksandra Venäjä  

Erkkilä Nina Oulu  

Granroth Hanna Rovaniemi  

Heinänen Michael Ruotsi  

Hyvönen Taina Kuusamo  

Isojärvi Petri Rovaniemi  

Kerttula Minna-Maria Rovaniemi  

Kuukasjärvi Noora Kemi  

Laukkanen Tero Rovaniemi  

Li Jin Kiina  

Luu Tuan Vietnam  

Martimo Marjukka Keminmaa  

Mustonen Marjut Rovaniemi  

Niemelä Marita Vaasa  

Pallari Johanna Rovaniemi  

Pesonen Heli Kemi  

Pohjalainen Santeri Espoo  

Rahtu Tiia Rovaniemi  

Rauhala Teemu Rovaniemi  

Rauhala Ville Rovaniemi  

Riskilä Tiia Rovaniemi  

Salminen Miia Rovaniemi  

Stenius-Veijola Anri Ii  

Trunova Polina Venäjä  

Uusi-Autti Tiia Rovaniemi  

 

Tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration

Keskikuru Johanna Rovaniemi  

Saariniemi Nina Rovaniemi

  

Toukokuussa 2016 valmistuneita

Agrologi (AMK), Bachelor of Natural Resources
Mäkelä Markus Rovaniemi

Fysioterapeutti (AMK), Bachelor of Health Care
Peuhkurinen Meri Rovaniemi

Geronomi (AMK), Bachelor of Health Care and Social Services
Kaikkonen Johanna Oulu
Kallio Anna-Leena Oulu
Korpi Maija Tornio
Myllynen Anna Kemi
Piirainen Kirsi-Maarit Oulu
Varrio Monika Kemi

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Alviola Antti Rovaniemi
Brax Ville-Petteri Ylivieska
Enbuske Antti Rovaniemi
Eskelinen Hannu Raahe
Granroth Irina Kemi
Haaraniemi Niko Rovaniemi
Harjuautti Jenna-Mari Posio
Heikkinen Jari Oulu
Heikkuri Marko Kemi
Heiskanen Jukka-Pekka Kemi
Hiltunen Päivi Rovaniemi
Hinkkainen Pekka Oulu
Holm Juha-Pekka Rovaniemi
Huhtaniska Janne Kempele
Juujärvi Janne Helsinki
Juusola Sami Rovaniemi
Kan Valerii Venäjä
Karjalainen Mika Nurmes
Kauppinen Juhani Kolari
Kopakka Kalle Alavieska
Korpela Toni Oulu
Kuivalainen Mirva Rovaniemi
Laitinen Ville Oulu
Leppänen Samu Pello
Luukkonen Risto Keminmaa
Mononen Heidi Kemi
Mäkimurto Petri Rovaniemi
Niskala Samuli Rovaniemi
Nopanen Kaisa Rovaniemi
Ollila Mauri Kemi
Paananen Anu Sonkajärvi
Paljakka Joonas Pello
Pelimanni Markku Keminmaa
Penttilä Laura Kaustinen
Pulsa Mikko Rovaniemi
Rinta Matias Isokyrö
Ronkainen Jarkko Rovaniemi
Sainio Antti Rovaniemi
Salmirinne Niko Rovaniemi
Seppälä Marko Rovaniemi
Shabunin Ivan Venäjä
Suopajärvi Tuomas Rovaniemi
Takala Risto Rovaniemi
Tapio Juho Rovaniemi
Termonen Jani-Petteri Oulu
Tervashonka Tuomas Rovaniemi
Teräs Toni Kemi
Vaarala Roosa Rovaniemi
Vähänen Jesse Keminmaa
Välitalo Henna Rovaniemi
Ylitolonen Niko Rovaniemi
Äärelä Teemu Sodankylä

Insinööri (ylempi AMK), Master of Engineering
Sirkkala Kimmo Rovaniemi
Sorvisto Erika Tornio

Kuvataiteilija (AMK), Bachelor of Visual and Media Arts
Eronen Rami Tornio
Holmström Leena Oulu
Koskela Leena Helsinki
Siiki Vilma Helsinki

Liikunnanohjaaja (AMK), Bachelor of Sports Studies

Autio Tiina Rovaniemi
Kivinen Joonas Kaustinen
Pasula Jani Rovaniemi

Medianomi (AMK), Bachelor of Visual and Media Arts

Aho Katriina Tornio
Hanki Essi Pälkäne
Helminen Tommi Vaasa
Hietakangas Sofia Kauhajoki
Hiltunen Sami Kemi
Hyvälä Tiia Oulu
Kärki Joonas Tornio
Lepistö Jyrki Helsinki
Lilja Jussi Tornio
Marjala Meri Rovaniemi
Melaluoto Saara Tornio
Nuortimo Joni Helsinki
Pulkkinen Atte Helsinki
Puomila Tuija Pälkäne
Vaaraniemi Jasmina Tornio

Metsätalousinsinööri (AMK), Bachelor of Natural Resources
Annala Anne Rovaniemi
Harjukelo Janne Posio
Illikainen Antti Sotkamo
Jokikokko Heikki Pudasjärvi
Säkkinen Riina Rovaniemi
Väyrynen Vili-Petteri Sodankylä

Restonomi (AMK), Bachelor of Hospitality Management

Ihalainen Henna Rovaniemi
Oinas Niina Tervola
Pitkänen Niina Rovaniemi
Ylitulkkila Jenni Tornio

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Alamäki Jenni Tornio
Alaraappana Mikael Kemi
Haataja-Posio Riitta Oulu
Haavikko Jenni Rovaniemi
Halme Johanna Oulu
Halminen Marjut Rovaniemi
Halonen Arja Kemijärvi
Hanhela Mari Rovaniemi
Hattukangas Kirsi Rovaniemi
Helenius Mira Tornio
Hiltunen Eveliina Kuopio
Hopeakivi Milla Oulu
Janhunen Anna Oulu
Juotasniemi Anne-Mari Rovaniemi
Juutinen Tanja Kemi
Kaikkonen Johanna Rovaniemi
Kaikkonen Katja Ii
Kalliokoski Kati Rovaniemi
Keisu Sonja Tornio
Keskitalo Maarit Oulu
Kiviranta Minna Oulu
Koivuranta Laura Rovaniemi
Kuru Piia Rovaniemi
Laakso Minna Keminmaa
Lahtinen Miia-Marjut Tornio
Laivamaa Salla Ranua
Lasala Teija Pudasjärvi
Liikkanen Outi Rovaniemi
Luoto Piia-Riikka Oulu
Maaninka Kaisa Kuusamo
Maijala Kati Helsinki
Mustonen Kristiina Rovaniemi
Määttä Jonna Kemi
Määttä Sara Kemi
Nätti Oili Ranua
Ojanen Laura Rovaniemi
Ollila Kristiina Rovaniemi
Papinaho Miia Kuusamo
Parikka Janne Rovaniemi
Pentti Marika Rovaniemi
Piekkari Maria Tornio
Posti Salla-Mari Keminmaa
Raappana Anne-Maija Tornio
Riihiaho Tuija Kuusamo
Rissanen Anneka Kemi
Ruokangas Nicole Rovaniemi
Rytkönen Anna-Riikka Kemi
Räisänen Eeva Rovaniemi
Salmi Maritta Muhos
Saukko Heli Sodankylä
Saukko Maria Kemi
Särkelä Soile Rovaniemi
Tervonen Maria Rovaniemi
Teurajärvi Johanna Kolari
Tolonen Kaija Liminka
Torvikoski - Yli-Tokola Elina Liminka
Vammavaara Hanna-Mari Kemi
Vehnämaa Sari Oulu
Viitasaari Hanna Rovaniemi
Viittanen Minna Muhos
Vuollo Vilma-Liina Oulu
Vähä Heidi Tornio

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services
Berg Jussi-Esko Tornio
Hinkula Titta Raahe
Hongisto Marika Oulu
Jäärni Päivi Kemi
Kaarlela Eija Ylivieska
Kajula Anni Oulu
Kinnunen Nina Tornio
Korhonen Irene Kittilä
Kyllönen Jussi Oulu
Lohi Eeva Oulu
Nakkula Annika Kemi
Niemi Sari Rovaniemi
Paloniemi Tuula Oulu
Papinaho Terhi Oulu
Piuva Sanna Rovaniemi
Rissanen Hanna Oulu
Salminen Eelis Oulu
Salonen Johanna Tornio
Salovaara Tanja Sodankylä
Sarajärvi Riikka Rovaniemi
Seppänen Kati Muhos
Sihvonen Aino Oulu
Taskila Vappu Kempele
Tiri Annika Oulu
Viljamaa Jenni Kemi

Terveydenhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care

Alatalo Satu Rovaniemi
Holma Pinja Oulu
Huttunen Emmilotta Tornio
Jussila Aili Rovaniemi
Kemppainen Anna Oulu
Keskimaunu Sanna Keminmaa
Knuuttila Sara Seinäjoki
Koskelo Heidi Rovaniemi
Kuosmanen Laura Ranua
Kurttila Sanna Ii
Laiti Eeva-Maria Rovaniemi
Leinonen Henna Oulu
Lohi Anna-Mari Rovaniemi
Lämsä Kaisa Ii
Miettunen Laura Ii
Pahkala Riikka Rovaniemi
Partala Kati Kemi
Pohjanen Minna Tornio
Pätsi Emilia Keminmaa
Rautio Nana Oulu
Suopanki Hanna-Mari Oulu
Talman Nina Oulu
Talvitie Leena Rovaniemi
Törmänen Marianne Sodankylä
Uurtamo Mari Oulu
Vallo Rita Keminmaa
Vanhatalo Heli Kemi
Veikanmaa Sini Sodankylä
Ylikärppä Hanna Kemi

Terveydenhoitaja (ylempi AMK), Master of Health Care

Vaara Soila Sodankylä

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration

Aina Oluwasegun Espoo
Alamäki Rami Haaparanta
Alatalo Päivi Kemijärvi
Guo Liuxia Kiina
Hanhela Sari Oulu
Hirvioja Kirsi Rovaniemi
Hu Mi Tornio
Jokinen Sanna Yhdysvallat
Jyrkäs Essi Kemi
Kimeli Charity Espoo
Kyllönen Jyri Kemi
Li Jiaying Tornio
Liu Binger Tornio
Lohiniva Pekka Rovaniemi
Matilainen Sari Kuopio
Mursu Kai Rovaniemi
Mäkitalo Jani Kittilä
Niskanen Saila-Maria Tornio
Ollila Maria Muonio
Piri Tommi Tornio
Rae-Juntunen Miia Kemi
Salmivuori Eveliina Rovaniemi
Tran Thi Rovaniemi
Tryyki Jaakko Tornio
Vaarala Taneli Rovaniemi

Tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration
Sarkkinen Salla Oulu
Suuronen Katri Haaparanta
Tiermas Tiina Rovaniemi

Huhtikuussa 2016 valmistuneita

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Häkkinen Joonas Rovaniemi
Karkiainen Niina Rovaniemi
Koskenkorva Ville Oulu
Kähkönen Kimmo Helsinki
Manniala Ville Keminmaa
Rytilahti Timo Rovaniemi

Insinööri (ylempi AMK), Master of Engineering
Hakso Mauri Rovaniemi
Kvist Sampo Liminka
Ollanketo Erkki Muhos

Medianomi (AMK), Bachelor of Visual Arts
Finström Henri Keminmaa

Metsätalousinsinööri (AMK), Bachelor of Natural Resources
Leppälä Risto Rovaniemi
Niemelä Matti Keminmaa

Restonomi (AMK), Bachelor of Hospitality Management
Mikkola Samuli Utsjoki

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Horttanainen Minna Kemi
Lamsijärvi Marjo Keminmaa
Makkonen Marianne Kuusamo
Mikkola Velipekka Rovaniemi
Ylitalo Kirsi Oulu

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services
Rämet Lauri Oulu
Tervo Ulla Oulu
Änäkkälä Päivi Liminka

Terveydenhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Harju Marika Rovaniemi
Periniva Leena Rovaniemi

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Harald Hannele Kemi
Himanka Taina Oulu
Huhtala Miia Raahe
Juopperi Tarja Ii
Kaarlela Minna Tornio
Lahdenperä Johanna Oulu
Pasanen Topi Rovaniemi
Skovronok Victor Ulkomaat
Suopela Trifon Rovaniemi
Tyni Kati Rovaniemi

Tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration
Kanto Matti Tornio
Mella-Aho Johanna Rovaniemi

1.4.2016 valmistuneita

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Filimonov Nikolai Venäjä
Karlsson Rikhard Kemi
Loppukaarre Niko Rovaniemi
Nieminen Pirkko Kuortane
Tulkki Niko Tornio
Vipusaari Aleksi Oulu

Metsätalousinsinööri (AMK), Bachelor of Natural Resources
Oiva Sami-Pekka Posio

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Haikonen Timo Oulu

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Heath Care
Mettovaara Johanna Kempele
Viitala Veli Kemi

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services
Junes Silja Oulu
Myllyneva Ulriika Tornio
Rissanen Hilkka Joensuu
Turtinen Leena Oulu

Maaliskuussa 2016 valmistuneita

Fysioterapeutti (AMK), Bachelor of Health Care
Halttunen Hannu Kemi
Kietäväinen Samuli Rovaniemi
Pauna Heidi Sodankylä

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Kärnä Ville Tampere
Niskanen Jori-Jaakko Rovaniemi
Pajari Juho Rovaniemi

Insinööri (ylempi AMK), Master of Engineering
Pyyny Raimo Tornio

Medianomi (AMK), Bachelor of Visual Arts
Hietanen Essi Helsinki

Metsätalousinsinööri (AMK), Bachelor of Natural Resources
Huotari Mikko Rovaniemi
Koskiniemi Marika Rovaniemi
Pennanen Janne Rovaniemi
Vähätiitto Juho Haapajärvi

Restonomi (AMK), Bachelor of Hospitality Management
Tran Nguyen Vietnam

Restonomi (ylempi AMK), Master of Hospitality Management
Möykkynen Nina-Maria Kittilä
Nilsson Pia Rovaniemi

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Ketola Anu Tornio
Kinnunen Hennakaisa Pello
Lippo Sanna-Mari Rovaniemi
Mäkiniemi Essi Keminmaa
Määttä Sanna Sodankylä
Nehvonen Jaana Oulu
Paukkeri Anne Oulu

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services
Bimberg Sonja Kemi
Koivuniemi Sanna Kittilä
Kreivi Jenni Kemi
Tala Talvikki Kemi

Terveydenhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Kauppi Elisa Oulu

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Helander Marjukka Oulu
Nguyen Dinh Vietnam
Yu Changshu Kiina

Tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration
Serb Vitaliy Venäjä

Helmikuussa 2016 valmistuneita

Fysioterapeutti (AMK), Bachelor of Health Care
Hyytiä Enni Kolari

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Heinonen Heljä Luvia
Lääveri Susanna Kouvola
Meriläinen Henna Keminmaa
Viljanen Kirsi-Maria Pori

Insinööri (ylempi AMK), Master of Engineering
Kortetjärvi Paavo Pudasjärvi

Metsätalousinsinööri (AMK), Bachelor of Natural Resources
Kyrö Timo Posio

Metsätalousinsinööri (ylempi AMK), Master of Natural Resources
Raunio Eric Kittilä
Savikuja Henna Oulu

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Tervo Heidi Rovaniemi

Sairaanhoitaja (ylempi AMK); Master of Health Care
Autio Arja-Leena Tornio
Karvonen Tiina Nikkala

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services
Lämsä Päivi Kuusamo
Piipponen Mia Liminka

Terveydenhoitaja (ylempi AMK), Master of Health Care
Keskitalo Elina Tornio

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Bhandari Ganesh Nepal
Kirienko Valeriia Venäjä
Manelius Henri Rovaniemi
Pitchulina Tatyana Espoo
Rytilahti Nina Rovaniemi
Salmi Annina Kemi
Zheng Qiaoyin Kiina

Tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration
Avornu Benjamin Ghana
Kittilä Elisa Oulu

Tammikuussa 2016 valmistuneita

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Karjalainen Jussi Kempele
Kokkonen Tero Tornio
Kurkkio Tiina Kittilä
Lantto Tuomas Oulu

Medianomi (AMK), Bachelor of Visual and Media Arts
Sellgren Laura Helsinki

Restonomi (AMK), Bachelor of Hospitality Management
Kaarlela Mari-Pauliina Nivala
Lonka Lotta Rovaniemi

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Heloterä Jani Rovaniemi
Immonen Heidi Kajaani
Virkkunen Miia Taivalkoski

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services
Ahola Saija Oulu
Hekkala Ulla Rovaniemi
Hämäläinen Emilia Oulu
Jokinen Juuliska Kemi
Kemppainen Anu Kemi
Kärki Sirpa Kempele
Lassila Ulla Muhos
Nevanoja Anu Kemi
Oiva Krista Rovaniemi
Seikkula Carita Rovaniemi
Snicker Aija Rovaniemi
Uusitalo-Poussu Ritva Kuusamo

Terveydenhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Lehtonen Tinka Rovaniemi

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Mayomi Edafe David Nigeria
Sotikare Emmanuel Nigeria

31.12.2015 valmistuneita

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Alamäki Jan Tornio
Nykänen Tapio Rovaniemi
Revonmäki Pasi Posio
Kangas Matti Tornio

Medianomi (AMK), Bachelor of Visual and Media Arts
Calamnius Linda Oulu
Pirttikangas Joonas Kemi

Restonomi (ylempi AMK), Master of Hospitality Management
Alatalo Mervi Rovaniemi

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Huhtakangas Maiju Kemi
Pulkkinen Sanna Kemi

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Akindayo Oluwaseyi Nigeria
Huusko Juuso Oulu
Ilonen Eva Kemi
Kankaala Arto Tornio
Keskitalo Katariina Kiina
Kuuselo Marjut Oulu
Kämä Anu Rovaniemi
Mikkola Emma Oulu
Seluska Riku Oulu
Sorsa Mikael Rovaniemi
Tepsa Jimi Rovaniemi

Valmistuneita 1. - 18.12.2015

Agrologi (AMK), Bachelor of Natural Resources

Vanhatalo Hannu Rovaniemi

Fysioterapeutti (AMK), Bachelor of Health Care

Autio Hannamaija Rovaniemi
Backman Sami Rovaniemi
Cajan Saara Rovaniemi
Hanhela Henri Rovaniemi
Hilli Jenna-Maria Rovaniemi
Isola Markus Rovaniemi
Karvonen Harri Rovaniemi
Kekäläinen Hanna Rovaniemi
Kiiskilä Henna Kokkola
Kontu Eeva-Marja Rovaniemi
Korkalainen Tatu Rovaniemi
Kortelainen Joona Rovaniemi
Kultima Ville Rovaniemi
Kyllönen Karoliina Rovaniemi
Laine Pauliina Rovaniemi
Lehtinen Annu Rovaniemi
Leppälä Marjut Rovaniemi
Lukkaroinen Anne-Mari Rovaniemi
Niiranen Anni-Kaisa Oulu
Nurro Satu Oulu
Ollila Tuomas Oulu
Pakonen Sonja Oulu
Pihlajaharju Hanna Rovaniemi
Pirilä Salla Oulu
Rautio Susanna Oulu
Stenman Essi Rovaniemi
Vaara Jutta Rovaniemi
Varanka Severi Oulu
Vartiainen Jarmo Rovaniemi
Veki Viivi-Maria Rovaniemi
Välimaa Tuomo Ylitornio

Fysioterapeutti (ylempi AMK), Master of Health Care

Penttilä-Nikula Kaisa Tervola
Pirttijärvi Johanna Rovaniemi
Tapio Pasi Rovaniemi
Valaja Sisko Rovaniemi

Geronomi (AMK), Bachelor of Health Care and Social Services

Alamäki Johanna Tornio
Holappa Sari Kempele
Huhtanen Arja Tornio
Kanerva Outi Posio
Keski-Antila Juha Ylitornio
Kreivi-Leppänen Jaana Pello
Leinonen Sirke Ii
Lohi Johanna Kemi
Saukko Ulla-Maija Ranua

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering

Autio Sakari Tornio
Erkheikki Antti Oulu
Haavikko Ville Rovaniemi
Halttu Jani Kemi
Harjuniemi Jarkko Tervola
Hekkala Jani Tornio
Hyyryläinen Marko Oulu
Julkunen Vesapekka Sodankylä
Juotasniemi Jonne Kemi
Kalliosalmi Jussi Tornio
Kantola Harri Rovaniemi
Karjalainen Kimmo Rovaniemi
Karjalainen Tiina-Mari Rovaniemi
Kauppinen Teemu Rovaniemi
Kelloniemi Olli Rovaniemi
Keränen Kimmo Tornio
Kolari Jari Tornio
Lakso Lauri Rovaniemi
Luusua Ilkka Kemi
Lämsä Laura Keminmaa
Miettunen Arto Kemi
Nikkanen Ville-Veikko Kemi
Orrenmaa Pasi Nokia
Petäjäjärvi Aila Simo
Pulkkinen Eetu Tervola
Rasila Mikko Rovaniemi
Riskilä Johanna Rovaniemi
Rousu Eveliina Oulu
Ruokanen Aki Rovaniemi
Saarela Roosa Oulu
Tervo Janne Rovaniemi
Tyni Jani Keminmaa
Veteli Jesse Kemi
Välijeesiö Jari Sodankylä
Välimäki Ari Kemi
Ylitalo Topi Rovaniemi

Insinööri (ylempi AMK), Master of Engineering

Heikkinen Petri Oulu
Kauppi Jaana Keminmaa
Kurvinen Mika Oulu
Mikkola Samuli Utsjoki
Sorvoja Mervi Oulu Uurtamo Juha Riihimäki
Ypyä Juha-Matti Kemi

Kuvataiteilija (AMK), Bachelor of Visual and Media Arts

Korkala Tinna Mikkeli
Lukkaroinen Tuomas Helsinki
Myller Anne Tornio
Poutiainen Lisa Mikkeli
Räsänen Simo Tuusula
Tanninen Petra Tornio

Liikunnanohjaaja (AMK), Bachelor of Sports Studies

Gröhn Jari Rovaniemi
Hakola Anni Rovaniemi
Heikkilä Venla Rovaniemi
Heikkinen Laura Suomussalmi
Heinonen Jani Helsinki
Hoikkala Ali Rovaniemi
Kitkala Iina Rovaniemi
Konttinen Maria Rovaniemi
Koskelainen Henna-Riikka Rovaniemi
Koskelainen Joonas Rovaniemi
Laine Olli Rovaniemi
Liias Emmi Rovaniemi
Lotvonen Ville Rovaniemi
Moilanen Miika Kuopio
Ojala Janiika Oulu
Piittinen Milja Rovaniemi
Runtti Vilma Rovaniemi
Räihä Aappo Rovaniemi
Saranpää Eva Rovaniemi
Söderlund Henry Vaasa
Valta Joni Rovaniemi
Vihreävuori Joni Rovaniemi
Vilander Markus Rovaniemi
Ylinampa Teemu Rovaniemi

Liikunnanohjaaja (ylempi AMK), Master of Sports Studies

Heikkinen Maria Äänekoski
Pohjalainen Antti Liminka
Toivola Maarit Rovaniemi
Ylitalo Sari Helsinki

Medianomi (AMK), Bachelor of Visual and Media Arts

Alatarvas Henna Rovaniemi
Illikainen Heikki Rovaniemi
Jestilä Tuomas Oulu
Kytövuori Teemu Oulu
Lindberg Valpuri Helsinki
Niinikoski Karoliina Espoo
Vaarala Ville Tornio
Ylistalo Emma Helsinki

Metsätalousinsinööri (AMK), Bachelor of Natural Resources

Jokinen Timo Oulu
Kauhanen Suvi Rovaniemi
Rantamäki Ia-Mari Rovaniemi

Metsätalousinsinööri (ylempi AMK), Master of Natural Resources

Palokangas Raija Sodankylä

Restonomi (AMK), Bachelor of Hospitality Management

 Alapuranen Pipsa Rovaniemi
Ivantsova Zhanna Venäjä
Järvenpää Sanni Rovaniemi
Kallio Jutta Raahe
Ulanova Anastasia Venäjä
Angeria Miia Rovaniemi
Ballester Isabelle Helsinki
Heikkinen Hanna Rovaniemi
Hietala Olli-Pekka Rovaniemi
Huotarinen Birgitta Rovaniemi
Jaakkola Sini Kemi
Kallunki Katri Rovaniemi
Lalli Joni Oulu
Liimatta Laura Oulu
Mölläri Juulia Rovaniemi
Tanhua Sara Oulu
Tervaniemi Henna Rovaniemi
Van Uden Laura Muonio
Viheriälä Salla Rovaniemi
Alaiso Sami Rovaniemi
Alatalo Matti Rovaniemi
Heiskanen Laura Kuusamo
Helin Jari Rovaniemi
Hämäläinen Antti Kuopio
Jussila Anni Tornio
Kangas Henna Tornio
Karvonen Timo Rovaniemi
Kaulanen Riikka Tornio
Keinänen Eeva Raahe
Kopakka Erno Kemi
Koskenniemi Juha Rovaniemi
Kukkula Laura Keminmaa
Lampela Ann Kemijärvi
Lehtinen Soili Rovaniemi
Manninen Olga Kemijärvi
Niemelä Kirsi Kalajoki
Okkonen Tapio Rovaniemi
Pekkala Maria-Leena Rovaniemi
Pulju Tuulia Rovaniemi
Repo Tommi Rovaniemi
Riikonen Johanna Kemi
Tuomela Jenni Rovaniemi
Ylikulju Henna Raahe

Restonomi (ylempi AMK), Master of Hospitality Management

 Kaakkuriniemi Anne Kittilä
Korpivaara Pia Rovaniemi
Luonuankoski Pirita Kuusamo
Pyhäjärvi Tanja Sodankylä

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care

Alalahti Tuuli Kemi
Ananin Janne Espoo
Aslan Tuula Jyväskylä
Ben Henia Sonia Oulu
Gauli Aishwarya Nepal
Guo Haochuan Kiina
Haataja Pia Kempele
Heikkinen Joonas Rovaniemi
Hietajärvi Ulla-Sofia Kemijärvi
Holopainen Niina Rovaniemi
Joutsijoki Juulianna Rovaniemi
Junkkonen Tiina Oulu
Juotasniemi Anne-Maarit Rovaniemi
Kahugu Susan Kenia
Kaihua Janika Sodankylä
Kaija Mikko Rovaniemi
Karjalainen Henna Rovaniemi
Kaur Jasmine Intia
Koppelo Jenni Oulu
Korpikoski Tiina Kemi
Kosunen Anni Ii
Kristo Johanna Tornio
Lepistö Viivi Pello
Luokkala Mari Kemi
Lähteenmäki Heidi Tornio
Länsman Anna-Kaisa Utsjoki
Mbuh Henriette Kamerun
Mburu-Matiba Lucy Vantaa
Meriläinen Laura Oulu
Mustajärvi Tiia Rovaniemi
Nousiainen Niina Rovaniemi
Odukoya Elizabeth Nigeria
Outila Anna Rovaniemi
Parviainen Heta Kemi
Perälä Henri Kemi
Poussu Michaela Saksa
Pulkkinen Riikka Oulu
Rapakko Henna Rovaniemi
Rautavaara Jenni Rovaniemi
Saapunki Piia Oulu
Sallinen Saija Oulu
Salonen Marianne Rovaniemi
Sulila Anna-Stina Helsinki
Suomalainen Sallamaria Kemi
Suvanne Salla Tervola
Toppinen Sanna Ii
Tuisku Tiina Rovaniemi
Väisänen Emma Rovaniemi
Xu Mengyang Kiina
Ylitalo Mirka Kemi
Ämmälä Soile Rovaniemi

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Master of Health Care

Eerola Marketta Rovaniemi
Frant Johanna Kemi
Heikkuri Jenni Tornio
Härkönen Sisko Rovaniemi
Jaakkola Päivi Ii
Kehus Marja Keminmaa
Koivuranta Virpi Kemi
Nikkinen Marja Kolari
Rytkönen Tuija Kemi
Salmela Senja Oulu
Uuksulainen Minttu Rovaniemi
Viippola Eero Ylitornio
Vilen Pipsa Kemi

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services

Erkinantti Susanne Tornio
Herajärvi Jonna-Maria Tornio
Hienonen Marie Kempele
Juurikivi Johanna Hyrynsalmi
Järvelä Riia Oulu
Kapraali Minna-Maria Tornio
Karim Ella Kemi
Karjalainen Sari Rovaniemi
Kesonen Riikka Kemi
Kuha Miia-Liisa Oulu
Leinonen Mira Oulu
Orajärvi Bertta Kemi
Paalanen Mari Inari
Palokangas Eila Keminmaa
Polvinen Jaana Oulu
Portaankorva Pia-Mari Tornio
Pulju Mari Ranua
Puumalainen Anu Tornio
Raappana Jenni Oulu
Siivikko Jenni Inari
Toivanen Eveliina Kemi
Tolonen Riku Kemi
Veteläinen Minna Oulu
Vierimaa Riina Oulu
Vikström Laura Oulu
Vilppola Tuija Kemi
Vind Stella Kemi
Vuori Emilia Keminmaa
Väisänen Niina Oulu
Ylisirniö Laura Kemi
Kervinen Suvi Oulu
Lehtomäki Tiina Liminka
Ristimella Aili Rovaniemi
Tuomaala Merja Raahe
Törmänen Maija Rovaniemi
Ylikärppä Kaisa Kemi
Alaluusua Emma-Leena Oulu
Kamppinen Krista Kemi
Hoppula Maaria Rovaniemi
Jääskeläinen Katariina Rovaniemi
Kujanpää Heidi Kemi
Lohilahti Jatta Kajaani
Räätäri Anna Keminmaa

Sosionomi (ylempi AMK), Master of Social Services
Kakko Karoliina Oulu
Mäntymäki Hilkka Rovaniemi
Niukkanen Sari Rovaniemi

Terveydenhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care

Hauru Elisa Kempele
Iivari Riitta Rovaniemi
Jokelainen Terhi Rovaniemi
Kakkuri Anna-Maija Kurikka
Korpikoski Aija Sodankylä
Lehmusvuo Marika Rovaniemi
Leivo Lempi Sodankylä
Lohikoski Jenni Rovaniemi
Nuutinen Marika Rovaniemi
Matilainen Katja Rovaniemi
Peura Sanna Rovaniemi
Siilasjoki Heli Rovaniemi
Siirtola Saila Posio
Sipola Anne Rovaniemi
Sirola Virpi Oulu
Tuulaniemi Sanni Kemijärvi
Ärväs Maija Rovaniemi

Terveydenhoitaja (ylempi AMK), Master of Health Care

Jokelainen Marja-Liisa Ii
Kari Helena Kemi
Kujala Anna Keminmaa
Liikamaa Anne Kemi
Manninen Kati Rovaniemi
Pesonen Virpi Simo
Petäjä Sari Rovaniemi
Torvinen Sirpa Rovaniemi
Väisänen Tarja Rovaniemi

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration

Ahokas Tiina Jyväskylä
Ahola Lauri Rovaniemi
Ala-Mononen Mira Rovaniemi
Angeria Matti Tornio
Baas Jaana Tervola
Dal Heidi Joensuu
Heikka Liudmila Tornio
Hyrkäs Niina Kuusamo
Hämäläinen Miia Toholampi
Jaako Krista Tornio
Kallio Janne Oulainen
Kamppinen Heidi Keminmaa
Kettunen Ilona Tornio
Kivekäs Robert Tornio
Klemetti Annika Tornio
Kämäri Jenni Hämeenlinna
Lakkapää Tommi Oulu
Lampela Heidi Tornio
Lavrucenoka Zanna Tornio
Leite Eliodor Angola
Leppänen Emilia Tornio
Liekola Hannele Keminmaa
Liu Yige Kiina
Luiro Jenna Rovaniemi
Luukkonen Henna-Leea Rovaniemi
Lähdesmäki Tuomas Ii
Maikkula Marika Rovaniemi
Malinen Teemu Kemi
Maltsev Dmitry Venäjä
Mattsson Henrik Järvenpää
Mäkinen Juha-Matti Simo
Naamanka Tiina Oulu
Ndembo John Tansania
Ngassa Ivo Kamerun
Niva Elisa Rovaniemi
Nokela Samuli Rovaniemi
Nurmela Henri Rovaniemi
Nyaga Pascal Kenia
Nätynki Tarja Rovaniemi
Ojakangas Rami Oulu
Ojala Lea Rovaniemi
Piipponen Mikko Tornio
Pulju Tiina Rovaniemi
Puumalainen Miia Tornio
Ren Yi Kiina
Saarela Janne Tornio
Salmi Aino-Maria Ylitornio
Savukoski Atte Tornio
Similä Anna-Greetta Kittilä
Toivonen Janne Hämeenlinna
Torvinen Jani Rovaniemi
Tran Vu Vietnam
Varrio Katja Oulu
Vähä Suvi Tornio
Yliheikkilä Eveliina Oulu
Ylikotila Saija Nivala
Yliniemi Emma Tornio

Tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration

Pyhäjärvi Maria Rovaniemi

 

Marraskuussa 2015 valmistuneita

Agrologi (ylempi AMK), Bachelor of Natural Resources
Törn-Säkkinen Riitta Kajaani

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Haapalainen Allan Rovaniemi
Kamula Arto Oulu
Lamsijärvi Antti Tornio
Nguyen Ngoc Rovaniemi
Silén Markku Rovaniemi
Väänänen Ilkka Oulu

Kuvataiteilija (AMK), Bachelor of Culture and Arts
Kokkonen Janne Espoo
Tabatabai-Irani Ali Oulu

Liikunnanohjaaja (AMK), Bachelor of Sports Studies
Mukari Aino-Elina Rovaniemi

Metsätalousinsinööri (AMK), Bachelor of Natural Resources
Eira Kristiina Rovaniemi
Marjeta Hannu Ylitornio
Perätalo Marko Oulu

Metsätalousinsinööri (ylempi AMK), Master of Natural Resources
Jaakkola Joona Taivalkoski

Restonomi (AMK), Bachelor of Hospitality Management
Ukonmurto-Pynnönen Silja Oulainen
Viik Anne Rovaniemi

Restonomi (ylempi AMK), Master of Hospitality Management
Tuppurainen Sirpa Tyrnävä

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Laitala Julia Oulu
Lankila-Kuivila Anu Sodankylä
Maijala Merja Sodankylä
Mäntymäki Jussi Rovaniemi
Ulkuniemi Jyri Rovaniemi

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services
Holopainen Mia Oulu
Karjalainen Sanna Posio
Luoma Leena Rauma

Terveydenhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Dahl Susanna Tornio
Haapakoski Merja Ii
Haavikko Maria Rovaniemi
Illikainen Hillevi Ranua
Kelottijärvi Kaija Savukoski
Kuha Marja Ranua
Kulppi Anna-Reetta Rovaniemi
Lauri Maarit Ii
Leppiaho Jonna Rovaniemi
Mutila Saana Rovaniemi
Pekkarinen Johanna Rovaniemi
Pulkkinen Maria Rovaniemi
Vihriälä Minna Sodankylä
Väänänen Tiina Sodankylä
Väärälä Sari Posio

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Huovinen Heidi Inari
Niskala Tanja Rovaniemi
Pei Qing Kiina

 

Lokakuussa 2015 valmistuneita

Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Buska Minna Tornio
Granat Hanna-Mari Rovaniemi
Heikkilä Tomi Keminmaa
Svenn Heli Tornio
Ulvi Teemu Oulu

Insinööri (ylempi AMK), Master of Engineering
Kontsas Anne-Maria Rovaniemi
Lackman Harri Ii

Metsätalousinsinööri (AMK), Bachelor of Natural Resources
Pippola Esa Rovaniemi

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Ala-Poikela Elisa Rovaniemi
Lohilahti Riitta Ii
Saukkoriipi Outi Rovaniemi
Törmänen Tuomas Rovaniemi

Sosionomi (AMK), Bachelor of Social Services
Hiltunen Inka Vaasa
Liedes Tiina Kokkola

Sosionomi (ylempi AMK), Master of Social Services
Haahti Anna-Liisa Rovaniemi

Terveydenhoitaja (AMK), Bachelor of Health Care
Majava Teija Kuusamo
Pajunen Mari Rovaniemi
Savolainen Tani Jämsä
Seilonen Tuire Liperi

Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Gröhn Jutta Inari
Kallio Tuija Rovaniemi
Laakkonen Ville Kemi
Nguyen Thanh Liem Vietnam
Ollila Niina Rovaniemi
Puljula Sisko Rovaniemi
Rajala Johanna Rovaniemi
Tamang Tschring Nepal
Torikka Ritva Keminmaa
Uusitalo Tommi Sodankylä